PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Polisin Fazla Çalışma Ücretine Yüzde 52 Zam Yapıldı

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı bazı Daire Başkanlıkları ve bunlara bağlı taşra teşkilatında görev yapan personelin fazla çalışma ücretinin yüzde 52 oranında zam yapıldığı öğrenildi.

Ekonomi 06.08.2022, 10:12 Cansu Polat
Polisin Fazla Çalışma Ücretine Yüzde 52 Zam Yapıldı

Özel Harekat Başkanlığı, İstihbarat Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile bunlara bağlı taşla birimlerinde görev yapan polislere fazla çalışma ücreti yaklaşık 1,5 yıldır ödenmekteydi.

Terörle Mücadele Daire Başkanlığı, İnşaat Emlak Daire Başkanlığı, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Daire Başkanlığı ile bunlara bağlı taşla birimlerinde görev yapan personele geçtiğimiz nisan ayında %52 oranında fazla çalışma ücretleri e zaman verileceği duyurulmuştu.

Bu daire Başkanlıklarında görev yapan personele ilaveten yeni alınan kararla Hazır Kuvvet, Çevik Kuvvet ve Spor Şube Dairelerinde görev yapan personelin de fazla çalışma ücretinin %52 oranında yükseltilmesi kararı alındığı öğrenildi.

Bu Birimlerde görev yapan personele %40 oranı üzerinden mesai ücreti verilmekte olup, 13 puanlık bir artış ile yeni fazla çalışma ücretleri belirlenecek.

Ayrıca görev başında ve görevlerinden dolayı yaralanmalarda, sağlık kurulu raporu üzerine verilen hastalık izinleri ile kanser, verem ve akıl hastaları gibi uzun süreli bir tedaviye ihtiyaç duyan hastalığa yakalanmalarda, hastalık izinleri ve hastalıkları sebebiyle resmi, yataklı tedavi kurumlarında yatarak gördükleri tedavi süreleri hariç olmak üzere bir takvim yılı içerisinde kullandığı hastalık izin süreleri toplamının (7) günü aşması halinde aşan günlere isabet eden fazla çalışma ücreti %25 eksik olarak ödenecek.

%52 olarak artırılan fazla çalışma ücreti toplamda 411 TL olarak verilecek, bu miktardan binde 7 oranında damga vergisi kesilecek şekilde ödenecek.

Yorumlar (7)
Doğru soyler 2 hafta önce
Ohh valla en az 17 bin TL maaş al,askerlik yok,doğu görevleri kisaltildi,aylık terör tazminatı al en az 1800 TL çoğu masa başlarında çalışır,erken emekli ol, yakında OYAK gibi polis OYAK çıkacak ohh iki emekli maaşı al,yipranma al ohh,mesaileri çalışma şartları düzenlendi
Remzi 1 hafta önce
Her an hayatını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya olan, hırsızıyla, psikopatıyla, eşini karısını döveni öldüreni ile hırsız ile ve daha nice akla gelmeyen suç ile muhatap olan olan polise bu maaş az bile
bilmeden konuşmamak gerek 2 hafta önce
doğru söyler sallama lütfen 17 bin tl maaş alan polis yok 10 yıllık eşi çalışanın aldığı 14 bin civarı, askerlik için 10 yıl polis olarak çalışman gerek, doğu görevi kısaltımadı aksine arttı 2 kez gitmek gerekiyor şuan, 1800 tl terör tazminatı en az değil en fazla o da yüzde 10 luk sayıya tekabül eden illerde alınıyor, çoğu masa başı değil sahada çalışıyor, erken emekliliğe maaş yok emeklilik yaşı 55, polis hayatının 3 te birini çalışarak geçiriyor şuan, yani haftada 56 saat ayda 224 saat geceli gündüzlü mesai yok bilmeden konuşma
Hem. 2 hafta önce
Diğer polisler fazla çalışmıyor demek ki komik
Dr 2 hafta önce
Helal olsun devletimize
SAĞLIK MEMURU 2 hafta önce
HİÇ REKLAMINI YAPMADILAR SAĞLIKTA OLSAYDI SAĞIR SULTAN DUYARDI
Kasier Soze 2 hafta önce
Olsun artık o kadar, adamlar 8 aydır yönetmelik bekliyor
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?