Bakan'dan 3600 Ek gösterge açıklaması

Uzun süredir yüz binlerce memur ve emekli tarafından beklenen 3600 ek gösterge hakkında hükumet kanadından açıklama geldi.

Ekonomi 30.09.2021, 11:26 01.10.2021, 06:21 Zeynep Elmalı
Bakan'dan 3600 Ek gösterge açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Vilayetler Evi'nde düzenlenen Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra Teşkilatı Hizmetiçi Eğitim Semineri Programı'nda yaptığı konuşmada,

"Bugün Sayın Kılıçdaroğlu birtakım ifadeler kullanmış. Polisimizin 3600 meselesi üzerinden güya eleştiri yapacak. Doğrudur. 3600 ek gösterge bizim taahhüdümüzdür. Taahhüdümüzün de sonuna kadar arkasındayız ve gerçekleştireceğiz. Bundan herhangi bir şekilde sarfınazar etmemiz mümkün değildir. Bu sözümüzü de yerine getirmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla arkadaşlarımız çalışıyorlar.

Ancak lafa burada girip, son yıllardaki başarılarıyla huzurumuzu, güvenimizi en üst seviyeye çıkartan Türk polis teşkilatını siyasetin içine çekmek, onu siyasetin bir aracı gibi göstermek Kılıçdaroğlu'na yakışmamıştır. Doğru bir yaklaşım değildir. Yıllarca bu tahrikleri orduya yaptılar. Türk Silahlı Kuvvetlerine, kahraman ordumuza. Artık bu alışkanlıkları bıraksınlar. Fitne siyasetini bıraksınlar.

Bunun üzerinde de yine İstanbul'daki eski İnönü Stadyumu'ndaki saldırıdan dolayı, PKK'nın katliamından dolayı şehit olan polislerimiz, oradaki diğer şehitlerimizle alakalı da çok abes bir cümle kullandı. Dedi ki beni de itham ederek 'Bu paranın üstüne çöktüler' dedi. Böyle bir şey söz konusu değil. Bizim çok nazik yerimizdir burası. Şehit aileleri, gazilerimiz ve gazi ailelerimiz için biz her şeyimizi feda etmeye hazırız. Onların evlatları ve kendileri bu ülke için her şeyi feda ettiler. Onu böyle ucuz bir siyaset malzemesi haline getirmenin edepten yoksunluk olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

 # Personel Sağlık'ın Whatsapp Grubuna abone olmak için tıklayın 

HABERLERİ YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN-TIKLA-TAKİP  ET-KAÇIRMA

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Sağlık 3 hafta önce
Adil bir düzenleme olacağına inanmıyorum. Hemşireye verilirken diğer sağlık çalışanlarına verilmeyecek muhtemelen. Hekim içinde bir düzenleme yapılmayacağından onca sorumluluk emek karşılıksız kalacak. Bakanlık hemşire bakanlığı oldu gidiyor bakalım..
Hu hu 3 hafta önce
Diğer memurların hepsini kapsıyor iken neden sağlıkta sadece hemşireleri kapsıyor,bizim işe yaramaz sendikalar neden bunun üzerine düşmüyorlar
........... 3 hafta önce
SEÇİMLER YAKLAŞIYOR, ARTIK VERMEK LAZIM. YOKSA GÜMBÜRTÜYE GİDİYORUZ.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?