Durmuş: Ek Ödemeler Emekliliğe Yansıtılmamalı: Bu Yanlış Bir Talep!

Sağlık-Sen Konya Şubesinin Şube Başkanlığı seçimlerinde konuşan Genel Başkan Semih Durmuş: "Ek Ödemelerin emekli keseneğine yansıtılması talebi doğru bir talep değildir. Yanlış bir taleptir. Israrla ve inatla bunu söylüyorum. Başkanlarıma da anlatıyorum. Bir türlü anlaşılmıyor. Ek Ödemelerin emekli keseneğine yansıtılması demek, bugün bir sağlık çalışanı arkadaşımızın, maaşından 500 lira daha kesilmesi demek." dedi.

Durmuş: Ek Ödemeler Emekliliğe Yansıtılmamalı: Bu Yanlış Bir Talep!

Durmuş, Konya'da yaptığı konuşmada dikkat çeken açıklamalara imza atarken, "Ek Ödemelerin emekli keseneğine yansıtılması talebi doğru bir talep değildir. Yanlış bir taleptir. Israrla ve inatla bunu söylüyorum. Başkanlarıma da anlatıyorum. Bir türlü anlaşılmıyor. Ek Ödemelerin emekli keseneğine yansıtılması demek, bugün bir sağlık çalışanı arkadaşımızın, maaşından 500 lira daha kesilmesi demek. Ve emekli olduğunuzda 20 yılda bu para size taksit taksit ödenecek. Ne istediğini bilmeyen bir sendika olmaz. Ne istediğini bilmeyen bir sendikanın Genel Başkanı olmaz. Ek Ödemelerin emekli keseneğine yansıtılması demek, sizlerin zihninde oluşturulan algı emekli maaşının ve emekli tazminatının artacağı demektir. Ama emekli tazminatınız bir kuruş artmaz." sözleriyle yeni bir tartışmanın önünü de açtı.

Ek Ödemeler Emekliliğe Yansıdığında Sağlık Personelinin Kaybı Oluyor mu? haberi için tıklayınız

Semih Durmuş: Döner Sermaye Yönetmeliği Değişmezse Bu Genel Başkan Gider, Yönetmeliği Değiştirecek Adam Gibi Bir Genel Başkan Gelir! haberi için tıklayınız

DURMUŞ: RABBİM BENİM BAŞIMI SİZLERE KARŞI EĞDİRMESİN

Başında da söylediğim gibi rabbim benim başımı sizlere karşı eğdirmesin. Sizlerin başını teşkilatımıza, üyelerimize, sağlık çalışanlarına karşı eğdirmesin diyorum, bunun mücadelesini veriyorum. Bu konuşmaları inşallah, bu Genel Kurulun dışında daha nezih ortamlarda uzun uzun konuşacağız. Sizler bizleri daha iyi tanıyacaksınız.

DURMUŞ: YANLIŞLARIMIZ VARSA ÇIKIN KARŞIMIZA YANLIŞLARIMIZI HAYKIRIN

TIKLAYIN

Yanlışlarımız varsa çıkın karşımıza yanlışlarımızı haykırın. Kimseye biz göz kaydırmadık. Kimseye biz kaba davranmadık, inandığımızı inandığımız şekilde söyledik. Ama kendi onurumuzu, kendi kişiliğimizi ezdirecek yapıda da değiliz. Herkes bunu bilsin. Kimseyi ezmek niyetinde değiliz ama kimsenin bizi ezmesine de müsaade edecek değiliz. Buna eyvallah diyecek değiliz. Çünkü kimsenin buna hakkı yok. Herkes birbirinin hukukunu koruyacak.

DURMUŞ: EK ÖDEMELER EMEKLİLİĞE YANSIRSA, BU TEŞKİLATIN BİR TANE ÜYESİ KALMAZ!

Semih Durmuş, "Bunu bu kürsülerden en üst tepede olan arkadaşlarımız söyledi. Ben yanlış bir talep olduğunu haykırdım. Beni Genel Başkanlığa taşıyan gerekçelerden biride budur. Sendika olarak yanlış taleplerde bulunamayız. Dersimize iyi çalışacağız. Ne istediğimizi iyi bileceğiz. Ve kazanım elde etmiş olduğumuzda çalışanların menfaatine olacak. Ben çalışanların 20 sene sonra, 30 sene sonra emekli olduğunda cebine girecek olan parayı düşünecek bir sendikaysam, bugün sağlık çalışanının cebinden 500 lira para çıkmasına asla razı gelemem. Ben çalışanın parasının artması mücadelesini veriyorken, maaşından 500 lira para kesilmesinin altına imza atamam. Bu hayata geçsin bu teşkilatın bir tane üyesi kalmaz. Ne istediğini bilmeyen bir sendika, istediğinin ne olduğunu bilmeyen bir sendika anlayışı olmaz. Doğru adamlarla çalışmazsanız, işini bilen adamlarla çalışmazsanız gelecek olduğunuz nokta budur. Buna haykırıyorum."

Öte yandan, Sağlık-Sen'in eski Genel Başkanı Metin Memiş, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması gerektiğini defaatle kamu oyunda dillendirmişti.

Ayrıca Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'de Sağlık Bakanlığı önünde yaptığı eylemde döner sermayeler mutlaka yükseltilme ve mutlaka emekliliğe yansıtılmalıdır talebinde bulunmuştu. Haber için tıklayınız.

BİZE GÜVENİN VE İTİMADINIZ OLSUN

Biz sizlere güveniyor ve itimadımız var. Sizlerden almış olduğumuz güçle bu işlerin üstesinden geleceğiz Allahın izniyle. Ve 3-4 yıl sonra baktığınız da bugünküsünden daha iyi noktada olacaksınız. Ne istediğini bilen bir Genel Merkeziniz var. Nerede ne şekilde mücadele etmesini bilen bir Genel Merkeziniz var.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 21:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çilesiz derler
Çilesiz derler - 4 ay Önce

Yahu madem 500 tl kesilecek diyorsunuz . ozaman hem ek ödeme hem taban aylığına seyyanen zam talep edin 0 500 tl zarar olmasın !
sabit döner sermaye dediğiniz her ay aldığımız rakam değil mi ? neden taban aylığımızla birleştirilmiyor ?
birleştirilirse aslında maaşımızın nekadar düşük olduğu daha da netleşecek . yeni atanan sağlık personeli taban aylığı + sabit döner sermaye = 4100-4200 alacak çünkü
peki yeni başlayan öğretmen yeni başlayan bekçi nekadar alıyor ? sağlık personelinin hayli bir üzerinde !
öğretmenlerin aylık vermesi gereken ders saati nekadar ?
ek ders ücreti dediğiniz seyi ister istemez alıyorlar .
gün içinde mesai saatleri içinde ek ders ile
peki sağlık personeli fazla mesai saatini nasıl alabilir ?
aylık çalışması gereken mesai saatinin fazlasını çalışarak ; yani ek mesai yaparak .
hani öğretmenler ile karşılaştırıyolarya
öğretmenlerde gece mesaisi haftasonu nöbeti ya da resmi tatil bayramlarda nöbetleri var mı ? yok .
sağlık personeli ? gece gündüz demeden resmi tatil bayram demeden çalışıyor .
öğretmenler gün içinde mesai saatlerinde ek ders ücretleri alırken sağlık personeli ihtiyaç halinde mesainin üzerinde çalışarak fazla mesai yapıyor - bu aynı şey mi ?
en düşük taban aylığı maaşının sağlık personellerinde olduğu aşikar mı ? aşikar . neden bunun mücadelesi verilmiyor ?
sağlık personelinin taban aylığı ile asgari ücret arasında kaç tl fark var bize bunlardan bahsedin !
yahu hepsini birkenara koydum
pandemi desteği alan banka çalışanları , ptt çalışanları , gardiyanlar , evdeyken ek ders ücreti alan öğretmenlerden bahsedin bana .
sağlık personeli ne aldı peki ?? alkışşş .
meclis açıldığında gündeme ilk gelen memur grubu ? bekçiler . covidle birebir savaştılar tabi covidin yükünü omuzladılar . öğretmenler bekçiler bankacılar gardiyanlar ptt ... sağlık çalışanları ne yaptıki bu süreçte dimi ama ! sadece can kurtarmak için canlarını hiçe saydılar hatta can verdiler !!!
daha söze gerek yok .

BJK
BJK - 4 ay Önce

O kadar zor şartlarda çalış bir öğretmen imam kadar değerin olmasın adamlar evlerinde istirahatli iken ek dersleri bile ödeniyor haftada 15 saat te maas halk ediyorlar sağlık camiasını bu duruma düşürenler utansin

Semih
Semih - 4 ay Önce

kim karşına çıkarsa düşman oluyorsun. kürsü de şirin beyefendi diğer zamanlarda kindarsin senden hiç bir şey olmaz saçma sapan söylemlerle gündem saptırma . şeref namus sözünü tutmayandan hiçbir şey olmaz

2351vhki
2351vhki - 4 ay Önce

O zaman yüzüne HAYKIRIYORUM .Bizi masada sattınız.Görevde yükselme sınavını kazanan 2351 hizmetlinin hakkını yediniz.2005 te en fazla maaş alan sağlıkçı ve sağlık çalışanları iken bugün en düşük maaşı alan biziz.Özluk haklarımız gün geçtikçe kötüleşiyor. Yetkilisiniz ama etkisizsiniz 3600 ek göstergeyi hep sümen altı yapıyorsunuz. Sağlıkçının değil hükümeti sendikasısınız. #YÜZÜNE HAYKIRIYORUM

hemşire
hemşire - 4 ay Önce

hiçbir hakkı elde edemiyorsak sizin yüzünüzden kimi kandırıyosunuz siz.millete karşı böyle şov yapıp arkadan bizleri bu duruma düşürenlere her türlü desteği veriyosunuz .ama bu personelede sizin gibi sendika lazım oda başka.

112ci
112ci - 4 ay Önce

Maden ek ödeme maaşa eklenmesi sakincali ,o zaman taban maaşa zam yaptirin.Genel bütçeden maaşı tam olarak verdirin o zaman.

Anestezi
Anestezi - 4 ay Önce

Anlamadığım şu yardımcı sağlık personel dışındakileri ne yansıtıldı bu nası oluyor sayın bakanımız göreve geldiğinde emekli Dr lereseyyanen zamyaptı Calışan Dr lere ek ödemelerinde zam yaptı Ozamanniye karşıcıkmadınız. Herşeyiniz yalan

Aa
Aa - 4 ay Önce

Danışmanlarına selam göndermek isterim. Ufak bir ayrıntı eklemek isterim o kesilecek 500 lirayı zaten alinan ek ödemeye ekletmek için ugrasmalisiniz


SIRADAKİ HABER