696 KHK’lı Sürekli İşçilerin Taban Ücretlerinin Arttırılması İçin Sağlık Bakanlığına Yazı!

TÜHİS İşveren Sendikası ile Öz Sağlık-İş Sendikası arasında 01.01.2019 - 31.12.2020 yürürlük süreli İşletme Toplu İş Sözleşmesince belirlenen en düşük taban ücret 111,45-TL için Sağlık Iş Sendikası Sağlık Bakanlığına başvurarak tavan ücretin arttırılmasını talep etti.

Ekonomi 30.10.2020, 09:32 02.11.2020, 03:49 Güler Sağlam
696 KHK’lı Sürekli İşçilerin Taban Ücretlerinin Arttırılması İçin Sağlık Bakanlığına Yazı!

SAĞLIK BAKANLIĞINA, 696 KHK’ LI ÇALIŞANLARIN TABAN ÜCRETLERİNİN YÜKSELTİLMESİ İÇİN TALEP

Sağlık Bakanlığının üyesi bulunduğu TÜHİS İşveren Sendikası ile Öz Sağlık-İş Sendikası arasında 01.01.2019 - 31.12.2020 yürürlük süreli İşletme Toplu İş Sözleşmesi 10.08.2020 tarihinde imzalanmıştır.

İşletme Toplu İş Sözleşmesinin Ücret Zammı başlıklı 33. maddesinde 01.07.2020-31.12.2020 dönemini kapsayacak şekilde en düşük taban ücret 111,45-TL/gün olarak belirlenmiştir.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

696 KHK ile kadroya alınan işçiler, 01.11.2020 tarihinde anılan mevcut toplu iş sözleşmesine ilk defa dahil edileceklerdir.

696 KHK ile ilk defa toplu iş sözleşmesine dahil edilecek olan işçilerin ücretlerinin, toplu iş sözleşmesi ile belirlenen 111,45-TL/gün taban ücrete yükseltilmesi gerekmektedir.

Bu nedenle, taban ücretin altında çalışan işçilerin ücretlerinin taban ücrete (111,45-TL/gün) yükseltilmesi için Bakanlığınız Merkez ve Taşra teşkilatlarına gerekli yazının yazılmasını,

Sendikamıza da bir örneğinin gönderilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
neönemivar 8 ay önce
Adımın önemi yok işçi arkadaşlar hakkını almalı ama buraya sınavla atanan bir kişiden hiçbir zaman yüksek maaş almamalı alımların nasıl yapıldığı belli kadroya geçmeleri de benim görüşüme göre hak değil idi zaten bu işlere torpili olmayan giremiyor , mülakatsız bu arkadaşlar da baştan kpss sınavı ile işe alınmalı idi. Mülakat ve sınavla girilen her bir kadroda bir başkasının hakkının yendiği açıktır.
vhki 8 ay önce
sağlık bakanlığında taban maaşalarının yükseltilmesi gereken birde gih sınıfı var bazı 4 dli işçiler himetli memur vhki den fazla maaş alıyorlar kasımdan sonra ne olur bilmem
bencedeönemiyok 8 ay önce
Güzel kardeşim ;
1) Kadroya alacağız dedikleri dönem ne iş yaparsak yapalım kadromuzun olduğu sınıf ile ilgili mülakata alındık.
2) Taşeron döneminde asgari ücret + %42 yüzdesel fark alırken kadroya dahil edilince direk asgari ücret + %4 zam verildi.
3 ve sonuncusu bugün olan şeyler dün olması gereken şeylerdi, hiçbir arkadaşımın bir hemşire,ebe,hizmetli,memur,doktor vs vs maaşını araştırdığını duymadım görmedim. Her birimiz sadece hakkımız olanın elbette refah yaşam şartlarına uygun şekilde ödenmesini istiyoruz. Ha keza ek ödemeleri hayal olan hemşire kardeşlerimizin haklarını savunmalarında da yanlarında olduk ve olacağız. İstemiyorum,beklemiyorum,olmamalı,yüksek almamalılar gibi iğrenç,fütursuz ve bencil düşüncelerinizden kurtulabilmeniz dileğiyle...
bencedeönemiyok 8 ay önce
Üzgünüm eklemek istiyorum. yabancı dil sertifikam, birçok kurumdan yöneticilik eğitim sertifakalarım,bilgisayar ve yazılım sertifikalarım mevcut bunun yanı sıra x kuşağını anlama konu isimli verdiğim konferansım bile mevcut. İşi yapan kişilerdir, Yanınızda çevrenizde gördüğünüz bir kaç okuma yazma bilmeyen,iki kelimeyi bir araya getiremeyen amca teyze gördünüz diye kadroları küçümsemeyin, onlar bizlerin anne babaları yada abi ablaları.
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?