Sağlık Personelinin Sosyal Medyadan Nöbet İsyanı: 29 Yıllık Hemşireyim, Allaha Havale Ediyorum!

25 yıl ve üzeri çalışan personelin mümkün olduğu kadar nöbetten muaf olması ile ilgili resmi yazı varken, mesleginin baharında personeli nöbetsiz eğitim birimlerinde, enfeksiyon kontrol komitelerinde, nöbetsiz birimlerde ve geçici görev ile il,ilçe sağlık müdürlüğü, ADSM, ve başka kurumlara görevlendiren Sözleşmeli Yöneticiler bir sağlık çalışanın sosyal medyada dolaşan mektubunu yayınlıyoruz. Sahi Sayın Sözleşmeli Yöneticilerimiz nöbetsiz birimde çalışmak için Resmi Yazı referans değilse, referans nedir?

Gündem 26.02.2020, 20:04 27.02.2020, 09:23 Güler Sağlam
Sağlık Personelinin Sosyal Medyadan Nöbet İsyanı: 29 Yıllık Hemşireyim, Allaha Havale Ediyorum!

"Buğünlerde ki sorunum. Eşimden ayrıldım çocuklarım küçüktü şanslıydım diyaliz de çalışıyordum o zamanlar. Diyaliz teknikerleri gelince biz hemşireleri servise çektiler amenna ancak sağlık müdüresi ve başhekimle konuştum oğlum yalnız kalamaz beni gündüz mesaisi olan birime verin diye aldığım cevabın yorumunu sizlere ve birde yaşadıklarıma şahit Allaha bırakıyorum.

TIKLAYIN

"Annelik duygularıyla haraket edemem... " Siyasilerin o burda şu şurda çalışacak baskısıyla haraket edenler söz konusu bir gencin geleceği ve bir annenin ızdırabı olduğunda vicdanının sesini dinlemekten aciz.. Oğlum 2003 lü ergen babadan hasarlı.. Gece boyu evde yapayalnız gerisini siz düşünün.Yinemi nöbet yinemi yalnızım. Allah büyük ya herkes birgün hesaba çekilecek.Palyatifte çalışıyorum.29 yıllık hemşireyim. Ayrıca çalışmayı işimi seviyorum. Tembel değilim bunu onlarda biliyor.

Geceleri bazan arkadaşlarıyla dışarı çıkmak istiyor bir elim kulağım telefonda sürekli takip diğer yarım servisin hastaların sorumluluğu.Kimse kimseyi anlamıyor onu bilirim.Karşıya herkes kör ve sağır. Düzelmesi gereken o kadar çok yasa varki.."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Hemsire 12 ay önce
Bu tür yerlerde eğitim kalite tig enfeksiyon vb vb yerlerde hep doktor eşleri çalışıyor bütün hastanelerde hep böyle bakanlık önce buralara el atmalı bir müfettiş gonderse göreceklerdir sorgulasinlar neden hep doktor eşleri nobetsiz yerlerde çalışıyorlar sebep nedir diye sorsalar.bu tür yerlerde mazereti olan engelli olan engelli hastası olan vbvb personeller çalışmalıdır
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?