Pratisyen Tabiplerin Bölgelere Göre 2020 Yılı Maaşı Ne Kadar?

Görev yaptıkları yerin bulunduğu bölge sırasına göre yararlandıkları ek özel hizmet tazminatı ödemeleri de dikkate alınarak, “Pratisyen Hekim” unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının alacakları aylık net maaş miktarlarının (asgari geçim indiriminden kaynaklanacak artış ile olası enflasyon farkı zammı dikkate alınmadan) ne kadar olacağı belli oldu. Pratisyen Hekimlerin 2020 yılı maaşlarının hesaplamasında bölgelere göre ek tazminat oranlarının 7 farklı bölgeye göre hesaplanmış halini haber detayımızda sizler için hazırladık. 2020 yılı temmuz dönemi girmeden yani enflasyon farkı ile beraber yılın ikinci yarısı zam oranlarının yansımamış haliyle “Pratisyen Hekim” unvanlı kadrolarda görev yapan doktorların aldıkları maaş tutarları haberimizde.

Ekonomi 19.05.2020, 12:28 15.09.2020, 22:13
Pratisyen Tabiplerin Bölgelere Göre 2020 Yılı Maaşı Ne Kadar?

Genellikle acil servislerde vatandaşın ilk muayensi yapan, çalışma koşulları zorluğunu en çok hisseden Pratisyen Hekimlerin, özellikle döner sermaye bütçesinden kaynaklanan performs ödemelerinde sıkıntı yaşadıkları bilinmektedir.

Sözleşmeli Sağlık Yönetici Maaşları - Eylül 2020 haberi için tıklayınız


Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde Tıp fakültesi mezunu olduktan sonra DHY kurası ile atanarak mesleğe başlayan “Pratisyen Hekim” unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, Kamuda memuriyete 8 inci derece 3 üncü kademeden başlamaktadırlar.

Pratisyen Hekim maaş hesaplamasında diğer SHS grubuna dahil kadrolarda olduğu gibi görev yaptıkları ilin bulunduğu bölge hizmet tazminatı ayrı bir kıstas olarak değerlendirilirken, performansa dayalı ek ödeme ile ilave özel hizmet tazminatından da yararlanmaktadırlar.

PRATİSYEN HEKİM BÖLGE TAZMİNAT ORANLARI

(Aşağıdaki tabloda sadece, bölgelere göre değişen ek özel hizmet tazminatı miktarına yer verilmiştir)

TIKLAYIN

Devlet memuriyetine 8/3’den başlayan “Pratisyen Hekim” kadro unvanlı memurların, her derece/kademe/hizmet yılında ve %15 gelir vergisi diliminde, 2020 yılının ilk yarısındaki aylık net maaşları (sabit döner sermaye ödemesi dahil) konusunda bilgi vermesi bakımından hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

2020 İLK YARISI PRATİSYEN TABİP MAAŞ TUTARLARI

Pratisyen Hekim kadrosunda olanların net maaşı (2020 yılının ilk yarısında)

NOT:

Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.
Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.
Çalışılan kurumlardan ve yerlerden kaynaklı ödeme farklılıkları (zam ve tazminat, sosyal denge tazminatı gibi) dikkate alınmamıştır.
Tabloda hizmet süresi 11 yıl ve daha az gösterilenlerin, 14.10.2008 tarihinden sonra işe girmiş oldukları varsayılmıştır.
Tabloda, hizmet süreleri itibariyle ulaşılabilecek derece/kademeler tahmini olarak kullanılmıştır.
Yabancı dil tazminatı ödemesi hesaplamaya dahil edilmemiştir.
Zorunlu Bireysel Emeklilik Sigortası primi kesintisi dikkate alınmamıştır.
Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

Kaynak: Memurun Yeri

Yorumlar (2)
mühendis bey 2 ay önce
ben mühendis olayım benim 2-3 katı kadar kazansın haksızlık bu ara da yıldız teknik mezunuyum

bu hale gelseydim tıp seçeridm
Dr 1 ay önce
Olsaydınız bizim gibi doktorlara laf atacağınıza gidin dediginize gore sizin 2 3 katı maaş alan bekçiye 20yasinda polis olana atın
12
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?