PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Muhtarlara 780 Liralık Zam Meclis Komisyonunda Görüşülmeye Başlandı!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda ele alınan muhtar maaş zammı için 780 lira zam yapılacağı belirtildi.

Ekonomi 29.03.2022, 19:41 Cansu Polat
Muhtarlara 780 Liralık Zam Meclis Komisyonunda Görüşülmeye Başlandı!

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi ve Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor.

Teklife göre, Muhtar Ödenek ve Sosyal Güvenlik Yasası'nda değişiklik yapılarak muhtarlara 14 bin 750 gösterge rakamı üzerinden verilen ödeneğin, net asgari ücretin altında kalması halinde aradaki fark ayrıca ödenecek. Böylece muhtarlara net asgari ücretin altında ödenek verilmeyecek.

Bu kapsamda 50 bin 294 kişi bulunuyor. Muhtarlara 14 bin 750 gösterge rakamı üzerinden 2022'nin birinci altı aylık döneminde 3 bin 472 lira 81 kuruş ödenek veriliyor. Bu tutar 2022'nin ikinci altı aylık döneminde memur maaş zammı oranında artırılacak.

Muhtar ödenekleri ilk altı aylık dönemde net asgari ücretin 780 lira 59 TL altında kaldığı için yapılan düzenlemeyle bu gelir kaybının telafisi amaçlanıyor. Düzenlemenin ardından muhtar maaşları 4 bin 253 lira 40 kuruş olacak.

Düzenlemenin bütçeye 236 milyon TL ilave yük getireceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (10)
ali 2 ay önce
muhtara var imama var akademisyene var hakime var askere var öğretmene var sağlıkçıya alkış yeter bakan ne diyor maddiyatı işe katmayın
dr 2 ay önce
doktora verilecek zam kimlere gidiyor
Sağlık memuru 2 ay önce
Ben artık sağlık çalışanlarına ücretlerde iyileştirme yapılacağına dair bir umud taşımıyorum Sağlık çalışanlarının ücretlerinin hakettikleri düzeye çıkarılması durumu Pandemi başlangıcından beri gündemde olmasına rağmen hiçbirşey yapılmadı keza son bir ayda öğretmenlere infaz koruma memurlarına ve şimdide muhtarlara gerekli iyileştirmeler çok hızlı bir şekilde yapıldı….
SAĞLIKÇI 2 ay önce
SEÇİM GELİYOR SEÇİM, SAĞLIKÇI KADAR MUHTAR OYU VE GETİRECEĞİ OY VAR, SAĞLIKÇILAR ZATEN OY VERMEYECEK NE GEREK VAR SAĞLIKÇIYA ZAMMA CANIIM, ALKIŞŞŞ
Kaiser 2 ay önce
"Keşke doktorların da şu muhtarlar kadar faydası olsaydı, o zaman onlara da zam yapılırdı..."
Sağlıkçı 2 ay önce
3600 ek göstergeye gelince 4 yıl bekle Ocak 2023 ü bekle ama muhtarlara gelince hemen oluyor 3600 de temmuzda verilsin
Muhtar 2 ay önce
Muhtarlar belediye meclis üyesi olup bulunduğunu mahalleyi köyü belediye meclislerinde hizmet getirilmesi için mücadele etmeli maaşlarınıda da o belediyeler vermeli
Sedatt 2 ay önce
Bu muhtarlarda ne var anlamış değilim?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?