Ankara'da Yenimahalle Hastanesi Çalışanlarını Şikayet Etti: Bakanlık İnceleme Başlattı!

Erdinç Seray, Covid-19'a yakalanan babasıyla ilgili "Yenimahalle Devlet Hastanesi çalışanları babamın yanında durmam, bütün ihtiyaçlarını benim karşılamam gerektiğini belirttiler. Yaklaşık 10 saatin ardından şehir hastanesinde boş yer olduğunu ve oraya transfer edeceklerini söylediler." diyerek Sağlık Bakanlığına şikayette bulunmasının ardından Bakanlığın konuyla ilgili inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Gündem 12.10.2020, 20:07 14.10.2020, 01:20 Güler Sağlam
Ankara'da Yenimahalle Hastanesi Çalışanlarını Şikayet Etti: Bakanlık İnceleme Başlattı!

ANKA'da yer alan habere göre; Babası korona virüse yalanan Erdinç Seray, Sağlık Bakanlığı’na sesini Twitter’ dan duyurmaya çalıştı. Babasının 39 derece ateşi olduğu ve Covid-19 testinin pozitif olduğunu söyleyen Seray, “10 saatin ardından şehir hastanesinde yer olduğunu söylediler. Hastane çalışanları babamın yanında durmam gerektiğini belirttiler. Üzerimde hiçbir koruyucu giysisi olmadan ambulansa binmemi ve onlarla hastaneye kadar gitmem gerektiğini söylediler” ifadelerini kullandı.

Hastanede Teşekkür Dışarıda Şikayet: Vefasızlık mı Hak Arama mı? haberi için tıklayınız

Seray, Twitter hesabından babasının testinin pozitif çıkmasının ardından, gelen 112 sağlık çalışanlarıyla yaşadıkları durumu şöyle anlattı:

TIKLAYIN

“Babamı 39 derece ateşle covid pozitif teşhisiyle dün Yenimahalle Devlet Hastanesine kaldırdılar. Hastane çalışanları babamın yanında durmam, bütün ihtiyaçlarını benim karşılamam gerektiğini belirttiler. Yaklaşık 10 saatin ardından şehir hastanesinde boş yer olduğunu ve oraya transfer edeceklerini söylediler. Yaklaşık 2 saatlik bekleyişin ardından 112 ambulansı geldi ve baygın halde olan babamı hastane sedyesinden ambulans sedyesine taşımak için benim kaldırmam gerektiğini söyledi. Ambulansta gelen kapalı bayan babamın açık tişörtünü kapatmamı söyledi. ‘Madem 90 yaşındaki bir erkeğe dokunamıyorsunuz, bu işi neden yapıyorsunuz’ diye sorduğumda bu seni ilgilendirmez diye cevap verdi”

“ÜZERİMDE HİÇBİR KORUMA GİYSİSİ OLMADAN AMBULANSA BİNMEM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER”

Babasını Bilkent Şehir Hastanesi’ne götürecek ambulansa üzerinde hiçbir koruyucu giysi olmamasına rağmen kendisinin de binmesinin istendiğini söyleyen Seray, “Üzerimde hiçbir koruma giysisi olmadan ambulansa binmem gerektiğini ve babamı tutup Ankara Şehir Hastanesine kadar onlarla ambulans içinde gelmem gerektiği söylediler. Çünkü hastane babamla ilgilenmemek için durumunun yoğun bakımlık olmadığını ve servise yatırılmasını söyledi. Eğer servise kaldırılırsa refakatçi olarak yanında kalmam gerektiğini, kimsenin ilgilenmeyeceğini söylediler. Eşimi gecenin o saatinde arabada bırakamayacağımı ve arkadan aracımla ambulansı takip edeceğimi söylediğimde uzun uğraşlar sonucu babamı götürmeyi kabul ettiler. Siz bu durumda acaba hangi sosyal mesafeden kastediyorsunuz sayın bakanım” dedi.

Seray, babasının baygın halde bulunduğu videoyu da yayınlayarak, “Burada da 112 hemşiresinin dokunamadığı, baygın halde bulunan, eli kolu sedyeye bağlı halde babamın videosunu görebilirsiniz” paylaşımında bulundu.

Tüm bu yaşananların ardından bir paylaşım daha yapan Seray, Sağlık Bakanlığı’nın kendisiyle iletişime geçtiğini, konuyla ilgili bilgi alınarak adli inceleme başlatıldığının belirtildiği bilgisini verdi.

Yorumlar (15)
haklının yanında 3 ay önce
biz hep söylüyoruz bakanın ve sağlığın içinde durumu baltalamak isteyenler var halka hizmet etmeyen kim varsa görevlerinden alınsın çalışmayanlar işlerinden olsunlar sürece zarar veren herkes soruşturulsun
Mazide 3 ay önce
İşte para para diyenlere ibret olsun bu haber hepsini tenzih ederim ama iş yapmayan çalışmayan sağlıkçılarda var konunun takipçisi olan ve soruşturma başlatıp vatandaşın derdine derman olan bakanlığa ve ekibine teşekkürler
atin hepsini 3 ay önce
Kim isten kaciyorsa memurda olsa amirde olsa mudur burokratta olsa gorevinden alin atin gitsin onlari
İlknur 3 ay önce
Biz de milleti dışarı çıkaramıyoruz vAllahi billahi nerdeyse dövüş çıkaracaklar buna inanasım gelmedi
Yargısız İnfaz 3 ay önce
Şiddet gösterenleri salananlar savcı ve hakimler artık öğrenin bu işleri yargıdan bir çok insan muzdarip acil değişmesi gerekiyor.
hayırlı evlat 3 ay önce
babasını o kadar çok seviyor ki huzur evinde tutuyor. onları niye tweetlemiyorsun. kandi öz babana bakmaya tahammülün yok hemşire üstünü kapat demiş de falan filan
Latbu 3 ay önce
Bu nasıl bir iş anlamadım ben kendim bu hastanenin acilinde çalışıyorum ve bu hasta bize saat 16 00 civarında geldi ve alzaymır hastası bir amcaydı biz bu amca kendine sahip olamadığı için ve hasta yakını biz tutmakta zorlandığımız için kısıtlama yaptık doktor talimatıyla bir hemşire arkadaşımda bu hasta tarafından darpta edilmiş fakat buz hasta kendinde olmadığı için asla söz konusu bile etmedik şimdi bir hastaya bu kadar elinden geleni yap sonra bir acil çalışanı olarak hiçnir şey yapmamışız gibi değerlendirilmesi beni ve tüm arkadaşlarımı çok üzdü ayrıca konuyu bilmeden birde biz sağlık çalışanlarını asan kesenlerede ayrıca üzülüyorum şu bilinmeli bence bu mücadele de biz sağlık çalışanları hep özveri ile çalışıyoruz hastanın yakınlarının yapmadığı yapmak istemediği her konuda can siperhane savaşıyoruz bilinmesi gereken biz düşersek eğer bu savaş türkiye için büyük olumsuzluklara sebep olacaktır
Derya saraç 3 ay önce
İşin aslını bilmeden anca yazıyorsunuz .oğlu babasının yanına bile girmiyor ,bakmıyor yardımcı olmuyor.hasta alzemir hastası olduğundan neyaptigini bilmeden kendisini tedavi eden hemşirenin yüzüne tokat atıyor ama hemşire bu duruma rağmen tedaviye devam ediyor.peki oğlu neden bunları da yazmıyor .yazıklar olsun.
Erdinç 3 ay önce
@ErdincSeray Teşekkür ederek ayrıldığınız acil servisten saatler sonra şikayetçi olduğunuzu söylemeniz takdire şayan. Şahıs olayı tamamen kurulu bir hikaye üzerine anlatmaktadır. Babası hastanemize getirildiğinde Alzheimer etkisiyle aşırı ajite durumdaydı, hemşire hanıma tokat attı, tahlillerinin yapılmasına müsaade etmedi. Uyutarak tahlillerini yaptık. Kendini yataktan atmaya çalıştı zor tuttuk. Erdinç SERAY geldiğinde enfeksiyon doktoru muzunda incelemesiyle servise alınacağı belirtildi. Alzheimer hastası olduğu için refakatçi olmadan yatış yapamayacağımızı belirtmemize rağmen üçüzleri olduğu bahanesiyle covid olmamak için refakat edemeyeceğini söyledi hasta bakıcı arayışına girdi ve hastanın yakınına dahi yanaşmadı. Gördüğünüz üzere tek kişilik izole odanın kapısından çekiyor videoyuda. Servislerimizde tek kişilik oda olmadığı için 112 den yardım istedik ve tedavilerine başlanmış bir şekilde hastayı servisimizden yolcu ettik. Tekrar belirtiyorum teşekkür ederek çıktı buradan. Biz elimizden geleni yaptık bilin istedim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?