PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Basın: Doktor Maaşları 85 Bin TL’ye Çıktı

Sağlık Bakanlığı ek ödeme yönetmeliği değişikliği ardından basında yer alan haberlere göre doktorların alacağı toplam ücret 85.000 TL’ye ulaştı.

Ekonomi 09.09.2022, 11:15 10.09.2022, 21:00 Cansu Polat
Basın: Doktor Maaşları 85 Bin TL’ye Çıktı

Bakan Koca'nın “beyaz reform” olarak nitelendirdiği Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği‘nde yapılan değişiklik sonrasında Doçent ve Profesor olan doktorların maaşları 85.000 TL’ye ulaştı

Maaşlarla ilgili haber sitelerinde yer alan bilgilere göre; doçent ve profesor olan doktorların maaşlarının 85.000 TL, uzman doktorların maaşlarının ise 55.000 TL’ye ulaştığı aktarıldı.

17 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ek ödeme yönetmeliği değişikliği sonrasında doktorlara verilecek teşvik ödemesi ve taban ödemelerinin tatminkar bir düzeyde arttırıldığı basınında yer alan haberlere yansıdı.

Haberlerde doktorların maaşları şu şekilde yazıldı:

Profesör ve doçent olup da uzman doktor olanların maaşları 80 ve 85 bin TL'ye ulaştı.

Uzman hekimlerin maaşları ise çalıştığı yere ve hastaneye göre farklı olmakla birlikte 55 bin TL'ye varacak.

Pratisyen hekimlerin maaşları da yine çalıştığı bölgeye ve hastaneye göre değişmekle birlikte 35 bin TL'ye ulaşacak. Örneğin mesleğe yeni giren bir pratisyen hekim 30 bin alırken, 1. derece olan bir pratisyen hekim 37 bin TL alabilecek.

Diş tabibi maaşları da, kadro derecesine, çalıştığı bölgeye ve hastaneye göre değişmekle birlikte 33 bin TL'ye ulaşacak

Doktor maaşlarında yapılan düzenleme aynı oranda diğer sağlık personelinde yapılmadı. Diğer yardımcı sağlık personelinin maaşları da artmış olmasına rağmen bu maaş artışı daha az düzeyde olmuştur.

Yorumlar (66)
Pratisyen 3 hafta önce
Eeee ne var bunda kaç dolar ediyor bu para 4650 dolar…. bakın bakalım batıda bir tıp profesörünün maaşı kaç para kusura bakmasın ama bu sitenin işi gücü algı yaratmak..
hakkı 2 hafta önce
batıda ev kirası da dolarla işemeye de dolarla gidiyosun
Hakkaniyet 2 hafta önce
Batıdaki insan evet geçmişten gelen teknoloji sebebiyle teknolojiye ucuza ulaşabilir ama kira açısından düşündünüz mü hiç ? Almanyada örneğin - Türkiye ' de bir hekimin oturduğu rahat 3+1 in kirası Almanya'da 1400 euro . Tlye çevirdiğimizde ortalama 26 bin tl . Ama Türkiye'de bu evin kirası hadi büyükşehirde oturuyorsunuz diyelim 5-6 bin tl .Bu açıdan baktınız mı ? Yurtdışı ile kıyaslarken bunuda düşünün .
Alım gücü 2 hafta önce
Market fiyatları özel okul fiyatlarıyla oranlarsak uçuk bir rakam değil. Maaşlar piyasaya yetişemiyor alım gücü çok düşük
Ebe hanı m 3 hafta önce
Türkiye’de ilk 10 bine girmiş insanlar. Üstüne birde ihtisas ekle. Haklarıdır elbet. En çok kazanması gereken mesleklerden biri. Ama sağlık çalışanları aynı şekilde haklarını alamıyor. 1500 lira teşvik ve temel ödeme çok çok zayıf bir rakam. Düzeltin artık en az 3-4 -5 bin bandında olmalı lisans mezunu sağlıkçılar için
Vatandaş 3 hafta önce
Ne yani sen batıda mı çalışıyorsun? İyi sen Amerika gibi 30 bin dolar al. Diğer memurlar Türkiye gibi 7 bin tl. Siz iyice şaştınız.
Vatandaş 3 hafta önce
Batıda doktorlar dötleri sıkışınca ülkesini terketmiyor ama
9.köyün muhtarı 3 hafta önce
Haklisiniz ama sozlerinizin yarisina kadar..Cunku avrupayla kiyaslamak icin oradaki gider dengesini de denkleme almalisiniz.Sadece gelir karsilastirmasi tek tarafa yontan bir anlayis olur.Orneklemek gerekirse turkiyede 80bin maas ulke sartlarinin fersah fersah ustunde bir rakamken ve toplumun yuzde biri bile bu parayi alamazken.Avrupada 4000euroyu bir pizzaci kazanabailir.O mantikla venezuelada 50dolar aylik gelirle sehrin en cok kazanani olabilirisniz.Biraz ulke sartlarinda dusunun 80bin iyi para abartmaya gerek yok
Aile hekimi 3 hafta önce
Sürekli algı operasyonu .işi gücü doktor maaşı olan bu siteyi kim yazıyor ,halkı tahrik ediyor acaba.bu şekilde hakim ,savcı ,kaymakam vs maaşını açıklayan site yapabiliyor mu adliyede kaymakamlıkta çalışan personel.
misafir 2 hafta önce
İyi de doktorlar dışındaki memurlar her gün para para bağırmıyorlar. sizin tüm gündeminiz para olunca, insanlar da konuşuyor.
yolcu 2 hafta önce
Katılıyorum.
Kurumsal şirketlerdeki kıdemli mühendislerin maaşlarından, dolarla kazanan mühendislerden, 1.sınıfa ayrılan hakim maaşlarından milletin haberi olmayınca okumuş profesörlerin 80 bin almasını linç etmeye başladılar şimdi de.
Millet boş beleş insanların yolsuzlukla rüşvet ile zengin olmasını halkı sömürmesini, müteahhitleri, huzur hakkı alanları, torpillileri vs görmez ama alnının teri ile 30 yıl okuyarak mesleğinde en üst noktaya ulaşmış tecrübeli insanların kazancına laf eder.
Allah bizi ıslah etsin
Asıl sorun profesörün maaşının yüksek olması değil. Diğer çalışanların maaşının düşük olması. Buna sebep olan düzeni sorgulamak lazım.
Vatandaş 3 hafta önce
Yakında "savcı hakim gibi" diye diye onlar gibi polis eşliğinde gezmeyi de talep edersin emniyet müdürlerini ayağına çağırmayı da. Halbu ki sizin ne iş yaptığınızı bizzat görüyor biliyoruz. Şu zammın da kara kaşınız için değil seçim propagandası olduğunu da unutma koçum
doğrucu 3 hafta önce
algınızda boğulun
Mehmet 3 hafta önce
Kiracim olan doktorun kirasina %100 zamimi yaptım artık ben
Kes 2 hafta önce
yasal olarak %25 ten fazla yapamayarak kendi ayağına sıkarsın...
Akıllım 2 hafta önce
Doktor o parayı alsaydı senin kiracın mı olurdu be yüksek zekalı kardeşim
doktor dostu 2 hafta önce
Allah senden o parayı fitil fitil çıkarısn
Nurse nurse 3 hafta önce
Doktor kazanınca homurdanan insanlar işe yaramaz bir siyasetçi daha çok kazanıyor. Asıl hakedeni dolamışsınız dilinize. Yok doktor çok kazanmış yok sağlıkçı çok kazanmış . İş üretmeden kazanan insanları neden görmüyorsunuz
Kara 3 hafta önce
Kaç tane bu söylediğin rakamı alan var söylesene. Alan kişilerinden tuvalete gitmeden bir su bile içmeden çalıştığını, kaç saat mesai , kaç hasta baktığını da yazsanıza.
Kötü niyetlisin siz. Algı oyunu yapıp durun, ağlayın.
SAĞLIK 3 hafta önce
yalaaaan.......
Uğur 3 hafta önce
Çok diyen var mı?
Addfgh 3 hafta önce
Az knka ne coku yetmez
brt 3 hafta önce
ysp söylesene
hemşire 3 hafta önce
pratisyen asistanı mı kastettin
yörük 3 hafta önce
sağlık personeli gih univ hast.calisanlari ne olacak bu kadar maas verilirmi.bunun icin hazine para basacak.sonuc enflasyon.buda 6-7 ay sonra ortaya cikar.secim icin guzel propaganda malzemesi olacak.oy toplamak icin devlet zarara ugratiliyor.yagma devletine donduk.sonumuz ne olur acaba?
vicdani 3 hafta önce
verilen para çok değil, sadece dengesiz ve adaletsiz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?