Sağlık Personeli Emekli Olduğunda Kaç Lira Maaş ve Emekli İkramiyesi Alıyor?

Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil (SHS) kamu personellerinin emekli olduklarında alabilecekleri emekli maaşı ve emekli ikramiyesi miktarı; eğitim durumlarına, unvanlarına, kadro derecelerine, emekli keseneğine esas seviyelerine ve hizmet sürelerine göre farklılık göstermektedir.

Ekonomi 01.09.2020, 11:41 15.09.2020, 22:14
Sağlık Personeli Emekli Olduğunda Kaç Lira Maaş ve Emekli İkramiyesi Alıyor?

Sağlık personeli makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemelerden yararlanmadıklarından, bu personelin emeklilik hakları üzerindeki en belirleyici unsur ek gösterge olmaktadır.

Bu çerçevede, 14 Aralık 2020 tarihine kadar emekliye ayrılacak olan sağlık personelinin alacağı emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarı ile halen emekli durumda olan sağlık personelinin emekli aylığı miktarları konusunda bilgi olması bakımından, 30 yıl hizmet süresi ve eğitim durumları itibariyle ulaşabilecekleri en üst seviyeden emekli olanlara/olacaklara ilişkin bilgilere aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

Sözleşmeli Sağlık Yönetici Maaşları - Eylül 2020 haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Tablo, 15 Ekim 2008 tarihinden önce TC Emekli Sandığı Kanununa tabi bir göreve başlamış olan memur emeklilerine yönelik olarak hazırlanmıştır.

Sağlık personelinden bazılarının 2020 yılının ikinci yarısına ilişkin emeklilik hakları

NOT:
-Emekli aylığı hesabına %4 oranındaki ek ödemeler dahil edilmiştir.
-Tablo, 1 Ekim 2008 tarihinden önce Emekli Sandığı Kanununa tabi bir göreve girmiş olan memur emeklilerine yönelik hazırlanmıştır.

Memurunyeri

Yorumlar (1)
yusuf kıral 2 ay önce
eskiden emekli ikramiyesi ile bir ev alınıyordu şimdi çeyrek ev bile alınamıyor iki araba alınıyordu şimdi ikinci el araba 10 yıllık belki alınabilir emekli maaşı ile dağda belki yaşanır kim yedi paralarımızı
12
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?