PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Fark İyice Açıldı: Hemşirelerden Öğretmen 200, Bekçi 600 TL Fazla Maaş Alıyor!

2021 Temmuz zammıyla meslek gruplarının maaşları netlik kazanmaya devam ediyor. Meslekte 10. yılını dolduran, Derece Kademesi 5/2'si olan ve Lisans bitirmiş bir hemşire 3.790 Lira maaş alırken, EK ÖDEME ADI ALTINDA SABİT DÖNERİ İSE 1.600 lira civarında oldu. Üstelik bu tutar emekliliğine yansımıyor. Kısaca emekliliğe yansıyan maaşı 3 bin 790 lira olurken mesleğe daha yeni başlamış sözleşmeli öğretmen, ek ders ücreti hariç 5.537,58 TL maaş alacak. 4 yıllık lisans mezunu 8/2'si Polis memuru 6.583 TL maaş alıyorken bu tutarı 5.982 TL ile çarşı ve mahalle bekçileri takip ediyor.

Ekonomi 29.07.2021, 14:56 29.07.2021, 15:20 Güler Sağlam
Fark İyice Açıldı: Hemşirelerden Öğretmen 200, Bekçi 600 TL Fazla Maaş Alıyor!

Polis unvanlı kadrolarda göreve yeni başlayacak bekar olanların maaşlarına aşağıda yer verilmiştir. Hesaplamaya tayın bedeli ile fazla mesai ücretleri ilave edilmiştir.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlı kadrolarda göreve yeni başlayacak bekar olanların maaşlarına aşağıda yer verilmiştir. Hesaplamaya tayın bedeli ile fazla mesai ücretleri ilave edilmiştir.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Göreve yeni başlayan bekar bir sözleşmeli öğretmenin net maaşı 5.075 TL'dir. Evli ve eşi çalışmayan sözleşmeli öğretmenin net maaşı ise 5.537,58 TL'dir. Evli ve eşi çalışmayan ve ilksan üyesi olan sözleşmeli öğretmenin net maaşı ise 5.430,72 TL'dir.

Bundan  15 sene önce hemşire maaşları polis ve asker maaşlarından fazla, 10 sene önce aynı, bugün ise sağlık çalışanlarının maaşları Polis, Asker, Öğretmen hatta bekçi maaşlarının çok çok altında kaldı. 

İŞTE LİSANS MEZUNU 10 YILLIK HEMŞİRE MAAŞI

Eskiden öğretmen, polis asker maaşları ile kıyaslanan sağlıkçı maaşları bugün bekçi maaşları ile kıyaslanıyorsa bunun elbeltte düşünülmesi gereken çok yönü var. Günümüzde hemşire ile polis asker maaşı kıyaslanması geride kalmış, doktor ile polis asker maaşı kıyaslanmaya başlamıştır. 

Sağlık Çalışanlarının çok büyük kısmı sabit üstü ek ödeme alamazken yine birçok kısmı  nöbet parasıda alamıyor. Sağlıkta son yıllardaki yanlış işlerin faturaları sağlık çalışanlarına kesiliyor. Hastaları memnun ettiğiniz kadar sağlıkçıların alın terinin karşılığını vermeyi bilin.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (14)
mantık arıyorum 6 ay önce
yüksek lisans yaptım hemşireyim. gece gündüz pandemi demeden çalıştık. nasıl oluyorda öğretmen yatan memurlar bizden yüksek maaş alıyor mantık almıyor? nasıl? nasıl? zerre kadar mantık arıyorum. diplomaysa daha yükseği bende var. iş ise en risklisi bende var. tatil yok izin yok sosyal haklar daha az. nasıl oluyor izah?
reel 6 ay önce
eeee sağlık sen e üye olan arkadaşlara sormak lazım değil mi?
Saglik 6 ay önce
Nedeni bordroya bakınca anlaşılıyor yıllardır dedigim hükumet ek ödemeyi maaşa ilave etti. Sonuçta 3 kuruş bir sabit artırımı yapıp yine siyasi bir oyunla bizi ters köşe yaptılar. Bizim olması gereken maaş bordrosundaki aldığımız ücretin normal memurlara eş değer olması ek ödeme ve diğer kalem ödemeleri bunun üzerine almamız asıl yapılması gereken bu. Adi üstünde ek ödeme ama nedense maaş içinde...bunu düzeltecek hükümete oy vermek en mantıklısı...
vefa 6 ay önce
Çok merak ediyorum hangi branş öğretmeni senden yüksek maaş alıyor.
sağlıkçıya seyyanen 6 ay önce
sağlıkçıya seyyanen zorunlu. sağlıkçı maaşları bu düzenin yüz karası. bizim babalar gibi diplomalarımız ve işyükümüz var. özverimiz var alınterimz var. riskimiz var. ne yok bizde ? maaş yok. para yok. evlatlarımıza ayıracak zamanımız yok. sosyal hayata ayıracak bütçemiz yok. iznimiz yok.
Emir 6 ay önce
Oy verdiğiniz ve vereceğiniz partiyi sendikayı sorgulayın.ufak bir menfaat uğruna meslektaşlarınızı satmayın. Şu pandemi döneminde bile halen bunları sorguluyorsak daha çok sorgularız.
hemşirelre 6 ay önce
sağlıkçıya borç ödeme vakti. toplu sözleşme masasında seyyanen ödeyin.
DEĞER VERDİĞİNİZ GÖSTERGE 6 ay önce
BEN SAĞLIKÇI OLARAK BU KADAR DEĞERSİZLİĞİ HAK EDECEK HİÇ BİR ŞEY YAPMADIM. KİME NE DEĞER VERDİĞİNİZİ GÖSTEREN TEK GÖSTERGE MAAŞTIR ÖZLÜK HAKLARIDIR. KURU KURU LAFLARA KARNIMIZ TOKK
TOPLU SÖZLEŞMEDE SAĞLIKÇIYA AYRICALIK 6 ay önce
SAĞLIKÇILAR. PANDEMİDE AYRICALIKLI OLDUK. TOPLU SÖZLEŞME MASASINDA DA AYRICALIKLI OLMALIYIZ . ANAMIZIN SÜTÜ GİBİ HELAL OLAN SEYYANEN PAYIMIZI AYIRIN KENARA.
CovidAcil 6 ay önce
Hakkimiz haram zehir zikkim olsun!
Hakkimizi yiyenlerin kendilerinden, eşlerinden, çocuklarindan ciksin!
Sağlıkçılar 6 ay önce
Buna dur demek için daha ne duruyoruz ki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?