Asgari Ücret 2 Bin 825 Lira - Hemşire Maaşı 2 Bin 826 Lira

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıkladığı asgari ücret tutarı olan 2 bin 825 liranın ardından özellikle 4-B'li hemşirelerin yayınladıkları bordrolardan sonra sağlık çalışanlarının maaşlarının asgari ücrete eşitlendiği görüldü.

Ekonomi 29.12.2020, 14:35 29.12.2020, 14:37 Güler Sağlam
Asgari Ücret 2 Bin 825 Lira - Hemşire Maaşı 2 Bin 826 Lira

Asgari Ücret 2021 yılında Brüt 3577 lira Net: 2 825 lira olarak belirlendi. Artışla beraber yapılan zam oranı ise % 21,56'ya tekabül etti. Bir başka deyişle asgari ücretlilere hükumet 500 lira net zam yaptı. 

Hali hazırda bir çok sağlık çalışanının özellikle 4-B statüsünde görev yapanların taban maaşları yeni asgari ücrete eşitlenmiş oldu.

TIKLAYIN

Covid-19 pandemisi ile canla başla mücadele eden sağlık personeli tavan ek ödeme denilen uygulamalarla oyalanırken geçim sıkıntısı had safhaya ulaşmış durumda. Sağlık Çalışanları diğer meslek gruplarına kıyasla adeta 12-13 yıl öncesinin maaşıyla geçim sağlamaya çalışıyor. Bu rakamlardan sonra sağlık çalışanlarına acilen seyyanan zam yapılması gerektiği ortaya çıktı.

Sağlık çalışanlarının çok büyük kısmı sabit üstü ek ödeme alamazken yine birçok kısmı nöbet parasıda alamıyor. Sağlıkta son yıllardaki yanlış işlerin faturaları sağlık çalışanlarına kesiliyor. 
Hastaların memnuniyeti kadar sağlık çalışanların da memnuniyeti düşünülmeli ve emeklerinin karşılığı verilmelidir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (24)
Sevcan 1 ay önce
Kız kardeşimi hemşirelik ten alıp, 4 d sürekli işçi kadrosuyla hastaneye başvuru yapmasını sağlayacağım, ikramiyesiyle tediyesiyle birlikte eline aylık 4800 geçer, hemşire olup napacak sanki, kpss si ayrı dert, 4b si ayrı dert, hiç olmazsa memleketimde garanti işi olur.
Hemşire 1 ay önce
Askeri ücretle gecinemiyoruz.artik bir kasa limon alıp limon ,simit satalım.ev sahibinden,bakkaldan,kasabın önünden gecemiyoruz.cocugumuza 5 lira veremiyorum.istedigi ayakkabıyı alamıyoruz.hemsirelerin maaşları çok düştü
ARTIK YORUM YAPMAK ANLAMSIZ KİMSENİN BİZİ DÜŞÜNDÜĞÜ YOK 1 ay önce
SAĞLIKÇI
Üvey evlat 1 ay önce
Ülkemizde bakanlar da bizden nefret ediyor 15 yıllık lisansiyer sağl. 3100 tl alıyorum
Nesrin Hemşire 1 ay önce
Bizi bu hale düşüren sağlık-sen denilen sendika;yedikleriniz,içtikleriniz haram olsun.
Selahattin 1 ay önce
Inanin üzülmüyorum. Mümkünse asgari ücretten daha düşüğünü versinler. Halinden memnun olmasa saglikcilar malum sendikanin uye sayilari yuksek olmazdi. Demekki herkes memnun kimse yok efendim az aliyorum çok aliyorum diye aglamasin.
Şemmuz Piçi 4 hafta önce
aynen , gerizekalılar yüzünden bizde yanıyoruz.
ağa paşa 1 ay önce
Kim verecek peki bu seyyanen zammı..herkes biliyor sağlık çalışanının durumunu..kimse görmüyor duymuyor..hastanelerde çalışan temizlik personeli tediye, ikramiye ve maaşla birlikte yeni işe başlayan sağlık personelinden daha fazla maaş alıyor..
Metehan 1 ay önce
Sendikanızdan Çanta aldınız ya ne maaşı :)) şükredin!!! dışarda hemşirelik yapmak isteyen yığınla aç insan var.
BİR MİLYON ÜYEM VAR DİYEN SENDİKA 4 hafta önce
En büyük hak arayışı SENDİKASIZLIK tiwitterin sendikadan daha güçlü olduğunu gördük İSTİFA ETMEDİYSEN ASGARİ ÜCRETE DEVAM
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?