PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ak Parti Milletvekili: Hekimlerin Emekli Aylıklarını, Diğer Çalışanların da Ek Gösterge ile Ücretlerinde İyileştirmeler Sağlıyoruz

Sağlık çalışanlarının yaşam standartlarının yükseltilmesi için getirdikleri teklifi savunan Ak Partili vekil, “yapılacak düzenlemeyle uzman hekimlerin emekli aylıkları diğer sağlık çalışanlarının da 3600 ek gösterge düzenlemesi ile maaşlarında iyileştirmeler gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Ekonomi 13.06.2022, 16:07 13.06.2022, 22:05 Cansu Polat
Ak Parti Milletvekili: Hekimlerin Emekli Aylıklarını, Diğer Çalışanların da Ek Gösterge ile Ücretlerinde İyileştirmeler Sağlıyoruz

Ak Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç hekimlerle sağlık çalışanlarının ücret ve özlük haklarında iyileştirmeler sağlayacak sağlıkla ilgili bazı kanunlarda ki düzenlemeye ait açıklamalarda bulundu.

Sağlıkta şiddet katalog suçlarına dahil edildi

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için gerekli düzenlemelerin de yapıldığını dile getiren AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, “Kutsal saydığımız bu hizmeti yaparken amacı insanlara hizmet olan fedakâr sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet sadece sağlıkçılara yönelik olarak değil bütün insanlar için hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği ve sonuna kadar mücadele edilmesi gereken bir sorundur. Bugüne kadar yasal düzenlemelerle birlikte geçtiğimiz günlerde Gazi Meclisimiz’de yaptığımız düzenleme ile sağlıkta şiddet katalog suçlarına dahil edilmiştir. Caydırıcılık noktasında önemli bir adım atılmıştır. Yine aynı yasal düzenleme içerisinde defansif tıp uygulamalarının önüne geçmek amacıyla malpraktis yasası olarak bilinen ve sağlık çalışanlarına hem ceza davalarında hem de tazminat davalarının rücu aşamasında adeta bir koruma kalkanı olarak değerlendirebileceğimiz bir yasal düzenleme gerçekleştirilmiştir” dedi.

Döner sermaye sisteminde ek ödeme tavan oranları artırılıyor

Konuşmasında hekimlere ve sağlık çalışanlarına da seslenen Vekil Kılıç, “Son iyileştirmelerle birlikte yaşam standartlarının yükseltilmesi için yapmış olduğumuz çalışma Plan ve Bütçe Komisyonumuzda nihai şekline kavuşarak Genel Kurul gündemine gelmesiyle ilgili sürecimizi tamamlıyoruz. Yapmış olduğumuz düzenlemede öncelikle uzman hekim ve diş hekimlerimizin emekli aylıklarında önemli bir iyileştirmeyi gerçekleştirdiğimizi ifade etmeliyim. Diğer sağlık çalışanlarını da Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 3600 ek gösterge üzerinden tatmin edecek iyileştirmeleri gerçekleştirmiş olacağız. Yine yapılan düzenleme ile Sağlık Bakanlığı döner sermaye sisteminde ek ödeme tavan oranları artırılarak hekim ve diğer sağlık çalışanlarının mali haklarında önemli iyileştirmelere zemin hazırlamış olacağız” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç konuşmasını şöyle tamamladı: “Kamuda görevli hekim ve sağlık çalışanlarımızın yaşam standartlarını yükselterek onlara vefamızı uygun bir yasal düzenlemeyi hayata geçirmek için gayret gösteriyoruz. Hekim ve sağlık çalışanlarımızın kazanımlarını tartışmaya açmak, bunların önüne geçmek, buradan siyasi bir rant elde etmek gibi bir niyetimiz yok. Bunu daha iyiye taşıma noktasında bir gayretimiz söz konusu. İnşallah önümüzdeki günlerde çalışmamızı ortaya koyacağız. Samimiyet ve sabır sorunların çözümünde önemli bir kapı açacaktır. Yaptığımız düzenlemenin hekim, sağlık çalışanlarımız ve dolayısıyla milletimize hayırlı olmasını diliyorum”.

Yorumlar (27)
Garabet 2 hafta önce
Hadi ordan
sağlık personeli 2 hafta önce
ya biz birşey mi kaçırıyoruz ya da anlamıyoruz. çıkıp çıkıp sanki mükemmel birşey vermişler gibi söyleyip duruyorlar. harbiden yav biz aptalız anlamadık mı bu bize verilen muhteşem müjdeleri
Sağlık teknikeri 2 hafta önce
Olmayan dönerin tavanını artırmak nedir ya ? Tavanı istersen bir milyon tl yap zaten yokki .. her hastanede döner çıkacak deniyor , 50 tl de döner . Hesaplara 50 tl yatınca işte her yerde ek ödeme çıkardık mı denilecek ? Tam bir aldatmaca tam bir fiyasko..
att112 2 hafta önce
sandıkta görüşürüz, bitti sıkıldık artık ötelemelerinizden..
Gerçekler 2 hafta önce
Sayın vekilin doktorların ek göstergesinin 3600'den 4200'e çıkmasının rakamsal karşılığının 100 TL civarı olduğundan haberi yok bence. Sayın sağlık bakanı ve diğer yetkililer sağlık personeline 1 kuruş artış getirmeyen yasayı savunmaları yerine ülkemizin ekonomik durumu ortada bir şey yapamıyoruz demeleri daha gerçekçi bir duruş olurdu. Bir tek komisyon görüşmelerinde sağlıkçıya zam yok diyen Maliye bürokratı Ferhat Aydoğan'ı tenzih ederim. (sitenizde haberleştirildi.)
sağlık peronu 2 hafta önce
https://www.csgb.gov.tr/haberler/kamuda-3600-devrimi/
burada hekimler yok. seçimi bekliyorum
Sağlıkçılar 2 hafta önce
Tavanı arttırmanın birşey ifade etmiyor, bunu bal gibi biliyorsunuz, birşey yapıyor gibi yapmaktan vazgeçin rezillik diz boyu, insanlarla dalga geçmeyin artık, şu sendika acizleri de yok olsun
hemşire 2 hafta önce
hemşirelere de ek ödeme sabiti gelmeli maaşlara
sağlık ekip işidir aradaki uçrumu artırmayın noluır
Dr. 2 hafta önce
1.si zaten arada uçurum yok. neredeyse pratisyen hekimlerle aynı maaşı alıyor hemşireler. 2.si zaten ek ödeme sabitiniz var. daha nasıl bir sabit bekliyorsunuz?
3. ek ödeme değil tek ödeme istemek aklınıza geliyor mu?
Gerçekler 2 hafta önce
Yok mu ?
Karabük 2 hafta önce
Yhs ne döneri mercimek çorbası nı bulamıyoruz kim dağıtıyor yalancılar
Hakkımı helal etmiyorum 2 hafta önce
Memur-sen e üye olanlara ve yöneticilerine hakkımı helal etmiyorum. Toplumlar lâyık olduğu gibi yönetilir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?