PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? Ramazan Bayramı Ayın Kaçında Başlıyor? (2022)

Ramazan bayramı tatilinin dokuz gün olup olmayacağı bu yıl özellikle çalışanların merak ettiği konuların başında geliyor. 1 Mayıs arife günü 2 Mayıs pazartesi günü ise Ramazan Bayramı’nın birinci günü olarak idrak edilecek. Bu yıl Türkiye’de 2 Nisan’da başlayan Ramazan ayı 1 Mayıs‘ta tutulacak oruçların ardından 2 Mayıs günü bayramın birinci günü olarak gerçekleşecek. Ramazan bayramının 2 Mayıs pazartesi gününe denk gelmesi nedeniyle hafta sonu tatili ile birleşmesi halinde ise tatil dokuz güne kadar çıkabilecek. Peki Ramazan bayramı tatili kaç gün olacak? Bayram tatili süresi dokuz gün olur mu?

Gündem 12.04.2022, 13:24 12.04.2022, 14:19 Güler Sağlam
Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? Ramazan Bayramı Ayın Kaçında Başlıyor? (2022)

2022 Ramazan bayramı günleri hangileri ve hangi tarihlerde tatil olacak?

Ramazan bayramı tatiline doğru günler yaklaşırken vatandaşların büyük bir kısmı ramazan bayramı ne zaman? ve tatil olacak mı? sorularının cevabını araştırmaya başladılar. Haber merkezimiz Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınlanan dini günler takvimi ile bayram tarihlerini derleyerek soruların cevabını buldu.

Ramazan bayram tatili dokuz gün olur mu?

Sorusu özellikle internette son günlerde aranılan en çok kelimelerin başında geliyor. Ramazan Bayramı’nın birinci gününün pazartesi gününe denk gelmesi nedeniyle pek çok kişi bayram tatili dokuz gün olur mu diye araştırmaya başladı. 1 Mayıs işçi bayramının pazar günü olması ve Ramazan Ayı’nın son gününün de 1 Mayıs’a denk gelmesi nedeniyle üç gün tatil yapılan ramazan Bayramı’nda toplam dört gün resmi tatil olmuş olacak. Peki bu durumda bayram tatili süresi dokuz gün olur mu? 

Ramazan Bayramı 1. Gün - 2 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı 2. Gün - 3 Mayıs Salı

Ramazan Bayramı 3. Gün - 4 Mayıs Çarşamba

Ramazan bayramı kaç gün?

Bu yıl Ramazan bayramı üç gün olarak gerçekleşecek. Ramazan Bayramı’nın ilk günü ise 2 Mayıs pazartesi gününe denk gelecek. Bayramın son günü ise 4 Mayıs 2022 Çarşamba günü olacak.

Ramazan bayram tatili dokuz gün olur mu?

Bayram tatilinin dokuz gün olması için 5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma tarihlerininde önceki yıllarda olduğu gibi resmi yada idari tatil olarak hükümet tarafından açıklanması gerekiyor. İdari tatil ilan edilmesi durumunda dokuz günlük bayram tatili süresinden sadece memurlar yararlanmış olacak. Konuyla ilgili hükümet tarafından yapılacak açıklamalar haberimiz içerisinde güncellenerek ziyaretçilerimize duyurulacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı Ramazan Bayramı günlerine baktığımızda bayram tatilinin 3 gün tatil olması gerekiyor. Bu konuda Bakanlar Kurulu farklı bir karar alacak mı önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?