Memur Maaşlarına Ek Zam Gündemiyle Kabine Bugün Toplanıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Yılın son kabine toplantısında son dönemde döviz kurlarında yaşanan artışlar ve memur-emekli maaşlarına yapılacak yıllık ek zam konuları ele alınacak.

Ekonomi 20.12.2021, 06:30 Zeynep Elmalı
Memur Maaşlarına Ek Zam Gündemiyle Kabine Bugün Toplanıyor!

Yılın son Kabine toplantısında, döviz kurlarında yaşanan artışlar değerlendirilecek.

Son dört toplantıda arka arkaya faiz indiriminde bulunan Merkez Bankası'nın Aralık ayı içinde dövize uyguladığı beş müdahale de gündemde olacak.

Kabine'nin bir diğer önemli gündemi de memur ve emekli maaşlarına yapılacak olan yıllık artış olacak. Hükümet, merakla beklenen ek zam oranını belirleyecek.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

OMICRON İÇİN EK TEDBİRLER GELİR Mİ?

Türkiye'de henüz yeni yeni görülmeye başlanan Omicron varyantına ilişkin alınacak ek tedbirler de masada olacak.

Terörle mücadele de kabinenin konuşacağı konular arasında yer alacak, son dönemde güvenlik güçleri ve MİT'in gerçekleştirdiği operasyonlar, sahadaki son durum ve gelen istihbarat raporları masaya yatırılacak.

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17-18 Aralık tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilen Türkiye - Afrika Ortaklık Zirvesi'nin sonuçlarını Kabine üyeleri ile paylaşacak, zirvede pek çok ülkenin devlet adamlarıyla görüşen Erdoğan, Kabine'yi bilgilendirecek.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Geçti bor un pazarı 1 ay önce
Dolar son 3 ayda yüzde yüzden fazla artmış. Memura yüzde 50 ( ki vermezler ) zam gelse ne olacak? Herşeyin fiyatı yüzde 100 den fazla arttı.
Yüzde 125 oldu 1 ay önce
Son 3 ayda dolardaki artış yüzde 125 oldu. Şimdilik.
MEEEEMUURR 1 ay önce
Çocuğa burun aspiratör ucu alıyoruz 20 TL den alıyordum bu gün 76 TL. %100 değil %400 geldi piyasalara
iŞÇİ 1 ay önce
Sayın Vedat bakan Zam felan yok diyor zaten ocak zamı neyse o artı enfilasyon farkı diye açıklama yapmış okumadınızmı Seyyanen Zam olmalı Kademeli olarak AZ alana Çok.Çok alana Az zam oranı olmalı Toplu iş Sözleşmelerinde de böyle olmalı
Mağdur sağlıkçı 1 ay önce
7 yıldır kadro bekleyen sağlıkçılar unutulmasın, bizden sonrakiler 3+1 'e tabi tutuldular, bizler arada kaynadık gittik. Sonuçta bizde kpss ile atandık ve daha yüksek puanlarla, lütfen mağduriyetinizi giderin
-5
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?