Fahrettin Koca'dan MHP'ye Ek Ödeme Yanıtı!

MHP İzmir Milletvekili Tamer Karaosmanoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya özel sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanların ek mesai ücretlerinin iyileştirilmesiyle ilgili bir çalışma var mıdır sorusunu sordu. Bakan Koca ise konunun bakanlığın görevi olmadığını söyledi.

Ekonomi 07.12.2020, 09:49 07.12.2020, 09:53 Güler Sağlam
Fahrettin Koca'dan MHP'ye Ek Ödeme Yanıtı!

MHP İzmir Milletvekili Tamer Karaosmanoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya özel sektördeki sağlık çalışanlarının ek mesai ücretlerinin iyileştirilmesine yönelik önerge verdi. 

TIKLAYIN

Önergesinde sağlık çalışanlarının “çözümü mümkün sorunları olduğunu” belirten Karaosmanoğlu, Bakan Koca’ya “Özel sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanlarımızın ek mesai ücretlerinin iyileştirilmesiyle ilgili bir çalışmanız var mıdır” sorusunu yöneltti. 

Önergeye yanıt veren Koca, muhalefet milletvekillerine yaptığı gibi “Soru önergesinde yer alan hususlar bakanlığımızın görev alanına girmemektedir” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
Sağlık 2 ay önce
Personeline bile şu süreçte iyileştirme yapamayan bir bakanlığın acaba özel sektöre ne gibi bir faydası olur...ki saglik bakanligi ücret konusunda ne kadar vurdumduymaz ise personeline iş yükleme konusunda da o kadar mükemmel çalışan bi bakanlık tebrik etmek lazım...bu sistem de bu şekilde personeli herkes ister...az para çok iş ama vatandaş çok alıyorlar bilsin konunun özeti...
Kamil 2 ay önce
Mhp milletvekili de laf olsun torba dolsun diye soru sormuş. Bugün 7 Aralık ayın 15 ine 8 gün var hala Kasım ayının ödemesinin nasıl olacağı belli değil. Eğer puandan ödeme olursa kasada para yok çoğu hastane 0 lira ödeme verecek. Her gün çatır çatır Hekim ,hemşire, diğer sağlık çalışanı kaybediyoruz. İzin ,emeklilik istifa yasak. Üzerine sıfır lira ek ödeme olursa tadından yenmez!!! Maliye ile görüşme ne oldu ? Görüşme asparagas mıydı ?
Onur112 2 ay önce
Malın tekini millet vekili yaparsan olacağı budur.
misafir 2 ay önce
Bu nasıl bir cevaptır. Senin görevin değil de kimin görevi. Yazık ya yazık! Ortada bıraktın sağlık personelini. Sahipsiz bıraktın.
Dilek 2 ay önce
Peki üniversite hastaneleri bakanlığın görevi mi?
..... 2 ay önce
Ekmek çarpsın,bu soru önergesine gülesim geldi:)))))))))
I.vuranay 2 ay önce
Sanki devlet hastanesinde ek ödeme ve nöbet parası veriliyor 7 sene önce sabit döner sermayenin üzerine 750 tl alıyorduk şimdi kocaman sıfır.nöbet parasıda kesildi herşey dahada kötüye gidiyor
ŞERİFE 2 ay önce
Sanki sağlık bakanlığı kendi sorumluluğu altındaki sağlık çalışanlarına gerekli ödemeleri ve iyileştirmeleri yapıyormuş gibi MHP vekili özel sektörü soruyor. Sor bakalım bakana milli eğitim bakanı evde yatan personeline 9 aydır maaş kesintisi yapmışmı yoksa 2 saat bilgisayarda ders verdi diye ek ders ücretleri kırtasiye ücretleri havadamı uçuşuyor. Sor bakalım sayın bakana SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN NASIL İYİLEŞTİRMELER DÜŞÜNÜYOR. SOR BAKALIM DİĞER ALANLARDA ÇALIŞANLAR GÜNDE 5 SAAT YADA HAFTADA 2 GÜN ÇALIŞIRKEN SAĞLIK ÇALIŞANINA FAZLA MESAİ NE ZAMAN SAYACAK BU SAATLERİN ÜSTÜNÜ. SOR BAKALIM MAAŞLARINI NE ZAMAN İYİLEŞTİRECEK SOR CESARETİNİZ VARSA
Acilci 2 ay önce
Seçimde görüşürüz elbet!
Serdar 2 ay önce
Saçma bir öneri olmuş özel sektör çalışanına bakanlık niye ek ödeme yapsın orası zaten devlet gibi yoğun değil fazla mesai yapınca orası da alıyor ben olsam cevap bile vermezdim vekil populizme yönelmiş anlaşılan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?