PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanından Ek Ödeme Açıklaması

ASM çalışanlarına yönelik olarak Ek Ödeme Yönetmeliği‘nde yapılan değişiklik sonrasında Sağlık Bakanı Koca’dan hem destek hem de teşvik ödemesi yapılacağı açıklaması geldi.

Ekonomi 25.08.2022, 12:15 Cansu Polat
Sağlık Bakanından Ek Ödeme Açıklaması

Aile Hekimlerine ayrım yapılmadan memur maaşına endeksli olarak destek ödemesi amacıyla taban maaş artışının sağlandığını belirten Koca, iş yükü ile orantılı olarak teşvik ödemesinin de yapılacağını belirtti.

Teşvik ödemesinin memur maaşına endeksli olarak her yıl zam dönemlerinde artış sağlayacağı kaydedilen açıklamada Aile Sağlığı Merkezi Çalışanlarının da hem destek hem de teşvik ödemesi olacağı kaydedildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aile hekimlerine, ayrım yapılmaksızın, memur maaşına endeksli bir destek ödemesiyle taban maaş artışı sağlanıyor, iş yükü ile orantılı olarak teşvik ödemesi de yapılacak. Bu teşvik, memur maaşına endeksli olarak, her yıl zam döneminde artacak. Aile sağlığı merkezi çalışanları da hem destek hem teşvik ödemesi alacak." ifadesini kullandı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından, sağlıkta "Beyaz Reform" çalışmaları kapsamında Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinde yapılan değişikliklere ilişkin paylaşımda bulundu.

Bugünkü Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle aile hekimleri ve Aile Sağlığı Merkezi (ASM) çalışanlarının kendileriyle ilgili mevzuat çerçevesinde taban ek ödemesi ve teşvik ödemesinden yararlanacağına dikkati çeken Koca, şunları kaydetti:

"Yönetmelik değişikliğiyle aile hekimlerine, ayrım yapılmaksızın, memur maaşına endeksli bir destek ödemesiyle taban maaş artışı sağlanıyor. Aile hekimlerine iş yükü ile orantılı olarak teşvik ödemesi de yapılacak. Bu teşvik, memur maaşına endeksli olarak, her yıl zam döneminde artacak. Aile sağlığı merkezi çalışanları da hem destek hem teşvik ödemesi alacak."

Koca: "Kapsam dışı hekim kalmayacak"

Sağlık Bakanı Koca, "aile hekimliği niçin unutuldu?" yönünde son dönemde yöneltilen sorulara karşılık da "Hayır. Bizce 'unutmanın' sözü bile edilmemeli. Her şeyin bir arada yapılmamış olması bazı teknik sebeplere bağlı. Geniş anlamıyla şartların adil hale getirilmesi şeklindeki ilkemiz, yeni adaletsizlikler oluşmasına karşı bir güvencedir. Kapsam dışı hekim kalmayacak." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (20)
sağlıkçıların sesi 2 ay önce
hemşireler ebeler sağlık memurları tüm sağlık lisansiyerleri yönetmeliği adil bulmuyor . bu bir haykırıştır. sesimiz duyulsun.
Memur 2 ay önce
Bu geminin kaptanı hekimlerdir. İsteyen kapasitesi varsa tıp okuyabilir. Kimse zorla çalıştırılmıyor. Memnun değilseniz istifa edin. Arkadaşlar kpss İle atandım .Elektik teknikeri olarak görev yapıyorum. Lisans yüksek lisans tamamladım. Mühendisliğe çalışıyorum. Şimdiye kadar ek ödeme döner sermaye torpilli çalışanlara veriliyordu. 1 lira ek ödeme döner sermaye performans almamıştım. 400 tl civarında ödeme aldım.Ama lise mezunu saglıkcı 800 lira alıyor .Haksızlık burda
SHS 2 ay önce
KAPASİTE VARSA İSTİF ET SAĞLIK MEZUNU OL ATAN SENDE SAĞLIKCININ ALDIĞINI AL ....
HASAN865454 2 ay önce
sen eğer sağlıkta tekniker isen senin sağlıkta olman bile saçma ben olsam sağlıkçı dışında ne kadar sizin gibi eleman var atarım.yerine sağlıkçı alırım.hizmetide dışardan 3-5 katlı pahalı alır ama adam gibi iş yaptırırdım.
ebe 2 ay önce
evrensel kümenin bile içinde değiliz . sanki hiç yokuz biz
Sağlık 2 ay önce
Hay senin beyaz reformunu ellemesen daha iyiydi eskisini arar olduk sayende sen iyileştirme adı altında dr lara döner sermaye transferi yaptın adaletsiz insan
ayrı bakanlık talebim var 2 ay önce
2 ayrı bakanlık istiyoruz kesinlikle hekim bakanlığından ayrılmamız şart. yoksa biz sağlıkçılarla kimse ilgilenmiyor ve bize bakan yok hakkımızı verende yok alanda yok.
diş hekımı 2 ay önce
ılçe entegre hastanesındekı diş hekımıne teşvik varmı
Memur 2 ay önce
Lise mezunu saglıkçı mühendisten fazla maaş nasıl alabiliyor .adaletsizlik var .
eğitim düzeyin eşit ondan 2 ay önce
hastanede mühendis odasında oturur. ayrıca sağlıkçılar 4 yıl lisans okudu. mühendislikte 4 yıl lisans. anlayacağın eğitim düzeyleri eşit. artı sağlıkçılar risk alıyor hasta ve kan teması var bırakta senden yüksek olsun. hey Allahım mühendisi bile sağlık çalışanından fazla kazanmak ister oldu.
Gergin 2 ay önce
Teşvik alan kurum var mı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?