PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bekçilerin Zamlı Maaşları 6 Bin Lira Oldu!

Bekçi arkadaşlarımızın maaşında tabiki gözümüz yok ama bir gerçeği de vurgulamadan geçemeyeceğiz. Sağlık Personelinin aldığı parçalı ücretlerin toplamı, çok değil bundan 7-8 sene önce asker, polis, öğretmen ve bekçi unvanlı memur arkadaşlarımızla hemen hemen aynı iken, 2021 Temmuz itibariyle sağlık personeli maaşları bekçi maaşlarının da gerisine düştü.

Ekonomi 17.09.2021, 19:10 17.09.2021, 19:31 Güler Sağlam
Bekçilerin Zamlı Maaşları 6 Bin Lira Oldu!

Aşağıda 2021 Temmuz dönemi için verilen bekçi maaş tablosunu incelediğimizde öğrenim durumu, hizmet yılı, derece ve kademe gibi kriterlere bakıldığında tüm şartlarda bekçi maaşlarının sağlık personeli maaşlarından fazla olduğu görülmektedir. 

7245 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde Valilik ve Kaymakamlıklar, Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil "Çarşı ve Mahalle Bekçisi" unvanlı kadrolarda görev yapmak üzere çeşitli eğitim düzeylerinden adaylar arasından personel istihdam etmektedir. Her geçen gün de bunları sayısı artmaktadır.

"Çarşı ve Mahalle Bekçisi" unvanlı kadrolarda görev yapanların aylık ücretleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine almaktadır. Ayrıca, bunlar Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevli her sınıftaki personele ödenen tayın bedelinden de yararlanmaktadır. Yine 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu uyarınca fazla çalışmaya bağlı olmadan ödenen fazla çalışma ücretinden "Çarşı ve Mahalle Bekçisi" unvanlı kadrolarda görev yapanlar da yararlanmaktadırlar.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Emniyet Hizmetleri Sınıfına girenlerden; ilkokul ve ortaokul mezunu olanların giriş derecelerine 2 derece, lise ve dengi okul mezunu olanların giriş derecelerine lise mezunlarına göre 1 derece ve 1 kademe, yükseköğrenim mezunu olanların giriş derecelerine ise 1 derece ilave edildiğinden, "Çarşı ve Mahalle Bekçisi" unvanlı kadrolarda görev alanlar da bu uygulamadan yararlanmaktadırlar.

Göreve yeni başlayan "Çarşı ve Mahalle Bekçisi" ne kadar maaş almaktadır?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlı kadrolarda göreve yeni başlayacak bekar (yada eşi çalışmayan) ve çocuksuz olanların maaşlarına aşağıda yer verilmiştir. Hesaplamaya tayın bedeli ile fazla mesai ücretleri ilave edilmiştir.


1.10.2008 sonrasında memuriyete girenlerden emekli olanların emekli ikramiyesi aynı olmakla birlikte emekli maaşları prime esas kazançlar üzerinden hesaplanmaktadır.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (11)
ALİ 7 ay önce
SAĞLIKÇILAR KENDİNİ BEĞENMEYE DEVAM ETSİN. SORUMSUZ VE DAYANIŞMA İÇİNDE OLMAYAN BOŞ BİR TOPLULUK...
Suna 7 ay önce
TEMİZLİK PERSONELİ BİLE ÇOK
MAAŞ ALIR YAKINDA BU SAĞLIK CAMİASINA MUSTEHAK.
Memnun 6 ay önce
Sağlık çalışanları halinden memnun ki Sağlık-Sen hala yetkili sendika, hükümet hala birinci parti. Sanki sağlık çalışanları halinden memnun değilmiş, daha fazlasını talep edermiş, daha fazlasını hak edermiş gibi haberler yapmayın; insanlar memnun ????
Hemsireler sağlık memurları 6 ay önce
Yazıklar olsun bizleri bu hale getirenlere bu bakanlıktan bu meslekten tiksiniyorum imkanım olsa 1 dk bile durmam başka kuruma düz memur olarak geçerim
sağlıkçı 6 ay önce
sağlıkçılar . işyükü bizde. risk almak bizde. izinsiz çalışma bizde. nöbet bizde. en düşük maaş bizde. en yüksek diploma bizde. nasıl oluyor bu iş diyen mantık arayan kaç sağlıkçı var? ben nasıl olurda 3900 tl maaş alırım bu kadar çalışarak? ötekiler nasıl daha yüksek maaş alır yatarak izin kullanarak risk almadan tatil yaparak .
UYU 6 ay önce
SAĞLIK SENDİKALARI UYUSUN, BEKÇİ MAAŞI BİLE SAĞLIK MEMURUNU GEÇTİ.
Ali Veliler Fondaşlar 6 ay önce
2-3 tane muhalefetin şakşakçısı, abdnin yolladığı paralarla beslenen parti elemanları her sitelere sosyal medyaya girip yorum yazıyor. Pkknın kuyruğundakiler bu ülkenin başına bela olamaz millet saf değil
Tıbbi sek. 5 ay önce
Heray maaşlardan kesinti yapılan sendikalar ne iş yapar, uyumasın artık. Dr dışı sağlıkçılar alkışa değil taaban maasa artışına ihtiyacı var... trilyonluk araçlardan inip tofaşa binsin artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?