3600 Ek Gösterge bekleyenleri heyecanlandıran gelişme!

Binlerce hemşire, polis, öğretmen, din adamı 3600 Ek Gösterge'nin gelmesini bekliyor. Ek Gösterge için yaşanan gelişme herkesi heyecanlandırdı.

3600 Ek Gösterge bekleyenleri heyecanlandıran gelişme!

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 3600 Ek Göstergeye ilişkin bir kanun teklifi hazırladı. Hazırlanan kanun teklifinde öğretmenlere 3600 Ek Gösterge zammının verilmesi talep edildi.

ZAMAN KAYBETMEDEN

TBMM'ye sunulan kanun teklifinde yer alan ifade şu şekilde:

TIKLAYIN

"Tüm bu gerekçelerde hazırladığımız Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik yapılmasına dair teklifimiz, öğretmenlerimizin gerek çalışma yaşamında gerekse emekliliklerinde yeterli ücreti almalarına olanak tanınmasını ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kıymetli öğretmenlerimizin 3600 Ek Gösterge hakkını daha fazla zaman kaybetmeden teslim etmesini amaçlamaktadır"

GÜNDEME GELECEK

Şevkin tarafından hazırlanıp TBMM'ye sunulan kanun teklifi önümüzde günlerce gündeme gelecek. Gündeme geldikten sonra TBMM Genel Kurulu'na sevk edilecek.

MAAŞLARA NE KADAR KATKI OLACAK?

Öğretmen, hemşire, din adamı ve polislerin dört gözle gelmesini beklediği 3600 Ek Gösterge maaşlara ve emekli ikramiyelerinde artışın yaşanmasına yardımcı olacak. Yapılacağı belirtilen 3600 Ek Gösterge sonrasında ortalama olarak polislerin maaşında 500 TL, ikramiyelerinde 17 bin TL bir artışın yaşanacağı tahmin ediliyor. Bu göstergeden 1 Ekim 2008 tarihinden önce memur olan emekli ve çalışanlar yararlanabilecek.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 23:03

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
muammer
muammer - 5 gün Önce

heç heyecanlanmadım...

hemsire olmayan saglikcilar
hemsire olmayan saglikcilar - 5 gün Önce

hemsire

Emekli mamur
Emekli mamur - 2 gün Önce

Yazın alırsın güzün alırsın. ..........gözünü alırsın diyorlar . Söz verildiyse yapılır demiş. Oynamayı bilmeyen gelin yerim dar dermiş. Seçime kadar oyalarım onda da veriyoruz derim yine kandırırım diye düşünüyor . Size oy moy yok . Haydi başka kapıya.

SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------