PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hastanelerde Hekimler ve Hemşireler Ne Kadar Teşvik Ek Ödeme Alacak? Tablo Halinde Yayında!

EKOBS sisteminin açılmasıyla hafta sonunda mesai yapan mutemetler teşvik ek ödemesini hekim ve hemşire bazında ayrı ayrı hesapladılar.

Ekonomi 28.08.2022, 19:23 28.08.2022, 22:35 Cansu Polat
Hastanelerde Hekimler ve Hemşireler Ne Kadar Teşvik Ek Ödeme Alacak? Tablo Halinde Yayında!

Yapılan hesaplamalara göre 2. Basamak Sağlık Kuruluşlarında hastanelerde görev yapan uzman doktor ve hemşirelere ait teşvik ek ödeme tutarları belli oldu.

Hesaplamalarda uzman hekimler 52, 42, 32, ve 22 bin puana göre ne kadar teşvik ek ödemesi alacakları ayrı ayrı gösterilirken, pratisyen hekimin ortalamayı aşması durumunda alabileceği teşvik ödemesi de tabloda yer aldı.

Mutemet bir arkadaşımız tarafından hazırlanan teşvik ek ödemeleri tutarları yoğun bakım gibi özellikli birimde çalışan lisans ve önlisans mezunu hemşire için ayrı normal birimlerde görev yapan lisans mezunu bir hemşire için ayrı olarak hesaplandı.

Bilindiği gibi Genel idare Hizmetleri Sınıfında görev yapan örneğin mutemetler gibi veya yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan sağlık çalışanları teşvik ek ödemesinden yararlanamayacaklar.

Hastaneler Arası Farklı Teşvik Ek Ödemeleri Yapılacak!

Teşvik ek ödemeleri ile ilgili görüşünü aldığımız mutemet arkadaşımız, ek ödeme kat sayısının basamak basamak ya da il il belirlenmediğini, her hastane de farklı bir katsayı olduğunu, bununda unvanlar aynı olsada farklı hastanelerde çalışan personelin aynı teşvik ek ödemesini almayacağı anlamına geldiğini belirtti.

Havuzlar Ayrılmadı!

Diğer taraftan tabip ve tabip haricindeki personelle ilgili havuzların ayrıldığına dair açıklamaların sadece paylaşılan görsellerde kaldığı, hesaplanırken yine aynı havuz üzerinden hesaplama yapıldığı görüldü.

Yorumlar (92)
Betül Hemşire 1 ay önce
Hekimler bizim kaç katımız çalışıyor, bu ödemeler normal değil mi? Bizim öğretmene polise ne üstünlüğümüz var da doktorunki kadar ek ödeme talep ediyoruz?
vatandaş 1 ay önce
haklısın dr hanım...zaten kimse hekim kadar istemiyor o bilerek o şekilde lanse ediliyor ortalık karışsın isteniyor belkide senin gibilerde öyle sanıyor
infulayn 1 ay önce
Artık kölelere zincir vurmuyorlardı çünkü onları, özgürlüğün, yaşadığı şartlardan daha iyi olmadığına inandırmışlardı...
yasemin 1 ay önce
hemşireyim bende. hekimler elbette fazla almalı. hekimlerle kıyaslamadan kendini hakkın olanı talep etmelisin. elbette fazla kazanmayı hakediyoruz. ama senin hak arama yöntemin yanlış meslektaşım .
Yazıkkafanakudur 1 ay önce
Hemşire arkadaş umarım trolsündür...
Hemşire 1 ay önce
Olayı 2 yıl fazla okumaya indirgeyen arkadaş sen nasıl hemşire olabildin? muhtemelen lise mezunusun belki sonradan lisans önlisans yaptın uzaktan. Bu İq ile hemşire olman bile mucize!!
Gerçek 1 ay önce
Türkiye sosyalist devletmiş
Sabaha kadar gülerim artık
Abovvvv ne hayallerde yaşayanlar varmış
Türkiye serbest piyasa ekonomisi olan liberal devlettir
Lab tek 47 1 ay önce
Senden ortalama 3 kat fazla maaş almaları normal değil mi? neyin peşindesiniz , biz de hastanede doktorlar çalışıyoruz benden 20 kat fazla alan doktorla karşılaşmadım.
hemşire 1 ay önce
normal falan değil biz sosyalist devletiz hekim 2 yıl fazla okudu diye yüksek almamalı
aynı ameliyata her ikisi de giriyor ama uzmana 20bin ama nerdeyse tüm işini yapan hemşireye bin tl bile değil
Kapat 1 ay önce
Bu hesaba göre hekimler kazancının 40 da 1’ini bize zekat vermiş oluyor.Toplam aldığımda 1 TL ilerleme yok, istediğimiz eşitlik değil adalet.Bunu hekim arıadaşlar da umarım doğru anlar.
Eleştiri 1 ay önce
Ben biryildir 3.basmakta hic almiyordum alsam bile 30 20 150 degisiyodu. Simdi 800 civari taban arti 700 civari tesvik hic yoktan iyidir. Esim calismiyor 1.4 saglik personeliyim hesabima gore ocakta 15 bin. arti olursa mesai farki .arti ne kadar zam gelirse o olacak. 4 bodro oldu. Keske emeklilige sayilsada ayrilip yenilere biraksak yerimizi. Emekli olsam 7.5 a dusecek .kim olur emekli. 40 yillik hemsire gormek istemiyorum artik
1. basamak sağ mem 1 ay önce
1. basamak nanay :))
DR 1 ay önce
hekım olarak 1 basamakta hava aldık bence hastanelerdede aynı şey olacak
paramedik 1 ay önce
112 nin riskli birimden çıkarılmasına fotoğraflarla karşılık verelim. 112 arkadaşlar zor şartlarda çalışma koşullarını çok kolay ispatlar. riskli birim mi değil mi işte o zaman konuşsunlar.
Paramedik 1 ay önce
Ama 112nin hakki iyi yendi
Paramedik 1 ay önce
Ama 112nin hakki iyi yendi
Saglik memuru 1 ay önce
Sende 2.basamaga gec sıkıyosa. Birakta adamlar alsin.zaten aldiklari ortada.sen ne bekliyodun.hasta gormeyen 24 saat 16 saat 8 saat toplam 20 gun hastaneye gelen. Ayin 8.9 gunu evinde uyumayip 20 gun hastanede olan .birakta 30 gun evinde uyuyanla bir olmasin mudurlugun gulu saglik memuru kardes.
Gul 1 ay önce
Dr lar çalışsın.madem onlar hakediyor yardımcısı personel yatsın amk
Tıp Fakültesi Terk Yazılım Mühendisi - USA 1 ay önce
Değerinizi ortaya koymak sizin elinizde. Yapın grevi kendileri halletsinler sizin işlerinizi de.
Ben olsam aldığım para kadar iş yapardım. 10-15 bin maaşa yarım mesai gerisini doktorlar halletsin.
Hemsireyimgardas 1 ay önce
Dr isimli dangalak ben lisans hemsireyim . Siz kafa kullanıyorsunuz da lisans hemşire kullanmıyor mu . Kot kafalı doktor bozuntusu seni. I minnak beyni zorlama sen.
DR 1 ay önce
bu her sektörde böyledir. olaya beyin katan, sorumluluğun sahibi olan pastadan daha büyük dilim alır. hakimle katip aynı yerde çalışıyor diye, hakimin katip kadar maaş istemesi abes olmaz mıydı? onların arasındaki kazanç farkı neyse doktorla hemşire arasında da o kadar olmalı minimum
BirDoktor 1 ay önce
Ülke komünizme mi geçti ki herkes aynı parayı talep ediyor anlamadım. Lisans mezunu hemşire arkadaşlar kendileri gibi dört yıllık lisans mezunu memurlarla kıyaslarsa daha doğru olur ve aldıkları maaşın onlara göre iyi olduğunu görür. Pratisyen hekimlik yaptığım iki yılda maaşım hemşire arkadaşlarımın maaşından sadece 1.5-2 bin TL fazla oluyordu. Muhabbetlerde alay konusu oluyordu bu. Bu kadar emeğin hakkının bu olmadığını onlar kendileri İkrar ediyordu.Şimdi maaşlarda nispeten bşr iyileşmeye gidildi diye bu öfkeyi anlamıyorum Dr Lara karşı. Hiç kimse hakettiğini zaten alamıyor bı ayrı konu ama dr lara her gelen iyileştirmeye bu kadar tepkili olmak biz de isteruk demek çok manasız.Emeğin hakkını bilen ve kıyaslama ve kıskançlık yapmadan hak talep eden hemşire ve diğer dağlık çalışanı arkadaşları tenzih ederim bu arada. Onlar emek mücadelesinde yol arkadaşlarımız oldu her zaman.
Katılıyorum 1 ay önce
Ve meslektaşıma ek olarak asıl iş barışını farklı emek verip benzer maaşı almak bozar, bozdu da zaten, düzelecekse bundan sonra düzelebilir ama artık geç çünkü kamuda inanılmaz yük oluştu istifalardan dolayı. Farkeetiniz mi kamudaki hekim sayısı 2020 den beri paylaşılmıyor neden acaba
Dr.murat 1 ay önce
Evet beğenmeyen yardımcı sağlıkçı personelleri okuyup uzman doktor olmaya başlasınlar yavastan
hem att hem hemşire hemde anne 1 ay önce
bir att gidip uçurumda zor koşullarda hastayı yaralı halde alıp getirmese senin önüne nasıl tedavi edersin? bazen kar kış zor şartlar hastayı tedavi aşamasına getirmek bile insanüstü güç istiyor. lütfen kimsenin emeğini küçümsemeyin artık. hepimiz zor bir işi yapıyoruz. zor olan sağlık işi. ayrışmak saçma
Cerrah 1 ay önce
Hemsire ve hekim ayni ameliyata giriyor diyenleri anlamakta gucluk cekiyorum. Ameliyati yapan hekim sonraki kac gun o hastaya gene bakiyor hem de 24 saat. Ameliyati yapip cikiyor mu yani pes.
Delirtirsinizadamı 1 ay önce
Serkan ç türkçede ney soru olarak kullanılma gene nedir dersin...
serkan ç 1 ay önce
gene ... gene ney doktor , türkçen berbat
Hizmetli 1 ay önce
Ah dünya ah yalan dünya fani dünya haklıyı haksızı görüyorsun kime ne verdikleri belli kime ne vermediği belli kafanı yastığa huzur içinde koyabiliyorsan ne mutlu
Cvp 1 ay önce
Kardeş sen git temizliğini yap, hekimle sağlık personeliyle karşılaştırma yapılmayacak herhalde!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?