PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

3600 Ek Gösterge İle Kalem Kalem Kimler Ne Kadar Maaş Alacak

3600 ek gösterge ile ilgili detaylar belli olmaya devam ediyor. Sabah gazetesinin yaptığı haberle ek gösterge düzenlemesinin yasalaşması sonrası kalem kalem hangi unvandaki memurun ne kadar maaş alacağı hesaplandı.

Ekonomi 20.05.2022, 13:42 21.05.2022, 09:33 Cansu Polat
3600 Ek Gösterge İle Kalem Kalem Kimler Ne Kadar Maaş Alacak

Binlerce memuru yakından ilgilendiren 3600 ek göstergede sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 2022 zamlı maaş ve emekli ikramiyeleri ile ilgili son aşamaya gelinen düzenlemeye göre tüm mesleklerde kimin ne kadar zam alacağı somutlaşmaya devam ediyor.

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği 3600 ek göstergede son taslak hazırlandı. Müzakere edildikten sonra Meclis'e gönderilecek ve hangi unvanların hangi rakamı alacağı netleşecek. İşte SABAH'ın konuyla ilgili ulaştığı detaylar ve kalem kalem kimin ne kadar alacağına ilişkin hesaplama ile zamlı maaş ve ikramiye tablosu.

YENİ VE ZAMLI MAAŞLARI BELİRLEYECEK ÇALIŞMADA SONA GELİNDİ

Kamu çalışanlarının merakla beklediği 3600 Ek Gösterge çalışmasında sona gelindi. Alternatifli olarak hazırlanan çalışmalardan oluşan bir taslak metin ortaya çıktı ve bu metin üzerinden yapılacak müzakereler sonunda hangi unvanların hangi ek gösterge rakamına çıkacağı ortaya çıkmış olacak.

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİYLE MAAŞ VE EMEKLİ İKRAMİYELERİ NASIL DEĞİŞİYOR?

Ek gösterge çalışması ile polis, din görevlisi, öğretmen ve hemşire dışında kalan diğer unvanların ek gösterge rakamları 500-750 arası artırılacak.

KİM NE KADAR ZAM ALACAK?

Edinilen son dakika bilgisine göre genel müdür yardımcısı, üniversite genel sekreter yardımcısı, il müdürü, bölge müdürü ve şube müdürü gibi tespit edilen bazı unvanlar, görevin önemi ve hiyerarşik yapı dikkate alınarak ek gösterge cetvelinde daha üst gruplara çıkarılacak.

Yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan kamu görevlileri için eğitim durumu da dikkate alınarak ek gösterge rakamı üzerinde çalışılıyor. Böylece yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmiş olacak.

Verilecek ek gösterge rakamlarında yıllara yayılan kademeli geçiş de bir başka alternatif olarak gündemde duruyor.

Hem ek gösterge rakamlarında hem de emekliliğe yansıtma oranlarında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın ek gösterge konusundaki ortaya çıkardığı rakamlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e sunuldu.

Şimdi gözler Bakan Vedat Bilgin ile Memur-Sen arasında yapılacak görüşmeye çevrildi.

YÜRÜRLÜLÜK 2023'TE

Taslakta yer alan 4. maddeye göre ek gösterge değişiklikleri 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Yine öğretmenlik meslek kanununda da bu tarih belirlenmişti.

Burada da bir eşitlik sağlanmış olacak. Ayrıca yansıtma oranı da müzakereler sonucunda belirlenecek.

FARUK ERDEM

Kaynak: Kaynak: Memurlar.Net
Yorumlar (12)
Fzt 2 ay önce
Görünürde hemşire hariç lisans mezunu sağlık personelleri yok hekimler yok vs. Böyle düzenleme olur. Adaletli olun. Yazıklar olsun.
Arveles 2 ay önce
Ehh malum sen sagolsun varolsun
CovidAcil 2 ay önce
Emekli olunca ne bir ev ne bir araba alabiliyorsunuz! Hayaldi, Gercek Oldu!
Hemşire 2 ay önce
30 yıl birsey alamayanlar emekli olunca bir ???? olmaz
Murat 2 ay önce
Hemşire ye var, Diger 4 Yıllık Sağlık Bilimlerine yok öyle mi? Böyle hak, böyle hukuk, böyle adalet olmaz! 4 yıllık Tüm saglik personeli aynı hakka sahiptir
Abdullah TUNCAL 2 ay önce
Sağlık personeli Yok
Halil 2 ay önce
Ek göstergesi 3600 ek göstergeden düşük olan ek göstergelerin maaş artışı ňasil olacak.
labornt 2 ay önce
azınlık olarak niteleyip önemsemedikleri bu meslek grupları çığ olup üzerine düşecek birilerinin. o zaman anlayacaklar gerçeği.
Sağlıkçı 2 ay önce
Zaten katsayısı yüksek ve yüksek maaş alan kesimin ki düzenlenmiş sadece,asıl mağduriyet yaşayanlar,çok çalışıp az kazanan riskli iş yapanlar nerede,hekim ve diger sağlık meslekleri nerede,onlar yok,riskli iş fazla mesailer,hizmetin zorluğu,asıl kayıp onlarda fakat tek çalışma yapılmayan yine onlar kalmış
Ata 1 ay önce
Sağlık lisansiyerleri yoksa yazıklar olsun. Hep yalan hep yalan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?