PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ak Parti Grup Başkanvekilinden Memura Zam Açıklaması

Temmuz ayında çalışanların maaşlarına yapılacak zamla ilgili konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, memur ve emeklilerin maaşları ile ilgili iyileştirici her türlü yasal düzenlemeyi yapacaklarını, alım gücünün artırılmasıyla sıkıntıların aşılacağını kaydetti.

Ekonomi 10.05.2022, 18:29 13.05.2022, 11:53 Cansu Polat
Ak Parti Grup Başkanvekilinden Memura Zam Açıklaması

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda gündem dışı söz alarak konuşma yapan Ak Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, temmuz ayında bütün çalışanlarla ilgili iyileştirici paketlerimizi ve düzenlemelerimizi toplumla paylaşacağız açıklamasında bulundu.

TBMM Genel Kurulunda, gündem dışı konuşmalardan sonra grup başkanvekilleri yerlerinden söz aldı.

"AK Parti, engelli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edecek"

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Engelliler Haftası'nın tüm dünyada engellilerin yaşam kalitesini yükseltecek, hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımların atılmasına vesile olmasını diledi.

Engellilerin sorunlarının çözümünün öncelikleri arasında yer aldığını belirten Akbaşoğlu, sosyal devlet ilkesinin gereği olarak engellilere dair eğitimden sağlığa, iş hayatından evde bakım hizmetlerine kadar birçok düzenlemenin yapıldığını vurguladı. Akbaşoğlu, "2030 Engelsiz Vizyon Belgesi'ni ortaya koyan AK Parti iktidarları her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olmuştur, olmaya devam edecektir." diye konuştu.

Kabine toplantısı sonrası sabit gelirli vatandaşların sosyal konut edinmesi konusunda önemli bir paket açıklandığını anımsatan Akbaşoğlu, bu kapsamda 30 milyar lira destekleme olacağını kaydetti.

İktidarın sıkıntıları gördüğünü ve bunların aşılmasıyla ilgili her yeni paketi kamuoyu ile paylaştığını dile getiren Akbaşoğlu, "Alım gücünü artırmak suretiyle bütün vatandaşlarımızın durumunu iyileştireceğimizin bilinmesini isterim. Bu manada temmuz ayında bütün çalışanlarımızla ilgili, memur ve emeklilerimizle ilgili gerçekten iyileştirici paketlerimizi ve düzenlemelerimizi toplumla paylaşacağımızı ve bu sıkıntıların alım gücünü artırmak suretiyle giderileceğini, bu konuyla ilgili her türlü kanuni düzenlemenin yapılacağını da ifade etmek isterim." dedi.

"Yapısal çözümler gerekli"

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Türkiye'de yaklaşık 10 milyon engelli bulunduğunu belirterek, iktidara geldiklerinde engellilerin yaşadığı sorunları ortadan kaldıracaklarını iddia etti.

Konut fiyatlarındaki artışı engellemek için kredi faizlerinin düşürüleceğinin duyurulmasının ev fiyatlarının bir yılda ikiye katlanmasına neden olduğunu dile getiren Özkoç, piyasada, tarlada ürün bulunmadığını, doların 15 lirayı aştığını ve akaryakıt zamlarını günlük takip etmenin mümkün olmadığını söyledi.

Özkoç, stokçulukla mücadeleye yönelik açıklamalara değinerek, "Sorun cezaların azlığı değil, AKP'nin yanlış tarım, ekonomi ve para politikasıdır. Çare burayı değiştirmek. Stok kısmıyla ilgili çözüm ceza artırmak değil, kapsamlı hal yasası, perakende ticaret düzenlemesi, AVM ve elektronik ticaret hakkında düzenleme ve lisanslı depoculuk yasasıdır. Yapısal çözümler, bütüncül politikalar gereklidir." dedi.

Yorumlar (14)
Biyolog 1 hafta önce
Ecek, acak??
Hemşire 1 hafta önce
Hakkımız ödenmez????
Lab 1 hafta önce
Ne dedi anlayan??
salim sabiye 1 hafta önce
ölme eşşeğim yaz gelsin
saglikci 1 hafta önce
hani seçimi kazanırlarsa yapacaklar sanki. hep ecek acak. yapsanıza zammı sanki önünüzde bi engel var.
Aslan 1 hafta önce
Yalannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Engelli 1 hafta önce
Sayın Siyasiler araç alımında ortopedik engellerin yararlandığı haklardan biz kronik (süregen)engellilerle yararlansın buna bir düzenleme getirilmesi şart bir araştırın dediğime hak vereceksinizdir
Ali er 1 hafta önce
Zaten toplu sözleşme gereği mecbur yapacaksınız bir lütuf gibi açıklama yapmaya gerek yok.Ayriyeten seyyanen yada refah payı şeklinde bir şeyler yapacaksınız açıklayın yoksa milletin aklıyla dalga geçmeyin...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?