PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Yöneticilerin Maaşlarına ‘Valilik Olurlu’ Çözüm

Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme değişikliği sonrasında ücretlerinin uzman hekimlerin aldığı maaşın çok altında kaldığını ileri süren sözleşmeli yöneticilere bazı illerde ilginç bir uygulama yapılıyor.

Ekonomi 20.09.2022, 10:08 21.09.2022, 00:50 Cansu Polat
Sözleşmeli Yöneticilerin Maaşlarına ‘Valilik Olurlu’ Çözüm

Edinilen bilgiye göre yönetmelik değişikliği sonrasında sahada görev yapan hekimlerden ücretlerinin çok çok düşük olduğunu dile getiren sözleşmeli yöneticilere bazi illerde Valilik oluru alınarak görev yaptırıldığı öne sürüldü.

TEŞVİK VE TABAN EK ÖDEME ALABİLECEKLER!

Valilik oluru ile görevlendirilen sözleşmeli yöneticilerin hem taban hem de teşvik ek ödemesi alabilmelerinin yolu açıldı.

Valilik Oluru ile taban ve teşvik ek ödemesinden yararlanmalarının önü açılan sözleşmeli yöneticilerin bu yöntemle maddi zarara uğramadıkları belirtildi.

Özellikle uzman doktor olan sözleşmeli yöneticilerin emsali uzman hekimlerden ücret olarak düşük maaş aldıklarını her platformda dile getirmeye devam ediyorlar.

Yorumlar (18)
Sağlıkçı 2 hafta önce
ACİL, POLİKLİNİK, AMELİYAT, NÖBET YOK. KENE GİBİ DEVLETİN SIRTINA YAPIŞTINIZ. SİZ OLMADAN SİSTEM DAHA İYİ İŞLİYOR.
mehmet53 2 hafta önce
yüksek maaş alırken diğer hekimlerden fazla alıyoruz biraz düşürün maaşlarımızı demişlermiydi ??
Sağlıkçı 2 hafta önce
Öyle saçmalık olur mu . Ya yöneticidir ya değildir.oncesinde herkesten fazla aliyirlardi.Para düşünce idarecilik bittiyse yapmasınlar. Devletin imkanlarını çar cur edilerek belli bir zümreye peşkeş cekilmemeli
bir kişi 2 hafta önce
nasıl bir korunan zümredir..hesap sorulamayan ama hep fazla ücret verilmeye çalışılan... hiçbir devlet kurumunda örneği yok...
Eşber halaskargazi 2 hafta önce
Valilik olurlu olması için başhekimin kadrosuda hekim olarak o hastanede olması lazım yoksa olmaz idareciler hep farklı illerde kadrosu..
Mürdo 2 hafta önce
Bir başkanın maaşı 53.bin lira Allah aşkına bu ne böyle yağma hasanın böreği gibi sendikanın iş yeri temsilcisine biyat etmeden makamlarına çıkamıyorlar PARA MI ONUR MU siz karar verin
uğur&mutluazınlıktan 2 hafta önce
sözleşmeli uzman ama polk ameliyat hasta yatışı icap nöbet heyet vb bir sürü alınteri işin sonucu alıyor. çay,soda geyik yaparak değil....
Uğur 2 hafta önce
Sözleşmeli uzman doktorun maaşı da 60, 70 bin lira
attci 2 hafta önce
Dogru yoldasiniz daha coook vermeniz lazım yöneticilere çünkü biz gerekenleri sandikta zaten yapacağız.Bu anlamsiz butceyi yapan kim varsa dilerim Rabb'imden kamy davası açarlar..
bir bilemeyen !! 2 hafta önce
sözleşme maddelerinden birinde derki ek gelir getirecek mesleği ile alakalı bir iş yapamaz gelir elde edemez!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?