PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 2023 İlk Çeyreğinde Yapılacak

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının Bakanlık KİK toplantısında 2022 ikinci yarısında yapılacağı açıklaması yapılmıştı. Haberimiz sonrasında açıklama düzeltilerek 2023 yılı ilk çeyreğinde şeklinde düzeltildi.

Gündem 26.06.2022, 02:20 26.06.2022, 19:46 Cansu Polat
Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 2023 İlk Çeyreğinde Yapılacak

Aile Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının 2022 yılının 2. yarısında yapılmasının KİK toplantısında kararlaştırıldığı Sağlık Bakanlığı KİK toplantısında ise sağlık personeline yönelik Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının ise 2023 yılının ilk çeyreğinde yapılacağı duyuruldu.

SINAVLAR 2023 İLK ÇEYREĞİNDE YAPILACAK

Sağlık Sen Genel Başkan Semih Durmuş'a sorulan bir soru üzerine Durmuş; "Sağlık Bakanlığı ile yapmış olduğumuz kurum idari kurul toplantısında aldığımız karara göre 2023 ilk çeyreğinde yapılacak şekilde planlama yapılıyor." ifadesini kullandı. 

Sağlık Bakanlığı Merkez, Taşra ve Döner Sermaye Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4A maddesine tabi olarak görev yapan personel için “Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” sınavlarının 2022 yılının 2. yarısı itibari ile başlatılacağı netlik kazanmış oldu.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde yer alan personel bilgi sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Son yapılan Görevde Yükselme Sınavında 4 kadro için sınav yapılmış Şef, Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni, Memur ve Şoför kadrolarına toplam 2000 kişi alınmıştı.

Yorumlar (18)
sağlıkçı 2 ay önce
Kontenjan sayılarının artırılmasına ek olarak yapılacak olan SÖZLÜ MÜLAKATIN KALDIRILMASINI bekliyoruz.
Hemşire 2 ay önce
Ilk başta görevde yükselme sınavı ile sözleşmeli yöneticilik yani hastane müdürlükleri ortadan kaldırılmalı Liyakat ile av ile kazanan insanlar oturmalı yoksa çalışma barışı bozulmakta 2 yıl sözleşme imzalayan müdürlerin hastaneyi yönetmek çok da umurlarında değil
Saglik ordusu 2 ay önce
Mülakat kaldırılmalı sınav yeterince başarıyı ortaya döküyor
Sağlık çalışanları 2 ay önce
HİKAYE SONUÇ SIFIR. GÖREVDE YÜKSELME DEĞİL. GÖREVDE KÜÇÜLME.
Mülakat kalkmadikca boş 2 ay önce
MÜLAKAT KALKMADİKÇA BOŞ. HERKES SINAVDA NE ALDİYSA ONUNLA ATANAMİYORSA GERİSİ HAVA CİVA . AZ KALDİ SİZİN MULAKATİNİZA DA SİRA GELECEK .......
Liyakat 2 ay önce
Şeflik üzeri kadrolar için en son 2016 yılından bu yana sınav yapılmamaktadır. Ondan önce de uzun yıllar yapılmamıştır. 2016 yılında yapılan sınavda 450 adet şube müdürü alınmış tır. Sistem değişikliği ile de şube müdürleri başkan yardımcılarının astı pozisyonuna getirilmiştir. Bu sınavda umarım artık sağlık bakanlığında da yönetim kadrolarına yönelik kadro açılır.
KURNAZLIK BU YEMEZLER 2 ay önce
2351 VHKİ SINAV KAZANDI 9 YILDIR MAĞDUR.MÜBAŞİRLERE NEDEN SINAVSIZ SINIF ATLATILDI ONLAR BAŞKA ÜLKENİN KANUNLARIYLAMI YÖNETİLİYOR.ADALETSİZLİK SÜRDÜKÇE SINAVADA GİRMİYORUZ OYDA VERMİYORUZ VERMEYECEĞİZ.BİRİLERİ SALTANAT SÜRSÜN BİZ SEFALET ÇEKELİM.
AYNEN CUMHUR İTTİFAKINA OY YOK. 2 ay önce
YARDIMCI HİZMETLERİ GAVUR EVLADI GİBİ GÖREN CUMHUR İTTİFAKINA ÇAĞRIMIZDIR.MHP SEÇİM BEYANNAMENE KOYDUĞUN TÜM YHS ÖĞRENİM DURUMUNA GÖRE GİHS VE TEKNİK HİZMETLER SINIFINA ATANACAK DEDİNİZ.MECLİSTE KONUŞMAKLA OLMUYOR İCRAAT İSTİYORUZ İCRAAT.YANDAŞLAR BELEŞ MÜDÜR,TAŞERONA KADRO VAR,MÜBAŞİRE KADRO VAR SINAV KAZANAN 2351 VHKİ 9 YILDIR MAĞDUR.SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECELİ LİSANSİYER,YÜKSEK OKUL MEZUNU YHS NA SEMBOLİK SADECE 600 EK GÖSTERGE VER AŞAĞILA LİSE MEZUNU GİHS 1700 EK GÖSTERGE ALSIN YHS LİSANSİYER 600 EK GÖSTERGEYLE AŞAĞILA SONRADA OY BEKLE CUMHUR İTTİFAKI BİZİM İÇİN BİTMİŞTİR.
Abdul 2 ay önce
En azından şunu öğrendik bu sene de unvanları alamiyacagiz, 2023 te ilana çıkar sonunda sınava gireriz 2 yıl da kulakati sürer kaça geldi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?