PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

O Başhekim Yardımcısı Hakkında İdari Soruşturma Başlatıldı

Çocuk yaşta evliliği savunduğu paylaşımlarıyla ulusal basının gündemine gelen Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal hakkında idari soruşturma açıldı.

Gündem 13.12.2022, 00:46 13.12.2022, 01:03 Cansu Polat
O Başhekim Yardımcısı Hakkında İdari Soruşturma Başlatıldı

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal hakkında yaptığı paylaşımlar sonrası idari soruşturma açıldı.

Uysal’ın tepkileri çeken paylaşımları sildiği görüldü.

“Kendi iradesi ile evlenmeyi istemişse 13 yaş konusunda kimsenin itiraz etmemesi gerekmez mi?” şeklinde paylaşımıyla Türkiye’nin gündemine gelen Başhekim Yardımcısı, o yaşta kendi istekleriyle gayrimeşru cinsellik yaşayanların olduğunu savundu.

Çünkü biliyoruz, o yaşta, maalesef kendi istekleri ile gayri yasal cinsellik yaşayanlar bundan sonra var. Gayri meşrusuna engel ol/a/mayıp meşru yolu kapamak hangi mantık?” ifadelerini kullandı.

“TWEETİMİ SİLDİM, ÇÜNKÜ SEVİYESİZLER ÜŞÜŞTÜ”

Uysal, paylaşımını çoğu sosyal medya kullanıcısının reaksiyon göstermesi üstüne kaldırdı. Paylaşımının kaldırma gerekçesine dair yeni bir paylaşım meydana getiren Uysal, “Bu ortamda bir konunun fikrî-entelektüel civarda ele alınamayacağını bir kere daha gördük. Seviyeli-seviyesiz herkes burada. Seviyeli fikir, muhalif de olsa konuşulur ama seviyesizlerle uğraşmak zor. Bir tweet’imi sildim zira seviyesizler üşüştü Fikrî ortamlar bulmak ümidiyle…” ifadelerine yer verdi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yaşanan gelişmelerin sonrası Konya İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri SÖZCÜ'ye gerçekleştirdikleri bildirimde Hasan Hüseyin Uysal ile alakalı yönetimsel tahkîkat başlatıldığını ve görevden alınabileceğini ifade etti.

“YAPILAN YERSİZ AÇIKLAMA ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Öte yandan AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta da mevzuyla alakalı sosyal medya adresinden paylaşım yaptı. Hasan Hüseyin Uysal'ın ismini vermeden meydana getirilen açıklamanın kabul edilemez olduğunu kaydeden Usta, “6 yaşındaki çocuğa istismarla alakalı Adalet Bakanlığımız araştırma başlatmış ve Meclisimizde araştırma komisyonu kurulmasına oy birliğiyle karar verilmiştir. Konu ile alakalı bir kamu çalışanının yapmış olduğu yersiz açıklama hiçbir kabul edilemez. Bu şahıs için de tahkîkat başlamıştır” dedi.

KADINLARI DA HEDEF ALMIŞTI

Uysal, daha evvelce de kadınları giyimleri üzerinden amaç almış ve devasa reaksiyon çekmişti. Uysal, kadınlar ile alakalı “Toplumun en zayıf yanı da en güçlü yanı da kadın. Konya’da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun % 80’i açık tipler türedi. Bu teşhir, ‘beden görseli satma’ değil mi? Beden satmaya giden yol, fa..şelik yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!” demişti.

Yorumlar (7)
ali 2 ay önce
malesef böyle lüzumsuzlarda var..
Ceyar 2 ay önce
Dün reis konuşunca adama cephe aldılar bu abi zamanlamayı tutturamamış reisten 1 gün önce konuşursan böyle olur işte.. delikanlıysan görüşünün arkasında dur reklamcı fikirsiz herif
hasan 2 ay önce
bunun gibi sübyancilari toplumdan uzaklastirmak lazim.
Adsız 2 ay önce
Kapatırlar soruşturmayı takip eden olursa görüşürüz ,var bu konya il sağlık müdürlüğündede bir sıkıntı ,buranın yonetimi çok uzun süredir var sanırım .doktorun öldürüldügü daha nelerin olduğu bir il sağlık müdürlüğü
nerede yaşıyoruz? 2 ay önce
doğru söyledi diye mi?
empatiymiş yesinler sizi 2 ay önce
SEVİYESİZ TERBİYEZ ADAM evet yazdığını 10 kez okudum ve çok iyi anladım sen bu olaylar oluyor ise kızın ve anne babanın izni var ise evlenmeli diyorsun bun söylüyorsun ben de diyorum ki bu adliyelik ve hukuki bir olay bunun cezası var diyorum sen bun anlamak istemiyorsun yani bu olayın bir yaptırımı var ve adli boyutu var sen evlenerek bu işten kurtulamazsın yani yaptığın pisliği evlilikle kapatamazsın cezanı çekersin anladın mı anlamadıysan bu işi İHH BAŞKANI OLMAKLA KAPATAMAZSIN BU İŞİ AKİTLE KAPATAMAZSIN anladın mı anlamadıysan yapacak bir halt yok
Çağdaş Atatürk kadını 2 ay önce
GATA’da yine buna benzer bir model vardı görevden alınan Ahlaksızlıklarıyla arşa varan, bu da onun Konya versiyonu... bunların elenerek aramızdan gönderilmesi gerek
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.