İyi Partili Vekil: Sağlık Çalışanlarının Döner Sermaye Sistemini Kaldıracağız

İktidara geldiklerinde sağlık alanında yapacaklarını açıklayan İyi Partili Milletvekili, "Sağlık çalışanlarımızın performansa dayalı döner sermaye ücreti almasını kaldıracağız." dedi.

Ekonomi 08.10.2021, 10:21 Zeynep Elmalı
İyi Partili Vekil: Sağlık Çalışanlarının Döner Sermaye Sistemini Kaldıracağız

İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu iktidar olduklarında yapacaklarını şöyle sıraladı;

*Tıp fakülteleri ve tıp eğitiminde reform yapacağız. Bunun sonucu üniversite hastaneleri gerçek manada üçüncü basamak görevini yerine getireceklerdir. Bunun için gerekli yasal altyapıyı hemen oluşturacağız.

*Kişi başı doktor sayısı başta olmak üzere tüm sağlık çalışanları için gerçek bir insan gücü planlaması yapacağız. Bu bölgeler arası dengesizlikleri de giderecektir.

*Tüm bölgelerimizde tam teşekküllü bölgesel kan merkezleri kurarak kan temini sorununu ortadan kaldıracağız.

*Her ilimizde modern acil yardım ekiplerini oluşturacak, Her üniversite hastanesinde Acil Tıp Ana Bilim Dalı kurulmasını zorunlu hale getireceğiz.

*Kronik hastalığı olan yaşlıların ve yatalak hastaların bakımı için her şehrimizde mükemmel niteliklerde özel bakım merkezleri kuracağız.

*TÜBİTAK’ın görev ve yetkisinde olan sağlık bilimleri ile ilgili tüm fonlamalar ve mevcut çağrı programlarını kuracağımız TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜSÜ BAŞKANLIĞI (TÜSEB)’e devredeceğiz.

*Sağlık Bilimleri alanında dünyada bilimsel ağırlığımızın, araştırma, buluş ve patentlerin teşvik yoluyla arttırılması için klinik çalışmalara katılacak gönüllü hastaları sigorta edecek devlet destekli sigorta şirketlerinin kurulmasını sağlayacağız.

*Sağlık Bakanlığı idaresinde bölgesel merkezi kalite kontrol laboratuvarları kuracağız.

*Sağlık çalışanlarımızın ve yardımcı sağlık personelimizin istihdam, kariyer, eğitim, sosyal haklar ve ek gösterge gibi düzenlemelerini iyileştireceğiz.

*Sağlık çalışanlarımızın performansa dayalı döner sermaye ücreti almasını kaldıracağız.

*Yetim hastalık ve yetim ilaç komisyonları aktif hale getirilecektir.

*Sağlık Turizminde devletimizin koordinatörlüğünde özel hastaneleri destekleyecek ve ülkemizin bu alanda kendi coğrafyamızda lider olmasını sağlayacak, bu alanda her yıl en az 10 Milyon hasta turist hedefine ulaşacağız.

*Özel Sağlık Sigortacılığı ve tamamlayıcı sigorta sistemleri genel sağlık sigortası ile koordineli hizmet verecek şekilde yeniden düzenlenerek vatandaşlarımızın doktorunu ve hastanesini seçebilme hakkını sağlayacağız.

*Refik Saydam Hıfsızsıhha Enstitüsünü aşı üretimi ile uluslararası pazarda liderlik yapacak şekilde düzenleyecek ve yeniden açacağız.

*Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)’yı yeniden açacağız.

*Pandemi ve Bioterörizm ile savaş için ulusal bir enstitü kuracağız.

*Sağlık çalışanlarımıza uygulanan şiddete karşı daha etkin ve daha caydırıcı yasal düzenlemeler yapacağız.

Milletimiz kaybettiklerini ve hak ettiğini alma vakti çoktan gelmiştir.

Yüce Allah (c.c) Milletimize hizmet etme yolunda hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (15)
........... 2 hafta önce
yerine ne koyacaksınız, bari onu da söyleseydiniz.
Sağlık 2 hafta önce
Hikaye olmuş biraz. Şunu yapacağız bunu yapacağız gibi boş laflar edilmiş. Nasıl yapacaksınız? Ne ile yapacaksınız? Bunları söylemiyorsunuz, çünkü üzerine düşünülmüş çalışılmış şeyler değil bunlar sadece oy çabası.
Lütfü 2 hafta önce
Hikaye.Okuyarak 1 dakikamı ziyan ettim.
SAĞLIKÇILAR DİYORKİ 2 hafta önce
önemli olan vaatler eyleme dönüşmesi haydı hayırlısı bakalım
Erkan 2 hafta önce
Kaldıracakta yerine 3 ün 1 ini verecek heralde.20000 TL alan doktor düşünsün artık.Anlaşılan iyi parti sorunu bilmem neresinden anlamış
Serdar 2 hafta önce
Eeeeee sonra bekara avrat boşamak kolay birde buna direnecek olan ve dönerin çoğunu yiyen Dr sordunuzmu onlar ne diyor benim için sorun yok iyide olur derim sen bunu gerçekten yapabilecenmi
Yalana bak 2 hafta önce
Sahtekar herifler kaç tane hastanede döner dağıtılıyor da Dr alıyor ? Seni işten atsalar birşey değişmez, Dr gidince hastalar ortada kalıyor. Ben senden iyisini bir ay olmadan yoldan geçen birinden bile eğitir yetiştiririm.
Sağlıkçı 2 hafta önce
Böyle vaatler her zaman kamçılar
He he 2 hafta önce
Sen bikere yardımcı sağlık personeli ibaresinin değiştiğini ve sağlık personeli olduğunu ilk önce bı öğren.. sonra bana yardım et..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?