PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Arif Verimli: Her İyi Şeye Düşman Recep Akdağ İsimli Bir Bakan!

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin eski Başhekimi Prof. Dr. Arif Verimli, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı eleştirerek “Her iyi şeye düşman eski bakan” ifadesini kullandı.

Gündem 13.10.2022, 19:52 Cansu Polat
Arif Verimli: Her İyi Şeye Düşman Recep Akdağ İsimli Bir Bakan!

663 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığı’na sözleşmeli yöneticilik sistemini getirdiği için sağlık çalışanlarının da asla affetmeyeceği Sağlık Bakanı olarak tarihe geçen Prof. Dr. Recep Akdağ’A bir eleştiride eski Başhekim Arif Verimli’den geldi.

Sağlık Bakanlığında Liyakati ayaklar altına alan, binlerce kadrolu yöneticiyi bir gecede ıskartaya çıkaran, yerine hastanelere sağlıkla ilgilisi olmayan öğretmen, polis gibi memurları müdür, müdür yardımcısı olarak atanmalarına zemin hazırlayan 663’ün Mimari Recep Akdağ, Bakanlığının üzerinden yıllar geçmesine rağmen yarattığı erezyon nedeniyle hala kulakları çınlatılan nedir isimlerden olmaya devam ediyor.

Alış Veriş Merkezinde kasiyer olan birinin hastaneye müdür yapıldığı, Öğretmen olarak eğitim almasına rağmen Eğitim Araştırma Hastanesine Müdür Yardımcısı yapılmasına imkan tanıyan yasanın baştan sona hazırlanmasında payesi olan Recep Akdağ’a Arif Verimliden önemli bir eleştiri geldi.

Arif Verimli sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Başhekim olduğu dönemde kurduğu “intihar müdahale merkezi ve müdahale hattının” daha sonra neden kapatıldığını paylaştı.

Prof. Dr. Arif Verimli: Korkunç boyutlara ulaşan uyuşturucu kullanımıyla mücadele için acilen yeni hastaneler açmak gerekiyor

Verimli, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın isminin baş harflerini vererek şunları yazdı:

"Ben, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi’yken 'İntihar Müdahale Merkezi ve Müdahale Hattı' kurdum. Bilin bakalım kim kapattı? Cevap veriyorum; her iyi şeye düşman R.A. isimli bir bakan. Tarih affetmeyecek. Ben asla affetmeyeceğim onu, ayrı konu."

Yorumlar (13)
EMEKÇİ 2 ay önce
İYİKİ AHİRET VAR . HESAP VAR. TERAZİ VAR
aynen katılıyorum 2 ay önce
2351 VHKİ, SINAV KAZANDI O ATAMADI VEBALDE 2351 VHKİNİN KUL HAKKI VAR
T saglikci 2 ay önce
Bizde saglikci olarak hakkımızı her iki bakanda hele etmoyorum
sağlık personeli 2 ay önce
Doktorlar ve diğerleri diyerek ayrıştıran sağlık bakanını ne biz sağlık personeli nede Allah affetmeyecek çünkü biz razı değiliz
Vay halimiza 2 ay önce
4 yıllık Jokey diploması bile olanlar hâla çok seviyor :)))) kendi adınıza konuşun...anlayan anladı
Emir 2 ay önce
Sayın Arif hocam yalakalarını böyle böyle yemlediler işte. Sağlık sistemi kimin umrunda. Tepemizde sahanın s sini bilmeyen bir ton yönetici hemde seni dinlemeyen dediğim dedik yönetici bozuntuları. En iyi yaptıkları şey AKP lilerin önünde ceket iliklemek.
112 Acil 2 ay önce
112 acil Ambulans personeline teşvik bile vermediler iyi mi? Bunlar akıllarını bişeyle yemiş olabilirler mi acaba?
Selahattin 2 ay önce
Tweeti silmiş. Çalma kapını çalarlar kapını. Eski defterler açılır diye Yusuf Yusuf olmuş diyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın