Fahrettin Koca TBMM'de Konuştu: Sabit Ek Ödemelerin Genel Bütçeden Ödenmesi Sağlayacağız

Sağlık Bakanlığının TBMM'deki bütçe görüşmelerinde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Doktorların sabit ek ödemelerini artırmak ve bütün sabit ek ödemelerin genel bütçeden yapılmasını sağlamak istiyoruz." dedi.

Ekonomi 25.11.2021, 13:51 25.11.2021, 20:49 Zeynep Elmalı
Fahrettin Koca TBMM'de Konuştu: Sabit Ek Ödemelerin Genel Bütçeden Ödenmesi Sağlayacağız

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sağlık Bakanlığının 2022 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı.

Komisyonda Sağlık Bakanlığı, Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının bütçeleri ele alınıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlığının bütçesinin sunumunu yapıyor.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Saglik Personeli Haber uygulamasını indirmek için tıklayın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Doktorların sabit ek ödemelerini artırmak ve bütün sabit ek ödemelerin genel bütçeden yapılmasını sağlamak istiyoruz."

Bakan Koca: "SMA taramalarını, evlilik öncesi ve yenidoğan olmak üzere hazırlıklarımızı tamamladık. Ülke sathında taramalarımız yıl bitmeden başlıyor."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (28)
İsteme yap 5 gün önce
Nasıl ki hekimdışı sağlık personelinin sabit ödemesi artırıldı hekimlerinki de artırılsın. Yoksa tüm hekimler yurtdışına gidecek!!!
hamit 5 gün önce
GÜMBÜR GÜMBÜR MİLLET İTTİFAKI GELİYOR, ALLAH'IN İZNİ İLE.
mış mi,şşşşşş 5 gün önce
sağlamak istiyoruz. vereceğiz yok daha istiyorlar
doktor 5 gün önce
hemşirenin en yüksek alan sabiti pratisyen hekimin sabitini geçti o yüzden düzenlenme geliyor
hemşire 5 gün önce
doktorların da max %5 artar buraya yazıyorum
01234 5 gün önce
Doktor dışı personelin arttırılan sabit ödemelerine hepiniz kafayı taktınız sadece 300 lira arttırılan para. Ne kadar çok zihninizi yordu sizin. Tüm konuşmalarda doktorun ismi geçiyor sağlıkta sadece doktor çalışmıyor doktor dışı personelin de verdiği emeğin hakkını istiyoruz.
Sağlık 5 gün önce
"Doktorların sabit ek ödemelerini artırmak ve bütün sabit ek ödemelerin genel bütçeden yapılmasını sağlamak istiyoruz." Bu kafayla sağlık sistemi bir adım gidemez. İlla Dr'u başa, sona yada bir yere koymadan tüm sağlık sistemindeki çalışanlar ekip içinde çalıştığını anlamadan bir ilerleme sağlayamazsınız. Herkese eşit mesafede olmak ve herkese eşit mesafede ifade etme konuşmanız gerekiyor.
murat 5 gün önce
bizimkileride doktorlara verin geçinemiyorlardır...bizi doktorlara tepki verdiren sistem utansın...hekim dışı sağlık personeli sağlık bakanlığına doktor bakanlığı der hale geldi...evet her kez hakkını alsın doktorlarda ama bizde ve adaletli...her meslek kendi işini yapar..her meslek bu devlete hizmet etmekle yükümlüdür...sen doktora (hastaneyi bilmiyorum hastane dışından bahsediyorum)4000-8000 ek ödeme ver diğer personele 300-500-1000 tl insaf
Sağlık 4 gün önce
Aynı “adalet” çığlıklarını toplu sözleşmede sabit zammı sadece hekim dışına verilirken de attınız mı? Hayır. İşinize gelince adalet oluyor işinize gelmeyince suskunluk. Hadi yAllah
dr 5 gün önce
hangi doktor 4000 ya da 8000 ek ödeme alıyor biraz insaf yalan atmayın meslektaşlarınıza ben 25 aydır ek ödeme diye 200-300 tl alıyorum, yıllık toplam ek ödemem bile 4000e ulaşmıyor burada ağlayacağına git kendi maşaını yükseltmeye çalış bizi aşağı çekme
Hemisir. 5 gün önce
Çalışmalarınızın devamini dilerim..sayın bakanim.birmilyon ikiyuzbin sağlık çalışanı demek .ikimilyon dortyuzbin oy demek. İkimilyon oy demek yetki demek vatan demek millet demek aş demek..
Ferdi Taykur 5 gün önce
Yahu nedir bu oy rüşveti. Biraz onurlu olun. Ülke için faydalı ise verin yok değilse zam için oy mu verilir ? Alışmışsınız ahbap çavuş, al gülüm ver gülüme. Şu toplumun insanına hayatta acımıyorum. Çoğunluğu fırsatını bulsa tanıdık aracılığıyla torpil, adam kayırma yapıyor, yolsuzluğu normal sayan da az değil. Bunların içinde yaşamak zorunda kalan ahlaklı insanlara, çaresiz gençlere acıyorum sadece. Onları da yurtdışına gönderdik mi kalanlar hakettiği şekilde yaşar durur.
Sağlık 5 gün önce
Oyları satılık olarak görmeyin. İşiniz görülünce de sizi yıllarca mağdur edenlere koşa koşa oy vermeyin. Siz gibiler yüzünden sarı sendikaya koşup durmanızdan sağlık çalışanları yıllardır mağdur!!
Bahşiş 5 gün önce
3 kuruş para verecek, bekleyin görün!
CEMAL ZAFER GEREÇCİ 5 gün önce
BU KADAR EMEĞE YIPRANMAYA DEĞMİYOR BU İŞ, BAŞKA İŞLERİ BECEREMEDİĞİMİZ İÇİN BU İŞİ SEÇMEDİK, ZOR OLANI SEÇMEK GİBİ BİR YAPIMIZ VARDI.
Sağlık 5 gün önce
Toplu sözleşmedeki sabit ödeme zammı doktor hariç tüm çalışanlara gelmişti. Ve bu zam döner sermaye havuzundan karşılanacağı için bu havuzu oluşturan hekimlerin paylarının düşmesine sebep olarak tamamen adaletsizlik ve hak kaybı oluşturmuştu. Böyle bir düzenleme şarttı ve yapılacağı söylenmiş ne güzel. Yine hekim düşmanları ağlanmaya başlamış. İstiyorlar ki iki iğne yaparak bir kan alarak 12 saat beyin ameliyatı yapan cerrah ile aynı ödemeyi alsınlar. Ama alamayacaksınız.
Yakup 5 gün önce
Ya arkadaşlar hastane döneri doktorun yaptığı işten kazanır. Hastalar hastaneye personel için hemşire için gelmez kusura bakmayın. Hem ÖSS de 1000. Olucam hem üzerine 10 sene okuyacağım. Hem de üzerine sizlerden bu sözleri duyucam. Çok ayıp sizlere de biz bakıyoruz. Sizi kim doktora bu kadar düşman etti anlamak mümkün değil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?