PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Memura Verilecek Refah Payı Artışı Ulusal Basının Gündeminde! Kulisleri Heyecanlandıran Çalışma!

Ulusal basının tamamında kamu çalışanlarına yılbaşında verilmesi planlanan yüzde 10’luk refah payı zammı işlendi. Kulisleri heyecanlandıran çalışmanın detayları…

Ekonomi 07.11.2022, 13:02 08.11.2022, 17:41 Cansu Polat
Memura Verilecek Refah Payı Artışı Ulusal Basının Gündeminde! Kulisleri Heyecanlandıran Çalışma!

Hürriyet, Milliyet, TGRT ve Sabah Gazetesi başta olmak üzere ulusal basın yayın organları Cumhurbaşkanı erdoğan’ın talimatıyla hazırlıklarına başlanan memur refah payı zam çalışmasını ziyaretçileriyle paylaştı.

Aralık ayının son haftasında görüşmeleri başlayacak olan asgari ücret komisyonuyla ilgili de kulis bilgileri aktarılan haberlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla çalışanları memnun edecek bir asgari ücret tutarı için hesaplamaların yapıldığı belirtildi.

MEMUR VE KAMU İŞÇİSİ İÇİN REFAH PAYI HAZIRLIĞI

Diğer taraftan memur, memur emeklisi ve kamuda görev yapan işçilerin de enflasyona ezdirilmeyecek şekilde % 5 ila 10 arası bir refah payı zamanın yapılması da gündemde.

Yılbaşının yaklaşmasıyla beraber çalışanların maaşlara yapılacak zamla ilgili beklentileri yükselirken hükümet kanadından zamla ilgili çalışmaların hızlandırıldığı haberleri basına yansıdı.

Yapılan hazırlıklara göre, memur, memur emeklisi ve kamu işçisi gibi çalışanların enflasyona ezdirilmemesi için % 5 ila 10 arasında refah payı zammı verilmesi gündemde. Asgari ücretle çalışan vatandaşlar için de hazırlıklar başladı. Asgari ücretle ilgili rakamın ise 7500 TL ile 8.500 TL aralığında olacağı söyleniyor.

Öte yandan memurlara yapılması muhtemel % 5 ila 10 arasındaki refah payı zammının şu an 3500 lira olan en düşük emekli maaşını da yükseltmesi bekleniyor.

VATANDAŞIN TALEPLERİ CUMHURBAŞKANINA İLETİLDİ

Geçtiğimiz hafta AK Parti Milletvekilleriyle kahvaltılı toplantı düzenleyen Cumhurbaşkanı erdoğan’a, Milletvekillerinin, vatandaşların ücretlerde refah payı verilmesi yönündeki beklentilerini aktardığı ifade edildi.

ÇALIŞMA BAKANI: REFAH PAYI PUANINI BELİRLİYORUZ

Kahvaltılı toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in de konuyla ilgili hazırlık yaptığı, refah payının kaç puan olacağını netleştirme çalışmalarının devam ettiğini söylediği ileri sürüldü.

Yorumlar (12)
Hems 3 hafta önce
Buradan bu haberi hazırlayanlara yazıyorum
Ne h.lt yemeye sanki büyük bir habermiş gibi paylaşıyorsunuz iki gündür aynı haber dönüp duruyor verseler ne olacak ne değişecek
sağlık personeli 3 hafta önce
yalan haber bunlar ne zaman çalışana refah payı verdi ki şimdi versin verecekleri enflasyonu kırparlar kırparlar enflasyon oranında verirler
memur 3 hafta önce
Vatandaşı düşünüyorsa bir an önce versin ne bekliyor ? Enflasyon %185 olmuş %10 neyin refahını sağlayacak anlamıyorum?
Kamu çalışanı 3 hafta önce
Sayın Cumhurbaşkanına % Delik oranla herkese aynı oranda Zam yapılmasınında adaletsiz olduğunu lütfen bildirirmisiniz 9 bin yüzde 10 u 900 TL ederken 18 bin TL maaş alanınki 1600 TL zam yapmakta aradaki maaş farkı çoook açıldı düşük ücretlilere iyileştirme yada % yüzde oranı fazla olması lazım hele işçilerden yevmiye ile hesaplandıği için maaşları biri 300tl yevmiye alırken diğeri 700 TL bunu sendikaların da umrunda değil işçi sendikalari bu kişilerin her ay bir yevmiyesi sizin niçin az alanınkini yukarsakine eşitlemeye çalışmıyorsunuz aynı kıdem yılı aynı işi aynı kurumda yapmakta bu kişiler bu vebali nasıl taşıyorsunuz
Kaiser 3 hafta önce
Yanlışın var aradaki fark hep aynı. 10 bin alan 5 bin alanın iki katını alıyor. Bunlara yüzde yüz zam yapsan 20 bine 10 bin olacak, fark yine 2 kat. Ha dersen ki TL bazında fark 5 binden 10 bine çıktı, o zaman ben de derim ki o eski 5 binin alım gücü yeni 10 binin alım gücü aynıdır, değişen birşey yoktur.
Kes 3 hafta önce
Daha da açılacak, açılması gerekiyor zaten, oransal yapılması iyidir, promosyonun da maaşa oranlanmasını sağlarsak doktorlar için adaletli ve güzel yıl kapanışı olur.
murat 3 hafta önce
ne buyuk haberi %5-10 la insanların beklenti sınırlarınımı belirliyorsunuz..seçim öncesi birşeyler yapılır düşüncesi var ama zor....
murat 3 hafta önce
tuik enflasyonu üzerine mi reraf payi komik olmayin
Mehmet 3 hafta önce
Ya tuik baskanını almasa her ay yüzde 4-5 tüfe ile zaten yüzde 50 oluyırdu simdi yüzde 17-18 e indirtti simdi de al yüzde 10 daha bu benden size hediye demek ne kadar mantıklı
Amelicerrahemşir 3 hafta önce
Dezenformasyon işte böyle birşey
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın