PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Çalışma Bakanı: ‘Bu Yıl Sonunda Asgari Ücreti Yeniden Düzenleyeceğiz’

Yılsonu itibari ile asgari ücrette yeni bir düzenleme yapacaklarını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, “çalışanların ne enflasyona nede sermayenin baskısına karşı ezdirmeyeceklerini” açıkladı.

Ekonomi 01.08.2022, 07:37 02.08.2022, 00:52 Cansu Polat
Çalışma Bakanı: ‘Bu Yıl Sonunda Asgari Ücreti Yeniden Düzenleyeceğiz’

Türk – İş’in 70. Kuruluş yıl törenine katılan Çalışma Bakanı Bilgin, Türkiye’nin enflasyonla mücadelesi ve enerji ihtiyacını karşılamak için talep ettiği döviz miktarının en önemli sorunlar olduğunu dile getirdi.

Ekonomide ortaya çıkan olumsuz şartlar sonrası emekçileri korumaya devam edeceklerini belirten Bilgin, “yıl sonunda da bu durumu dikkate alarak yeni bir düzenleme yapacaklarını ve emekçileri ne enflasyona nede sermayenin baskısına karşı ezdirmeyeceklerini” söyledi.

Türkiye’de daha önceki yıllarda yaşanan ekonomik sorunların bedelinin emekçilere ödettirildiğini, yasakların yapıldığını, toplu sözleşmelerin askıya alındığını dile getiren Çalışma Bakanı, “bugün Türkiye, çok şükür bütün bu ekonomik baskılara rağmen enflasyonun tahribatına rağmen asgari ücretin yıllık bazda %94 artırarak yoluna devam ediyor” dedi.

Kamuda görev yapan çalışanların da ücretlerinin benzer bir şekilde artırdıklarını söyleyen Çalışma Bakanı, “emeklilerini belirli ölçülerde devletin imkanlarını sonuna kadar kullanarak korumaya devam ediyor” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (2)
Ahmet 2 hafta önce
Sayın bakan asgari ücretle çalışan üniversite mezunu 5500alsin ülkede tüketim yaban kamu işçisi ilkokul mezunları 10-15bin alsın adaletin varmı senin
Doğan bey 2 hafta önce
Zaten yıllık artış zamanı 1.ayda başlıyor siz neyi artırıyırsunuz sayın bakanım ekstra bir zam verilecek gibi anlaşılıyor oysaki normal rutin yıllık verilecek zammı söylüyorsunuz lütfen artık yorulduk bu açıklamalardan
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?