Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 3600 Ek Gösterge için tarih verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Öğretmenleri de kapsayan 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar neticelendirmeyi planlıyoruz' dedi.

Ekonomi 11.10.2021, 15:10 Zeynep Elmalı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 3600 Ek Gösterge için tarih verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi ve 50 Ar-Ge Merkezi'nin Açılış Töreni'nde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Bu sabah Afyonkarahisar'da meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden öğrencilerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Evlatlarımızın ailelerine, yakınlarına ve öğretmenlerine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Sizlerle beraber ülkemizdeki tüm öğretmen ve öğrencilerimizin yeni eğitim öğretim yılını tebrik ediyorum.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Öğretmenleri de kapsayacak 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarda eylül ayı itibarıyla yüz yüze eğitime geçtik. Yaklaşık 1,5 yıl sonra evlatlarımızı çok özledikleri okullarıyla, öğretmenlerimizi de öğrencileriyle buluşturmanın sevincini yaşadık. Geçen hafta Salı günü yine bu salonda üniversitelerimizin 2021-2022 Akademik Yıl Açılış Töreni'ni düzenledik. Böylece 81 vilayetimizin tamamında okul öncesinden üniversiteye kadar, eğitim öğretimin her seviyesinde yüz yüze eğitime başlamış olduk.

Beşinci haftasını geride bırakan eğitim faaliyetlerimiz hamdolsun ciddi bir sorunla karşılaşmadan başarıyla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız, sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi hususunda gereken her türlü tedbiri alıyor. Aynı şekilde illerde mülki idare amirlerimiz konuyu yakından takip ediyor. Velilerimizin ve okul aile birliklerimizin de yüz yüze eğitimin sürdürülebilmesi için samimi gayret gösterdiklerini görüyoruz. Eğitimin tüm paydaşlarında oluşan bu mutabakat ve işbirliği ruhundan biz de büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Sürecin başarısı için tedbirlere uyum başta olmak üzere her konudaki gayretlerimizi biraz daha artırmamız gerekiyor. İnancımıza göre, takdir tedbire mani değildir.

Salgınla mücadelede bilimin ve tıbbın sunduğu araçlardan faydalanmak, hem insan hem de Müslüman olarak bizim görevimizdir. Devletimiz, insanı yaşat ki devlet yaşasın prensibine uygun şekilde birçok gelişmiş ülkeden bile önce gereken her imkanı vatandaşlarına sunmuştur. Aşılamadaki eşikleri hızla aşarak toplumsal bağışıklığı ne kadar çabuk sağlayabilirsek önümüzdeki kış aylarında o derece rahat ederiz. Diğer türlü havaların soğumasıyla beraber sıkıntılarımızın artmasına engel olamayız. Bu konuda tüm vatandaşlarımızın gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
ALİ 2 ay önce
VALLAHİ ARTIK İSTEMİYORUZZZZZ.. LÜTFEN ARTIK LÜTFEN GİDİNİZ..
Çiçek 2 ay önce
VALLAHİ REİS BİZDE ESKİ SEVGİN VE MUHABBET KALMADI. BURAYA KADAR BIRAKIN GİDİNİZ ARTIK LÜTFEN...
YAZIK GÜNAH 2 ay önce
HEMŞİREYE 3600 VAR AMA SAĞLIK MEMURUNA EBEYE GİH SINIFI PERSONELİNE YOK, YÜZLERCE BİNLERCE HEMŞİRE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE MASA BAŞI İŞ YAPIYOR 3600 ALIYOR. YA HEMŞİRELER BİRİLERİNİN TORPİL KORUMASINDAN ÇIKIP ÖZ GÖREVLERİNE DÖNSÜN KENDİ İŞLERİNİ YAPTIRMAYA GÜCÜNÜZ YETMİYORSA 3600 TÜM PERSONELE VERİLSİN.
Nem E Lazım 2 ay önce
bu yalanlara rağmen oy veren sağlık çalışanları Allah sizi bildiği gibi yapsın
CovidAcil 2 ay önce
Anlaşılan 2023 seçimlerinde 3600 meselesi kullanilacak, 2018'de kullanildigi gibi!
dr 2 ay önce
pratisyen doktorların da 3000 ek göstergeleri 3600a yükselecek mi
Empati 2 ay önce
Ben dr değilim tekniker olarak çalışıyorum ama bu yorumu beğenmeyen empatiden yoksun kişilerdir. Şimdi biz imamdan, bekçiden az alıyoruz diye haklı olarak isyan ediyoruz. Bir Doktorun imamla, bekçiyle,öğretmenle polisle, bizlerle, kadrolu müdürlerle vs aynı ek gösterge olması adalet midir. Lütfen düşünüp yazarken adaletli olalım yoksa bu adaletsizliği yapanlardan ne farkımız olur bizim...
Knn tprk 2 ay önce
Yine başka baharlara kaldı desenize. Yine seçim mezesi yapılacak!! Yine unutulacak demekki..
sağlık personeli 2 ay önce
bu kaçıncı tarih verişleri
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?