3600 Hayallerde Kaldı!

Öğretmen, polis, hemşire ve din adamlarının yıllardır beklediği, hem maaş artışı hem de emeklilikte avantaj sağlayan 3600 ek gösterge umutları bir türlü gerçekleşmedi.

Ekonomi 21.01.2021, 12:25 21.01.2021, 19:13 Güler Sağlam
3600 Hayallerde Kaldı!

Öğretmen, polis, hemşire ve din adamları yıllardır 3600 ek göstergeyi bekliyor. Binlerce kişinin hem maaş artışı hem de emeklilikte avantaj sağlayan 3600 ek gösterge umutları bir türlü gerçekleşmedi. Milyonlarca öğretmen de 3600 ek gösterge bekliyor ama muhatap bulamıyor.

SAHİPSİZ KALDI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 24 Haziran 2018 seçimi öncesi ‘’Bir müjde vermek istiyorum. Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlilerimiz ile diğer idarecilerimizin ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız” demişti. Ek gösterge konusu, 13 Aralık 2018’de açıklanan ikinci 100 günlük eylem planında da yer almıştı ancak o günden bu yana hiçbir gelişme gerçekleşmedi.

TIKLAYIN

Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a 3600 ek gösterge için ne tür çalışmalar yapıldığını sordu. Selçuk, “çalışmaların Cumhurbaşkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca yürütüldüğü” cevabını verdi.

Sındır bu kez aynı soruyu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu. Oktay da, “Bahsi geçen hususlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın görev ve yetki alanına girmektedir” dedi.

TOPU BİRBİRLERİNE ATIYORLAR

Okyay Sındır iktidarın topu birbirine atarak seçim meydanlarında verdiği 3600 ek gösterge sözünü geçiştirmeye çalıştığını savundu.

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre; Sındır, “Seçim meydanlarında yurttaşlarımıza 3600 ek gösterge sözü defalarca verildi. 2.5 sene oldu ama ortada sonuç yok. İktidar sözünü unutturmaya çalışıyor, verdiği kerhen cevaplarla konuyu geçiştiriyor. İktidarın bu konuda takındığı tavır, ahlaka, vicdana, siyasi etiğe sığmaz. İktidar yasa teklifini kendisi getirsin, 1 günde Meclis’ten geçirelim” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (21)
hemsire olmayan saglikcilar 4 ay önce
3600 niye hemsire diye yaziyorsunuz rontgen labaratuvar anestezi saglik memurlari diye yada beyaz formalilar diye yazmiyorsunuz ileride sadece hemsirelere verilince isyan etmeyin bu isler ayni basimiza bela olan sabit doner sermaye gibi basimiza bela olacak
hemşire 4 ay önce
doktorlardan neyimiz eksik ki 3600 gösterge bize gelmiyor
Liyakat 4 ay önce
Hemşire hanım bu düşüncelerini sadece burada yazma bunu cesaretle cimere, bakanlığa yaz, başhekimine, mesai arkadaşın Dr lara da söylemelisin hatta DSÖ ye uluslararsı kurumlara yaz. Bak sana çok güzel sebep sonuç ilişkisi göstereceklerdir. Belki AİHM den dava kazanırsın ha ???? Üniversite sınavında kaçıncı oldun bir Dr kaçıncı oluyor ? Mevzu 2 yıl 4 yıl 6 yıl değil. Seçilim, sınavla seçilim, hakediş, kalifikasyon. 4 yıllık okul var üniversite sınavında 400 bininci girersin, 4 yıllık okul var 500. girersin.
hemşire 4 ay önce
saçma doktorlar 10larca yıl bizden fazla ek göstergesi var ona bir şey yok buna mı var

fazladan 2 sene okudunuz diye fazla alacak şart yok

ve doktor emir veremez ve 2 meslek de aynı şartlarda olmalı

biri ne fazla ne az kazanması gerek
okusaydın 4 ay önce
Okuyup doktor olsaydın o zaman. Bazı hemşirelerin şu doktor kıskançlığından gına geldi
Hemşire 4 ay önce
Doktor efendi siz evvela şu kendini beğenmiş, üstün insanız zırvalığını bir kenara bırakıp ayaklarınız yere bassın da sonra hemşireleri konuşursunuz. Siz önce bir saygı duymayı öğrenin hemşirelere
Doktor 4 ay önce
“doktorlardan neyimiz eksik ki 3600 gösterge bize gelmiyor” derseniz; bir başkası “Onlar karar verici, siz uygulayıcısınız; onlar yüksek lisans mezunu sayılıyor, siz lisans mezunu; karar verici ile uygulayıcı bir olmadığı gibi aranızda eğitim farkı da var” der, verecek cevabınız olmaz. Hak arama girişiminiz, başlamadan biter. Üzerine, normal koşullarda size destek verecek olan doktor kitlesini de kaybedersiniz. Müstakbel eşim de hemşire olduğu için fazlasını söylemek istemiyorum ama hemşireler olarak haklarınıza kavuşmak istiyorsanız, öncelikle “Doktor kıskançlığından” vazgeçmeli ve daha profesyonel olmaya çalışmalısınız. Yoksa bu hastalıklı, kindar tavır en çok size zarar verecek. “Lisans mezunu tüm kamu çalışanları 3600 ek göstergeye sahip olmalıdır” demek ile “Doktorlardan neyimiz eksik” arasında dağlar kadar fark var. Umarım anlatabilmişimdir.
Tabiki tüm saglikcilarin 3600 hakki 4 ay önce
Ama doktordan neyimiz eksik diyen yukardaki arkadaş,hak aramıyor,hatta kendi kutsal mesleğini küçük dusuruyor benden soylemesi
Röntgen tek 4 ay önce
Edit: yorum bölümünü haber metni gibi kullandırmıyoruz. bu tarz metinleriniz için saglikpersonelihaber.net@gmail.commail adresini kullanabilirsiniz.
Lab tek 4 ay önce
Boşuna
Sağlık 4 ay önce
3600 secimden önce verilir sizde oyları verirsiniz meraklanmayın siyasi oyunlara gelmeye devam...egitimde eşitlik yokki kimin ne olacağı belli değil her yerde bi adaletsizlik...hak eden etmeyen ortaya karışık işler...
Lab tek 4 ay önce
Edit: yorum bölümünü haber metni gibi kullandırmıyoruz. bu tarz metinleriniz için saglikpersonelihaber.net@gmail.commail adresini kullanabilirsiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?