PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yalçın: Ne Tayyip Erdoğan'la Sonumuz Var, Ne De Tayyip Erdoğan Sorunumuz Var!

"Siyaset kendi içerisinde 2023'e ilişkin bir mücadele yürütüyor. Kiminin Tayyip Erdoğan'la sorunu var, kiminin Tayyip Erdoğan sorunu var. Bizim ne Tayyip Erdoğan'la sonumuz var, ne de Tayyip Erdoğan sorunumuz var. Bizim öyle bir derdimiz yok." diyen Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Biz Memur-Sen'iz. Bizim üzüm yemek gibi bir derdimiz var, bağcı dövmek gibi bir derdimiz yok." ifadelerini kullandı.

Sendika 28.09.2021, 22:06 29.09.2021, 02:20 Zeynep Elmalı
Yalçın: Ne Tayyip Erdoğan'la Sonumuz Var, Ne De Tayyip Erdoğan Sorunumuz Var!

Memur-Sen Genişletilmiş İl Divan Toplantısı için Muş'a gelen Yalçın, İlyas Sami Ortaokulu'nu ziyaret etti, idareci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Daha sonra kentteki bir otelde düzenlenen toplantıya katılan Yalçın, yetkili sendikalar ve konfederasyon olarak masada 6 milyon insanın gayrisafi milli hasıladan alacağı payı belirlemek için bir süreç yönetimi yaptıklarını söyledi.

Üzerlerinde büyük bir sorumluluğun olduğunu belirten Yalçın, "Bu toplu sözleşme, memur sendikacılığı tarihinde mutlaka ama mutlaka devamlı kullanılacak, konuşulacak ve üzerine vurgu yapılacak bir toplu sözleşmedir. Bu toplu sözleşmede en kıymetli yanımız, toplu sözleşme ikramiyesi kısmı. 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle sendikalıyla sendikasız arasına 400 lira fark koyduk." diye konuştu.

3600 ek gösterge ve ek göstergelerin 2022 yılı içinde çalışılması ve karara dönüştürülmesi konusunu yetkili konfederasyonla masada belirleyeceklerini aktaran Yalçın, bunun çok kıymetli olduğunu, tüm kamu görevlilerinin meselesinin masada tartışılacağını vurguladı.

Memleketteki en büyük gündemin 2023 seçimleri olduğunu anımsatan Yalçın, şunları kaydetti:

"Siyaset kendi içerisinde 2023'e ilişkin bir mücadele yürütüyor. Kiminin Tayyip Erdoğan'la sorunu var, kiminin Tayyip Erdoğan sorunu var. Bizim ne Tayyip Erdoğan'la sonumuz var, ne de Tayyip Erdoğan sorunumuz var. Bizim öyle bir derdimiz yok. Biz Memur-Sen'iz. Bizim üzüm yemek gibi bir derdimiz var, bağcı dövmek gibi bir derdimiz yok. Biz topuk selamıyla sokağa inmeyiz, biz kritik dönemlerde sokakta mikser görevi görmeyiz. Bizim aklımız bize yeter. Başkasının aklıyla hareket etmeyiz biz. Entelektüel kapasiteyiz biz. Profesör, doçent, mühendis, doktor, öğretmen ve imam bana üye. Dolayısıyla Türkiye'nin okumuş, yazmış, entelektüel kapasitesiyiz biz. Öyle dolduruşa gelecek, sufleyle sokağa indirilecek kitle falan değiliz. Benim sorunum ekmek, benim sorunum emek, benim sorunum memleket."

Vali İlker Gündüzöz'ü ziyaret eden Yalçın, kara yolu ile Bitlis'e hareket etti.

Yorumlar (8)
Stabil 12 ay önce
Birazdan ree rööö diye ağlayanlar buraya doluşur. Aylık 130tl için, kişisel menfaatleri için 3 kuruşluk şu adama bu sözleri söyleten sendikalı arkadaşlara sesleniyorum. 1 ay geçmiş toplu sözleşmenin üstünden. Herkes asarım keserim diyordu ama sendikadan istifa edenlerin sayısı ortada. Doktordan alıp bize verdiği 300-400e göbek atanlar var. Aklı olan bunun bizim cebimize girmediğini görür. Ama istediğim serviste çalışayım istediğim hastaneye atanayım aman ne şiş yansın ne kebabcı karaktersizler sizlersiniz. Evet bu mesajı okuyan ve hala bu boş beleş insanların sendikalarında duran arkadaşlar,sizler…
Hakan 12 ay önce
Helal valla ağzına sağlık ,şikayet konusuna geldiği hastahanenin %70 şikayetçi ama gör bak %70 i sağlık sene üye . İşkurdan giren eleman bile memuru geçmiş buradan çıkmış konuşuyor . Suç bunalanda değil bunasana yetki verip konuşturan memur görünümlü parazitler
The end 12 ay önce
Sonu başı göreceğiz Muhtemelen ilk sen terkedersin
kamil 12 ay önce
anladık,milletvekili olmanın kapısını aralamaya çalışıyorsun. ZOR DOSTUM ZOR.
Memurlar Diyorki 12 ay önce
Ali Yalçın Seçimlere Hazırlık Yapar Yağlama Yıkama Milyonlarca Memurların Hakların hakkıyla temsil etme bunun Hesabını Ahirete Nasıl vereceksiniz Haklarımız Haramdır size Helal Etmiyoruz.
BEN 12 ay önce
MEMURUN SENLE SORUNU VAR... TENHA DA DENK GELME.CİN ALİ
Ben 12 ay önce
ABD SEYAHATİNE GITTIN DEMI...POLITIKA YAPMAZSAN OLMAZDI.TALİMATI ALDIN...DIYET ODEMELISIN...ÇIKARIN İÇİN MEMURU SATTIN. DIGERLERI GIBI
A 12 ay önce
Buçuk ali takdir etdim
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?