İmamlar 3 Bin 750 Lira Hemşireler İse 5 Bin 800 Lira Maaş Alıyor Algısı Yapılıyor!

Twitter üzerinden "İŞLERİ GÜÇLERİ YALAN, PROVAKASYON VE ALGI OPERASYONU" diyerek İmam maaşlarını 3750 TL, Hemşirelerin ise 5800 TL den maaşları başlıyor şeklinde yalan bilgilerle sosyal medya kullanıcılarına sağlık çalışanları aleyhine paylaşım yapılıyor.

Ekonomi 03.05.2021, 04:25 03.05.2021, 08:08 Güler Sağlam
İmamlar 3 Bin 750 Lira Hemşireler İse 5 Bin 800 Lira Maaş Alıyor Algısı Yapılıyor!

Gökhan Kahraman kullanıcısının tepki çeken paylaşımı tam bir skandal olarak sosyal medya çöplüğündeki yerini aldı. 

""Hemşire 3000 TL alırken, İmam 6000 TL maaş alıyor" diye bir yalan yazıp servis ediyor, Binlerce insanda bu yalanı gerçek diye paylaşıyor." diyen twitter kullanıcısı, 

"GERÇEK İSE İmam maaşları 3750 TL, Hemşirelerin ise 5800 TL den başlıyor." diyerek büyük bir yalana imza attı.

Büyük bir algı operasyonuna imza atılırken, yapılan paylaşıma aşağıdaki ekran görüntülerinin iliştirildiği görüldü.

GERÇEK NE?

İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım maaşı 2021 yılı ilk yarısında Yükseköğrenim mezunu olmayan İmam Hatip Lisesi mezunlarına göre hazırlanan tablo aşağıda yer almaktadır.

YAPILAN PAYLAŞIM SONRASI SAĞLIK ÇALIŞANLARI BORDROLARINI PAYLAŞIMIN ALTINA EKLEYEREK, ORTAYA ATILAN YALANI ÇÜRÜTTÜLER.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (17)
Mehmet 5 ay önce
Sağlıkçı arkadaşlar, sabitinizi neden yazmıyorsunuz. Diyeceksiniz ki, sabit sigortaya yansımıyor. Diğer memurların da yansımıyor sadece onların sabiti genel bütçeden ödeniyor, sağlıkçının sabiti döner sermayeden ödeniyor. Emekli olduğumuz da aynı haklara sahibiz, bilip bilmeden yanlış yazmayın.
dr 5 ay önce
6 sene tıp 2 yıl mecburi görev 5 yıl uzman asistanlık 2 yıl mecburi 4 yıl yan dal 2 yıl mecburi yan dal uzman maaşı ek ödemeleri ile dahil 7800 daha sizz neyi anlatıyorsunuz
bize denilen hastane kar etmiyor deniliyor verilen döner 3 aydır 0 tl
Manidar 5 ay önce
Çok beyfendi bir hasta denk gelmişti bir süre önce. Kendisi istanbulda bir cami de imammış. Ben 1 in 4 derece olarak maaşımı söylemiştim, adamcağız şunu dedi: ''Ben söylemeyeyim size ayıp olur'' !!!
Mevlüt okumayan imam varmı ? 5 ay önce
bizim mahallede imamlar birbirine girdi sen benim zenginimin nasıl mevlüdüne gelirsin benim mıntıkama nasıl girersin diye birbirinin yüzüne bakmıyorlar. Bu ara mevlütten kazanıpta oğullarını özel okulda yurtdışında okutan kaç imam var sizce ?
CovidAcil 5 ay önce
Bunlar da SARAY'IN SOYTARILARI!
Sg calısanı 5 ay önce
En düşük memur hizmetli ilkokul mezunu 5 bin aliyor bu çıplak maasi ceplerine gireni söylemiyorlar sabit ödeme döner nöbet parası derken sağlıkcılar 9-10bin alıyor nöbete girmeyen ise masa başında oturan saglikci 6-7-8binlira maas alıyor bunların gözü ac doyuramazsın ihaleye giren komisyon parasıda var onlar 3 kat daha aylik alıyor bunları doyuramazsın
o.a. 5 ay önce
yalancının amına koyummu
Hemşire 5 ay önce
SG çalışanı ramazanda bari yalan söylemeyin
adalettttt 5 ay önce
sen ne ayaksın olum.. kim 9-10 bin alıyor...ispatlamazsan şşş....sin...
Hemşire 5 ay önce
Imamın 3750 aldığına inanmiyorum daha fazla alıyordur
Yalınayak hemşire 5 ay önce
onlar iktidarın borazanı
din=para 5 ay önce
din=para
Hakkı 5 ay önce
Sağlık bakanlığında 10 yıldır mutemedi lütfen önüne gelen konuşmasın, kadrolu imam maaşında yapıyorum hemşire doktor maaşında, yukarıdaki bilgilerin hepsi gerçek dışı, 1/4 bir hemşirenin toplam maaşı öğrenimine göre 5500 ile 6000 TL arasıdır. Bu aralar ek ödeme yok ama ek ödemeyi ve nöbet ücretini eklerseniz 7000-8000 civarı olabilir, 1/4 üniversite mezunu imam var oda toplam 4900 TL alıyor. Burada kimse saçma sapan konuşmasın doğru neyse onu yazdım.
hakkı haklıyı konuş 5 ay önce
Buğün imamlar din küspesi altında aldıkları parayı saymıyorsunuz değil mi _? mevlüt okurken kazandıkları döner sermayeye mi ekleniyor yoksa sağ cebe mi ? cenaze yıkamayı bedava mı yapıyorlar yoksa ne verirsen hesabı önce 200 mü görüyorlar ? Hangi peygamber dini parayla satmış ki siz dinden çıkar ve kar elde eder oldunuz ? Ha diyeceksin ki taş mı yesinler.....peki yedi cihanın peygamberi bilmiyor muydu ki imamları maaaşa bağlamadı....Buğünün yarını var ama en önemlisi çıkar aheste aheste. Sağlıkçı ise alnının terini okuduğu okulun karşılığını istiyor aldığı belli kimse yükselti ajitasyon yapmasın...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?