PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığından Sürekli İşçilere Yüzde 10 Enflasyon Farkı Ödenmesi Yazısı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Bakanlık bünyesinde görev yapan sürekli işçilere enflasyon farkı ödenmesi hakkında resmi yazı yayınladı.

Ekonomi 09.01.2023, 14:51 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığından Sürekli İşçilere Yüzde 10 Enflasyon Farkı Ödenmesi Yazısı

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Koca imzalı resmi yazıda, 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere %10,40 oranında enflasyon farkının uygulanması istendi.

Sürekli işçilerden enflasyon farkı uygulanmasına rağmen günlük brüt çıplak ücretleri (yevmiyeleri) 333,60 liranın altında kalan işçilere 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle günlük brüt çıplak ücretlerinin (yevmiyeleri) 333,60 TL yükselmesi talimatlandırıldı.

Yorumlar (26)
Yhhs 3 hafta önce
La belesten kul hakkıyla kadroya geçip devlete lafmi ediyon secimmis beğenmiyorsan istifa et
yhhs ye katılıyorum 3 hafta önce
KAMU PERSONELİ VE SÜREKLİ İŞÇİ AYNI MAAŞI ALIYOR ARTIK BU HİYERARŞİYE AYKIRI BİR DOKTORLA BİR HEMŞİRE NASIL AYNI MAAŞI ALMIYORSA İLKOKUL LİSE MEZUNU VE LİSANS MEZUNU ARASINDA DA FARK OLMASI ELZEMDİR.
Ezer gecer 3 hafta önce
Sana lan dümbük sana soran mı oldu işine bak adam haklli oy moy yok sen çok istiyorsan asgari ücretle yasa
xxx 3 hafta önce
Sen memursun galiba sende beğenmiyorsan istifa edip gidebilirsin herkesi aynı kefeye koyamazsın torpille kadro aldıysa dediğin doğru. sonuna kadar haklısın.
S.ekmen 3 hafta önce
Az Daha Okuyup Sürekli İşçi Şoför Olsaydım Keşke. Boşuna paramedik ve sağlık yönetimi okumuşum
Higuita 3 hafta önce
Sen okuduğun aöf ni gerçekten okudun mu sayıyorsun. Ka daha ne kadar az okican ???? sanki tıp okudu kıskanç hasbam. Git kumda oyna.
Sürekli işçi 3 hafta önce
Seçim yaklasıyor cahil içcilere diyeceğim yokta akıllı işçiler tepkisini gösterecektir. O gün gelsin aksam kahvemi içip saltanatın çöküşünü seyredeceğim.
Reis 3 hafta önce
Cahil dediğin işciler içerisinde seni zekası, diploması ve ahlakı ile satın alacak binlerce adam var
Memurcukk 3 hafta önce
Bize verilen kadro chp nin vaadiyle verildi.. akp.mecbur kaldı sende kendini aydın mı sanıyorsun her şeyi 2 dk unutmayın laa
İşçi 3 hafta önce
Hakkım kuruşuna kadar haram olsun. Herkese refah payını verip işçiyi ayrı tutanlarla hem sandıkta hem öbür tarafta hesaplaşırız. İşçiye laf atan arkadaşlar da siz önce hakkınızı savunun. Paramediği, hemşiresi, sağlık memuru neden 12-13 alıyor da 18-20 almıyor bunun hesabını sorun sendikalarınıza ve hükümete. Herkes hakettiğini alsın işçisi de memuru da doktoru da. Birlik olacağımıza birbirimizi suçlama peşindeyiz.
işçi 3 hafta önce
işçi doktordan çoook alıyorum yorumları nerede :)
Memurmuş 3 hafta önce
Memura bu devlet %200 de zam yapsa açlar hala .. işçiler zamanında asgari ücret alırken niye laf etmiyordunuz laa laf söz

Temizlik işçisi hasta bakımına kadar yapıyor hala yaranamıyor hemsirenin işini yapıyor hala laf ediyorsunuz bee .. ama yeni şehir hastanelerinde öyle değil kuzu kuzu herkes işini yapıyor eski işçileri arıyorlardır..
İşçi 3 hafta önce
Sağlıkçı diye buradan işçiye emekçiye laf atanlar bir Sağlık memurunun maaşı 20 bini geçti diğerlerininkide öyle böyle ALLAH ağız tadıyla yemeyi nasip eder inşAllah lakin 19 yıllık çalışma yılı olan 6111 torba yasayla 2011 de belediyeden gelen benim gibi 350 kişinin maaşı hala 8637 TL aynı işi yapan aynı kurumda çalışan işçiler in ise Sağlıkçı kadar maaşı var ikramiyesi bizlerden 3 kat maaş 3 kat emekli olacağı zaman toplu ikramiye 3 kat emekli maaşı 3 kat ve biz burdan laf yiyoruz yetkili yetkisiz sendikalar hakkımizı aramadı aramıyor muhalefet partiler hakkımizı aramadı hükumet bizlere hiç birsey yapmadı burdan da genelleme yapıp hakkımıza girenler var yakında TÜRK İŞ masaya oturacak ama yine umudumuz yok burdan herkesi aynı sanıp vebale girenler sonra iflah olmazsınız
adalet 3 hafta önce
Ulan zırtapoz hangi sağlıkçı 20 bin tl.alıyormuş?Ayrıca sen kimsin kendini sağlık personeliyle kıyaslıyorsun.Az daha okuyup kpss ye girseydin ya maçan yemedi buralarda zırvalıyorsun..
Mustafa 3 hafta önce
Kardeşim yanlış anlama ama senin ne işin var hastanede? Şimdi sen milli savunma bakanlığına geçsen astsubay maaşı istesen verir mi sana? elbette vermez. milli eğitime geçtin diye öğretmen maaşımı istiyeceksin? Anlamadığınız ve doktor bakanlarırınında görmediği birşey var. Asker, polis ve öğretmen nasıl bir meslekse sağlık çalışanlarıda bir meslektir. bu sağlık çalışanları diyince yanlış anlamayın adam hastanenin kantininde çalışıyor adı sağlık çalışanı oldu. durum rezalet ötesi. Bizler sağlık meslek lisesi mezunuyuz. sonrasında lisans okumuşuz. bizlerin diplomasında sağlık bakanın imzası vardır. bizler meslek elemanıyız. ama gel gör ki şirketten torpille işe girmiş çalışmış adamlara bedava dağıtılan kadroların neticesi olarak herşeyi kendilerinde hak görüyorlar. belediyeden gelen, tekelden gelen, kapatılan kurumlardan gelen bun kardeşim toplama kampımı burası git kendi kurumunda çalış. ben gidiyormuyum milli eğitime, tarım bakanlığına, ticaret bakanlığına. herkes kendi işini yapsın. vasıfsız adam utanmadan hastanede sağlık memuru, hemşire ile aynı parayı talep ediyor ama bir hemşire sağlık memuru pratisyen hekimle aynı yerde çalışıyor olmasına rağmen onun ek ödemesi kadar para bile talebimiz olamıyor.
. 3 hafta önce
Zaten memurdan çok alıyorsunuz neyin sitemi bu biraz şükredin
Maraşlı 3 hafta önce
Lan öküz Asgari ücrete çekildiği yazıyor nerde memurdan çok alıyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.