PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ak Parti Milletvekili Güneş: Düzenlemeyle Hemşirelere Bin - Bin 500 TL İyileştirme Yapıyoruz

Ak Parti Milletvekili İsmail Güneş Meclis Genel Kurulunda kabul edilen önerge ile ilgili açıklamalarda bulunarak bir uzman hekimin 7500 TL maaş, + 6 - 7 bin lira sabit döner sermayesi varsa bundan sonra maaşı düzenlemeyle aşağı yukarı 13 - 14 bin civarında olacak, hemşirelere de bin - bin 1500 lira tutarınca iyileştirme yapmış oluyoruz” dedi.

Ekonomi 17.06.2022, 00:07 17.06.2022, 16:23 Cansu Polat
Ak Parti Milletvekili Güneş: Düzenlemeyle Hemşirelere Bin - Bin 500 TL İyileştirme Yapıyoruz

Milletvekili Güneş hemşire kadrosunda görev yapan sağlık personelinin ise maaş artı sabit ile birlikte 8 - 9 BİN TL ücret alacağını söyledi.

MAHSUPLAŞMAYI AÇIKLADI

Muhalefet milletvekillerinin “mahsuplaşmadan dolayı siz vermiyorsunuz” şeklindeki eleştirilerine açıklık getiren Güneş, “bu durumu aşmak için biz şöyle yapıyoruz” diyerek tavan ek göstergelerin yükseltildiğini ve dolayısıyla da bir uzman hekimin önceden brüt 38.000 olan ek ödeme tavanının 46.000’e yükseldiği ifade etti. Aşağı yukarı yaklaşık uzman doktorlar da 6000 TL civarında bir iyileştirme yapıyoruz diyen Güneş, diğer taraftan da hekim haricindeki sağlık personeline de örneğin hemşirelere aşağı yukarı 1000-1500 TL civarında iyileştirme yapmış oluyoruz dedi.

DÖNER SERMAYE DAĞITIMINDA HASTANE BAZLI SİSTEMDEN VAZGEÇİYORUZ

Ak Parti Milletvekili Güneş açıklamasının devamında “siz bu tavanları yükseltseniz bile bu tavanlara ulaşan yok” diyebilirsiniz. Bunuda şöyle yapıyoruz arkadaşlar” diyerek; “burada biz bir kere artık döner sermaye dağıtımında hastane bazlı sistemden vazgeçiyoruz ve tamamen Bakanlık bazlı sisteme geçiyoruz dedi. 

DAĞITILAN PARAYI 12 BİN LİRA ARTIRIYORUZ

Aynı hizmeti üreten 2 hekim farklı hastanelerde çalıştığı için eskiden farklı döner sermaye alıyordu diyen Milletvekili, “bunu ortadan kaldırıyoruz. Diğer taraftan da döner sermayeden eskiden yaklaşık 12 milyar TL’ye gibi bir para dağıtılırken şimdi bunu aşağı yukarı 10 milyar TL daha arttıracağız ve böylece, dağıtılan para miktarı arttığı için çalışanların tavana ulaşması daha kolay olacaktır” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (57)
Hemsire 2 ay önce
1500 tl artirin maasimi size helal olsun derim yalan hepsi
doktor 2 ay önce
doktor için yazılan rakamlara inananlar kendileri için yazılanlara inanmıyordu :)) altta biri de emekliliği yazmış. keşke 3600 ün size kazandırdığı kadar bir fark olsaydı.. okuyun ek göstergeleri
zeyn 2 ay önce
doktorlarda 2008 sonrası işe girenler 2008 önce ile aynı ama diğer memurlarda 2008 öncesi ve sonrası farklı. Adalet nerde. sendika nerde. arkadaşlar bu konu çok önemli doktora var ama bize yok. şu an farkında değil kimse emekli olunca anlarsınız seneler sonra ne demek istediğimi
Memur 2 ay önce
inandınız değil mi?
Komik 2 ay önce
Arttırdığınız tavandan döner sermaye alabilen kaç çalışan var :) Pardon sözleşmeli yöneticilerimizi unutmuşum :)
Sarraf 2 ay önce
Önümüzdeki ay maaşlara ne yansıyacak merakla bekliyoruz
Sonuç enflasyon farkı ile olayı kapatacaklar
Pastadan payı azalanlar 2 ay önce
Ne zaman yapılacak bu dedikleri merakla bekliyorum(!)
Ksksksk 2 ay önce
Sağlık-sen ve diğer sendikaya üye olanın azıcık utanması varsa konuşmaz bu kadar net . Bi kelime etmediler bu süreçte
Ülke değiş 2 ay önce
İsyan etme ülke değiş bu kadar netim bağlayacak bir sebebiniz yoksa 1 yıl emek verip gidin insancıl koşullara
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?