PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bakan Koca: Öğretim Elemanları Daha Fazla Ek Ödeme Alacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastane başhekimlikleriyle sözleşmesi bulunan tüm öğretim elemanlarının ek ödemeden faydalanacağını, teşvik ek ödemesinde temel sağlık başarı göstergelerinin etkili olacağını ifade etti.

Gündem 10.11.2022, 15:55 15.11.2022, 11:21 Cansu Polat
Bakan Koca: Öğretim Elemanları Daha Fazla Ek Ödeme Alacak!

Sağlık Bakanlığı’nın düğün yayımladığı ek ödeme yönetmeliğinde değişikliği öngören yönetmelik ile ilgili Bakan Koca’dan önemli açıklamalar geldi.

Sağlık Bakanı Koca, Bakanlığın birlikte kullanım protokolü imzaladığı Üniversitelerin Tıp Fakültelerinde çalışan ve hastane başhekimlikleriyle sözleşmesi bulunan tüm öğretim elemanlarına ek ödeme yapılacağını kaydetti.

Koca: Öğretim Elemanları Daha Fazla Ek Ödeme Alacak

Öğretim elemanlarının daha fazla ek ödemeden yararlanacağını ifade eden Koca, üniversite hastaneleri olan tıp fakülteleriyle Bakanlık hastanelerini kullanan Tıp Fakülteleri arasındaki ayrımı ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Fiilen mutemetlik hesaplaması yapan personele ek puan verildiğini söyleyen Sağlık Bakanı, eczacıların ek ödeme katsayıları yapılan artışla 1,20 ye çıkarıldığını, yine eczacıların teşvik ödemesinde 0,7 olan kat sayılarının 1,05’e yükselttiklerini söyleyen Sağlık Bakanı, birinci basamak sağlık kuruluşlarında çalışan sağlık personeli için de teşvik ek ödemesinin getirildiğini duyurdu. “Sağlık Personeli Teşvik Ek Ödeme Tutarları (112 ve Birinci Basamak)” başlıklı haberimize TIKLAYARAK teşvik ek ödeme tutarlarına ait tabloyu inceleyebilirsiniz.

Sağlık Bakanı Koca sözlerine şöyle devam etti: “Bakanlık hastaneleriyle birlikte kullanım anlaşması olan tıp fakültelerinin temel bilimler kadrolarında bulunan öğretim elemanları ek ödemeden daha fazla yararlanmanın yanı sıra, bireysel sözleşmelerinde belirlenen eğitim ve araştırma hedeflerini sağlamaları oranında teşvik ödemesinden de yararlanacak.” Dedi.

Başlıklı haberlerimizden sağlık personelinin teşvik ek ödeme ve taban ek ödeme tutarlarına ait geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

Koca açıklamasının devamında; “Eğitim ve araştırma hastanelerinde görev yapan profesör, doçent ve eğitim görevlilerinin ek ödeme katsayılarında yüzde 20'den yüzde 40'a kadar artış sağlandı. Kliniklerin idari sorumluları ile eğitim sorunlularının ek ödeme katsayılarında da yüzde 10 artış gerçekleştirildi." İfadelerini kullandı.

Yorumlar (11)
Hakan 1 ay önce
Eğitim durumuyla hizmeti karıştırmış bakan bey ben birş hemşire olarak 24 saat yogunbakımda hasta bakıyorum eczacıdan az teşvik alıyorum . . Hastayla muhattap olan benim bakım yapan benim pansuman yapan benim tedaviyi uygulayan benim eczacıdan az para alıyorum .
HEMŞİRELERDEN MESAJ 4 hafta önce
HEMŞİRE EBE SAĞLIK MEMURLARI HAKSIZ ÖDEME YAPILIYOR BİZE EMEĞİMİZİN KARŞILIĞI ASLA VE ASLA 700 LİRA DEĞİL DAHA FAZLASI. BİZ BUNU UNUTMAYACAĞIZ
dr 1 ay önce
öss puanları farklı ama eczacılık dereceyle alınan yer tıp ile yarışan bölümdü benim zamanımda şimdi de öyledir
vatandaş 1 ay önce
Hasta bakmasın para alsın popo ne ala
Biyolog 1 ay önce
Yüksek lisans mezunu biyolog olarak bende eczacılara verilen ek ödemenin yerinde olduğunu düşünüyorum ancak eğitim durumuna göre bakılırsa bizde iyileştirme istiyoruz
V.h.k.i 1 ay önce
Genel idare personelleri neden ek ödeme ve teşvik mağduru çalıştırmayın bizleri sağlık bakanlığında ozaman calistiriyorsaniz bizede verin ozaman.
gücümüzün farkındayız 4 hafta önce
sırayla herkese daha fazla diyerek ek ödeme verildi. hemşire ebe sağlık memurları hariç yok saydınız sandıkta biz çoğunluk grubuz ve sağlık sisteminin omurgasıyız. ve artık eski hemşirelik zihniyetini terkettik artık gücümüzün çok farkındayız
MİSKET 4 hafta önce
19 MAYIS ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİLERİ SINAVA ALMIYORLAR BU KEYFİYETTEN VAZGEÇİN
Yhs çığlık 4 hafta önce
Performans yok döner yok teşvik teşvikdemi yok e nevar ozaman.Yhs liler ne yaptı size.
Yhs çığlık 4 hafta önce
Performans yok döner yok teşvik teşvikdemi yok e nevar ozaman.Yhs liler ne yaptı size.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın