Atamalarda Usulsüzlük Haberimize Valilik İnceleme Başlattı!

Gücünü sağlık personellerinden alan saglikpersoneliHABER.NET olarak whatsapp haber hattımıza gelen şikayetlere istinaden “Ordu Sağlık Müdürlüğünün il içi atamalarında usulsüzlük iddialarıyla ilgili yaptığımız haber üzerine Ordu Valiliği inceleme başlattı.

Gündem 25.12.2019, 14:51 08.01.2020, 10:17 Güler Sağlam
Atamalarda Usulsüzlük Haberimize Valilik İnceleme Başlattı!

TIKLAYIN

Ordu Sağlık Müdürlüğünün İl İçi Atamalarındaki Usulsüzlük İddiaları!” haberimizde konu olan iddialarla ilgili olarak Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından inceleme başlatıldığı öğrenildi. Ordu sağlık sektörü başta olmak üzere sağlık camiasında konuşulan çokça konuşulan haberimizden sonra savcılığın yapılan atamaların Kanunlara uygun olup olmadığını, Sağlık-Sen Ordu Şube Başkan Yardımcısının aynı zamanda Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Personel başkan yardımcısı ve bu atamalari yapan kişi olması nedeniyle görevine uygun davranıp davranmadığı, kendisinin ve sendikasının lehine olacak şekilde herhangi bir işleme imza atıp atmadığının araştırılacak konular arasında görülmekte. Yaşanan gelişmeyi saglikpersoneliHABER.NET sitemizin etkinliği, pozitif etkisinin bir örneği daha olarak değerlendiriyoruz. 

2018-2019 YILLARINDA YAPILAN TÜM ATAMALAR İNCELEME ALTINDA!

Ordu Sağlık Müdürlüğünün İl İçi Atamalarındaki Usulsüzlük İddiaları!” haberimizi kaynak göstererek, CİMER’e yapılan şikayetleri dikkate alan Ordu Valiliği,, inceleme için Ordu Cumhuriyet başsavcılığı'na şikayetleri ilettiği sitemize gelen bilgiler arasında. Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı, Valiliğin talebi üzerine 2018-19 yıllarında yapılan tüm atamalarının gerekçeli kararları ile beraber birer nüshalarını Ordu İl Sağlık müdürlüğünden geçtiğimiz gün istediği yönünde iddialar yer alıyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Cosgun 1 yıl önce
O da birşey mi siz gelin bir de Kocaeli ye bakın ki usulsüzlük nasıl olur görün
15
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?