PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Uzman Öğretmen ve Başöğretmen Maaş Farkları Ne Kadar Oldu?

Uzman öğretmen ile başöğretmen maaş farkları Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açıklamalarının ardından belli oldu. Oktay in açıklamalarının ardından uzman öğretmen ve başöğretmen olanların alacakları maaş farkları netleşmiş oldu.

Ekonomi 06.12.2022, 06:48 Cansu Polat
Uzman Öğretmen ve Başöğretmen Maaş Farkları Ne Kadar Oldu?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından uzman öğretmen ve başöğretmenlerle ilgili 2023 Ocak döneminden itibaren alacakları maaş farklarına ait bilgiler paylaşıldı. Peki 2023 yılı uzman öğretmen ve başöğretmen maaş ne kadar oldu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kasım ayında düzenlenen öğretmen kariyer basamakları sınav sonuçlarına göre sınava girenlerin %98’i başarılı oldu. Uzman öğretmenlik sınavına başvuran 432 bin öğretmenin 422 bin 368'i sınavda başarılı olurken muaf olanlarla birlikte toplam sayı 516 bin Öğretmen, Uzman Öğretmen oldu. Başöğretmenlik sınavında ise; başvuran 68 bin öğretmenin 66 bini sınavda başarılı oldu. 257 uzman öğretmen ise doktorayı tamamladıkları için sınavdan muaf tutulmuştu, bunlarla birlikte başöğretmen olma hakkını kazanan öğretmen sayısı 66 bin oldu.

Sınav sonucunda uzman öğretmen ve başöğretmen olmaya hak kazanan öğretmenler maaş farklarının ne kadar olacağını merak ediyordu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açıklamalarının ardından başöğretmen ve uzman öğretmen maaş farkları ile ilgili soru işaretleri giderildi.

Meclis genel kurulunda 2023 yılına ait bütçe sunumunu yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, öğretmenlerin uzman olduklarında maaşlarında 2023 yılı itibariyle 2.250 liralık fark oluşacağını, başöğretmen olduklarında ise yaklaşık 4500 liralık artış olacağını kaydetti.

Yorumlar (33)
Öyle mi? 2 ay önce
Ohhhh ne güzel sağlıkçılara hakkınız ödenmez öğretmenlere gelince hakları çok güzel ödeniyor. O Ali denen bir sendika başkanı denen bir zevat var sağlıkçılara bir şey verilmek istenince gidip öğretmenlere de diyordu şimdi neden gidip sağlıkçılara da demiyor?
sağlıkçı 2 ay önce
memursenin başındaki zat memur denildiğinde aklına hep öğretmenler geldiği için bunlar oluyor. o sendikaya üye olanlarda hala istifa etmiyor sırf 3 ayda bir 700 tl alabilmek için. siz o parayı alma peşinde iken kaç para gidiyor haberiniz var mmı
Bana kalmadı mı? 2 ay önce
Her zaman duyar kasan öğretmenlerden bedavadan aldıkları zamları sağlık kahramanlarına ithaf etmelerini istiyorum. Duyarlı davranış nedir görelim. Herkese duyar kasmak kolay
Enayi 2 ay önce
Sen nöbet tut hastaya bak bakım yap yemek yeme WC ye gitme çay içme gözünü açma nefes alma. Ama öte taraftan haftada 15 saat çalışan çoğu zaman evinde sosyal medyaya takılan öğretmenler alsın zammı götürsün.
Vatandaş 2 ay önce
Aynen katılıyorum. Bu Ali denen şahıs sağlıkcilarin her şeyine atlayıp duruyo zaten memur sen başkanı aynı zman da eğitim bir sen başkanı. Ne beklenir ki bundan. Küfür etmekten başka birşey gelmiyo elimizden. Ayrıca memurlarda ayrımcılık bu hükümet döneminde başladı ve tavan yaptı. Çalışanları birbirine düşürdüler. Bunun tek amacı var çalışanları kendi içerisinde birbirine düşürmek. Haklarını aramak yerine kendi içlerinde çatışma çıkarmak. Hükümet bu algı olaylarını çok iyi biliyor ben böyle çakal siyaset hayatımda görmedim. Nerde eski günler arar olduk memur bitti bitti. Secimi yine kazanırlarsa memur hepten dibe vuracak bakın görün.
uzm dr 2 ay önce
Bir uzman hekim olarak öncelikle öğretmenlerin haftalık 15 saat çalışmasını anayasa mahkemesine vereceğim bu nedir kardeşim bizler neden 40 saat çalışırken bunlar neden 15 saat benden çok mu yoruluyorlar benden daha çok mu dikkat istiyor yaptıkları işler ben haftanın üç günü sabahtan akşama kadar ayakta duruyorum sağlık ekibimle beraber canımız çıkıyor her an bir hata hastanın masa da kalması demektir bu nasil bir mantık ve böyle çalışmaz işlem aç kalırım performans göstermezsem neden öğretmenler de performans kriterleri getirilmiyor başarılı olurlarsa kendilerinden basarizlik öğrenciden var mı böyle birşey.neden bunlar yılın yarısından fazlası tatil yapıyorlar bir de üstüne ara tatilleri eklediler sanki çok çalışıyor da
ey bakan 2 ay önce
eyyy bakan fahrettin koca. senin ayıbını meb , senin ayıbını içişleri, senin ayıbını diyanet yüzüne vuruyor. kahrolsun sisteminiz . kahrolsun sizin adalet anlayışınız.
Bir hayalim var 2 ay önce
Sağlık Bakanlığının MEB teki gibi bir sınav yaptığını hayal ediyorum. Nasıl olurdu acaba. Öncelikle derdi ki şu kadar kontenjan olacak, ayrıca her branş ayrı ayrı sınava girecek, sınavı kazananlar arasında bakanlıkta mülakat yapılacak, hangi ildeki kadroya yerleştiysen orada 2 sene çalışma zorunluluğu olacaktır. :))
sağlık çalışanları 2 ay önce
Öğretmen demek Türkiye de en az saat çalışıp en çok maaş ek ödeme alan demektir öğretmen demek yılin yarışı tatil yapan demektir öğretmen demek haftada 15 saat çalışan demektir öğretmen demek başarısızlıklari hiç sorgulanmayan hesap sorulmayan demektir daha ne olsun
Ulan bu ülkede son 2 yıldır canları pahasına çalışmalarından dolayı başarı belgesi ,zam,vb iyileştirme yapılacak bir kesim varsa o da sağlık çalışanları ve polislerdir ama ne gariptir ki 1 sene boyunca evlerinden yatarak çalışan tatil yapan öğretmenlere bedavadan unvan ve zam yapılıyor başarı belgeleri veriliyor işte burada akıl tutulması yaşıyoruz
Veysel 2 ay önce
Sende biraz daha çalışıp öğretmen olsaydın!
Chef 2 ay önce
Adamlara göstermelik bir sınav yaptılar. Sorulara bakan oldu mu bilmiyorum lise düzeyinde sorular. Ve ciddi manada maaş artısı oldu.. Şu süreçte en çok yıpranan sağlık personeli... Doktor harici diğer çalışanlar özellikle GİH sınıfı yine üvey evlat olarak kaldı...
Önce sağlıkçılar 2 ay önce
Daha çok çalıştık sizden daha yüksek puanla sağlık lisansiyeri olduk. Hakkımızı alacağımızı Ümit etmiştik. Ama eğer öğretmen olaydım şayet bugünkülerden olmazdım. Benim sınıfımda boş geçen dört işlem bilmeden mezun olan çocuk olmazdı. ATM öğretmeni hiç olmazdım. 2 yıl yan gelip yattıktan sonra sırada sağlıkçılar dururken öğretmene zam öğretmenin hakkı diye konuşmazdım.
Pelin 2 ay önce
Covidin kahramanı sağlıkçılar yorulsun bitsin tükensin kaymağı ögreymenler yesin. Bütün sağkıkçılarada sınavsız uzmanlık verilmelidir. Beyaz reform denirse =dr reformu oldu.
ahmet 2 ay önce
varsa yoksa öğretmen yeter artık.
Sağlıkçılar SEYYANEN 2 ay önce
Sayın bakandan soyadı kadar seyyanen zam istiyoruz . Bunca zaman gördüğümüz muameleyi ancak telafi eder. SEYYANEN- çaresi kalmadı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.