PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Meclis’in İlk Gündemi Refah Payı, Maaş Zammı ve EYT

Türkiye Gazetesinde yer alan habere göre, meclisin açılmasıyla beraber ilk gündem maddelerinin refah payı, maaş zammı ve EYT düzenlemesi olacağı belirtildi.

Ekonomi 02.01.2023, 19:36 Cansu Polat
Meclis’in İlk Gündemi Refah Payı, Maaş Zammı ve EYT

3 Ocak 2023 tarihinde yani yarın açıklanacak enflasyon verileriyle beraber memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yapılacak enflasyon farkı da ortaya çıkacak.

Yaklaşık tahminlere göre %16-17 civarında bir artışın yansıyacağı öngörülürken maaşlara refah payi zammının verilmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

AK Parti kaynakları, Cumhurbaşkanı'nın verdiği mesajların da emekli maaşlarının sadece enflasyon oranı ile sınırlı kalmayacağı yönünde olduğunu ifade ediyor. En düşük emekli aylığının seyyanen zam yapılarak 5 bin liraya çıkarılması, emekli maaşlarına da yüzde 15-20 arasında bir refah payının eklenebileceği belirtiliyor. Böylece emeklinin ocak zammının yüzde 40'a yaklaşabileceği konuşuluyor.

Yorumlar (8)
KOLTUK 4 hafta önce
İNŞALLAH TEZ ZAMANDA HAKSIZ YERE GASP ETTİĞİNİZ O KOLTUKLARIN ALTINDA KALIRSINIZ.
Hami 4 hafta önce
Seyyanen zam acikla. TÜİK unutulsun.
Çalışan 4 hafta önce
Düşük ücretlilere iyileştirme seyyanen zam verilmeli herkese aynı oranda Zam olmamalı Eşit işe eşit ücret verilmeli kamuda çalışma yılı aynı olan mezuniyet aynı kurumu aynıysa aynı ücret verilmeli
Fakir.ama.gururlu memur 4 hafta önce
Zengin.olduk
Kerem Mutlu 4 hafta önce
Aralık ayı enflasyonunun %1.18 çıkması büyük ekonomik başarı.Tebrikler
İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUM 4 hafta önce
İNŞALLAH %40 ALTINDA OLMAZ ZAM. YOKSA GERÇEKTEN HALİMİZ DUMAN OLUR GERÇEKTEN ALIM GÜCÜMÜZ ÇOK DÜŞTÜ. ŞUAN TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİ KARDEŞİM İKRAMİYESİYLE VE EXTRA ÖDEMELERLE BANDEN FAZLA ALIYOR ALSIN DA GÖZÜM YOK AMA 20 YIL HİZMET VE ÜNİVERSİTE MEZUNU MEMURUNU DA EZDİRME BE KARDEŞİM. BU MOTİVASYONLA HİZMET BEKLEME! HERKESE ADALET VER.
kuntakinte 4 hafta önce
%70 in altı enflasyon farkı bizi asgari ücrete daha çok yaklaştırır. Bu sebeple bütün sendikalar %70 altı enflasyon güncellemesine hayır demeli
ŞEFLER 4 hafta önce
Bakanlıkta kariyer planlaması yapılacak ünvanmı kaldı şefler zaten düşük maaş alıyor üstelik 3600 dan muaf memur gibi çalışıyoken neyin sınavı açılıyor açmış olmuş olmak içinmi...
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.