PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ak Parti Milletvekili Sağlıkçılara Yapılacak Zam Tutarını Açıkladı!

Ak Parti Kayseri Milletvekili Dr.İsmail TAMER, katıldığı bir televizyon programında pratisyen hekimler ve uzman hekimlere ait yapılacak zam tutarlarını paylaştı.

Ekonomi 21.04.2022, 09:42 23.04.2022, 11:07 Cansu Polat
Ak Parti Milletvekili Sağlıkçılara Yapılacak Zam Tutarını Açıkladı!

Ak Parti Kayseri Milletvekili Dr.İsmail TAMER, Kayseri'de yerel bir televizyonda canlı yayına bağlanarak doktorlara ve sağlık çalışanlarına zam konusunda son sürat çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığına bağlı çalışan doktorların ve sağlık çalışanlarının yeterli ücretleri almaları gerektiğini savunan Tamer, şu anda da çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Hak edilen ücretlerin alabilmeleri için çalışmaların yürütüldüğünü belirterek “Aralık ayında 6 maddelik iyileştirme kanun yapmıştık, yalnız kanun Sanayi Kanunu içerisindeydi. Sonra maddeleri çekerek ve yerine yeni bir sağlık yasası çıkarılarak daha etkili ve eksik kimsenin kalmadığı bir kanun çıkarmak istedik. Çünkü o maddeler arasında üniversite hocaları yoktu ve eksiklikler vardı. Bu eksiklikleri kaldırmak için geri çekilmişti” dedi.

Şu anda kanun çalışmalarının son sürat devam ettiğini belirten Tamer, “En kısa zaman içerisinde doktor ve sağlık çalışanlarının maaş iyileştirmeleri gelecek. Bundan önce sabit ücret ve döner sermayelerini emekliliğe yansımaması söz konusuydu.  Sabit ücretlerin genel sermayeye aktarılarak emekliliğe yansıması da yine bu kanunla sağlanacak” ifadelerini kullandı.
Bundan önce döner dağıtılamadığını, SUT fiyatlarının düşük kaldığını söyleyen Tamer, “SUT fiyatları da güncellenerek artırıldı. Ayrıca sabit ücretlerin döner sermayeden karşılanması için genel bütçeye aktarıldı böylece döner sermaye rahatça dağıtılacak” dedi.

Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer yapılacak ücret iyileştirmeleri ile hekimlerin ellerine 30 bin liraya kadar maaş geçebileceğini şu sözlerle söyledi:

“Geçen yaptığımız hesaplamalara göre bir pratisyen hekimin 24-25 bin lira civarında, en düşük 22 bin olmak üzere 25 bin liraya kadar alabileceği, uzman hekimlerin ise 28-30 bin civarında maaş alabilecekleri iyileştirmeler gelecek.”

Aile hekimlerinin maaşları konusunda da açıklamada bulunan Tamer, “Aile hekimlerinin aldıkları ücretler şu an yeterli, 22 bin lira civarında ücret ellerine geçebiliyor onları bir tarafa bıraktık ancak bir eksiklik var ise o da giderilecek” dedi.

El cerrahisi, kanser cerrahisi gibi hem sayıları az  olan hem de özelikli iş yapan cerrahları farklı bir yeri olduğunu belirten Tamer, “Sıradan ameliyatları yapmakla özel ameliyatları yapmak arasında fark var. Ben de cerrahım, sıradan sözlerim yanlış anlaşılmasın ama bu insanlara da hak ettiklerini verelim. Onlara da uzmanlara da. Hekimlerin hak ettiklerini almaları için de gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Milletvekili Tamer, "hem doktor hem sağlık çalışanları için iyileştirme yapılacak,  pratisyenlerin 24-25 bin TL , uzman hekimlerin ise 30 bin lira" maaş alacağını söyledi

Yorumlar (63)
Sağlıkçı 1 ay önce
Sağlıkçılar değil doktorlar diyin başlık aldatıcı ve yanlış...
Medcezir 1 ay önce
Tamer, “En kısa zaman içerisinde doktor ve sağlık çalışanlarının maaş iyileştirmeleri gelecek." sağlık çalışanları diye bir ibare okudum buna da şükür. Haa yaparlar mı derseniz.... ????
Bir hemsire 1 ay önce
Doktor yazıyor sağlık çalışanı göremiyorum ben
dr 1 ay önce
2500tl için maket yakanlar , net maaş böyle olurda hastaneyi yakar.
Memiko 4 hafta önce
Ben maaşı alayım sen de gel yerse İtiraz et de göreyim seni
Mehmet 4 hafta önce
İlk önce itiraz edecek olan benim. İtirazın varsa söyle
Xxxs 1 ay önce
Kimsenin maket yaktığı felan yok arastir beyinsiz seni
diren ysp 1 ay önce
Haydi ysp , böyle bir senaryoda iptal ettirmek için şimdiden hazırlanalım. Altı üstü dereceyle tıpa girmiş 6 sene okumus üstüne 2 yil zorunlu yapmis üstüne 4 yil uzmanlik yapmis sonra tekrar 2 yil zorunlu yapmis sonra 3 yil daha yan dal yapmis üstüne tekrar 2 yil zorunlu yapmış doktor nasil olur da , lise mezunu emekci sağlıkçı torpilli sekteterden fazla almayı kendine hak görüyor ?
esra 4 hafta önce
saygısız bir üslup.evet okumuş ama insan olunamamış. kimin neye ne kadar emek verdiğini bilemezsiniz
Midwife lara 1 ay önce
Çalıştığın yıllarında saymışsın. Okuduklarının dışında. Bende sayayım 20 yıl . İl il çalışma 4 yıl lisans + 2 yıl yüksek lisans. Küçümsenecek durumda değiliz Yinede küçümsüyorsan küçüksün ondandır
BERDANGA 1 ay önce
Ukala dr. amma kastın sen de . Bir sağlık emekçisini bu kadar aşağılamak senin haddin değildir. Hak talep ederken size fazla maaş veriliyor diye bir şikayet mi edildi de sen böyle konuşuyorsun. Haddini bil. Her yerde cevabını alırsın.
ebe 1 ay önce
geldi, geliyor, gelecek, 2 yıldır aynı laflar, görmeden inanmam.
kurumlararası en düşük ücret sağlıkta, en kısa sürede çözüme kavuşmalı
Realite 1 ay önce
Umarım en kısa sürede gerçekleşir ve hayırlısı olur. umarım artık bu iyileştirme sonrası biz hekimler bir daha maaş / para vs konularını konuşmayız. Hekim /para konusunun sürekli bir arada telaffuzu hoş olmuyor
Dr. Fatih 1 ay önce
Ne zaman söyleyen yok. artacak cak cek yapacaz edecez.
doktor 4 hafta önce
yalancının evi yanıyor ama kimseyi inandıramıyor misali, belki de doğru diyorlar ama yaşadıklarımızdan sonra artık kimsenin inanası gelmiyor.
Murat 1 ay önce
Hı hı tabi tabi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?