Sağlık Personeli Emekli Olduğunda Kaç Lira Maaş ve Emekli İkramiyesi Alıyor?

Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil (SHS) kamu personellerinin emekli olduklarında alabilecekleri emekli maaşı ve emekli ikramiyesi miktarı; eğitim durumlarına, unvanlarına, kadro derecelerine, emekli keseneğine esas seviyelerine ve hizmet sürelerine göre farklılık göstermektedir.

Ekonomi 20.09.2021, 02:11 20.09.2021, 10:43 Güler Sağlam
Sağlık Personeli Emekli Olduğunda Kaç Lira Maaş ve Emekli İkramiyesi Alıyor?

Sağlık personeli makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemelerden yararlanmadıklarından, bu personelin emeklilik hakları üzerindeki en belirleyici unsur ek gösterge olmaktadır.

Bu çerçevede, 14 Aralık 2021 tarihine kadar emekliye ayrılacak olan sağlık personelinin alacağı emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarı ile halen emekli durumda olan sağlık personelinin emekli aylığı miktarları konusunda bilgi olması bakımından, 30 yıl hizmet süresi ve eğitim durumları itibariyle ulaşabilecekleri en üst seviyeden emekli olanlara/olacaklara ilişkin bilgilere aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

Tablo, 15 Ekim 2008 tarihinden önce TC Emekli Sandığı Kanununa tabi bir göreve başlamış olan memur emeklilerine yönelik olarak hazırlanmıştır.

Sağlık personelinden bazılarının 2021 yılının ikinci yarısına ilişkin emeklilik hakları

NOT:
-Emekli aylığı hesabına %4 oranındaki ek ödemeler dahil edilmiştir.
-Tablo, 1 Ekim 2008 tarihinden önce Emekli Sandığı Kanununa tabi bir göreve girmiş olan memur emeklilerine yönelik hazırlanmıştır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
yusuf kıral 1 yıl önce
eskiden emekli ikramiyesi ile bir ev alınıyordu şimdi çeyrek ev bile alınamıyor iki araba alınıyordu şimdi ikinci el araba 10 yıllık belki alınabilir emekli maaşı ile dağda belki yaşanır kim yedi paralarımızı
Hemşire 1 ay önce
Hekimlerin emekli maaşı daha çok olmalı, o kadar okuyorlar, bir sürü sınav kazanıyorlar, tüm sorumluluk onların üstünde çok daha fazlasını hakediyorlar. Bizden 3-4 kat fazla almak hakları.
UTANMA SÖYLE 1 ay önce
2008 SONRASINI DA SÖYLE DE HERKES BİLSİN ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA DEĞİL Mİ UTANMA SÖYLE
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?