Türk Tabipleri Birliği: Hastaneleri yakma girişimlerine acil önlemler alınmalı

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Beyin Cerrahi Bölümünde sabotaj yangını nedeniyle bir açıklama yapan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey’i , sağlıkta şiddeti önlemekle sorumlu yetkililere “söyleyecek sözümüzün kalmadığını” kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz açıklamasını yaptı.

Türk Tabipleri Birliği: Hastaneleri yakma girişimlerine acil önlemler alınmalı

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi  Beyin Cerrahi Bölümünde sabotaj yangını nedeniyle bir açıklama yapan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey’i , sağlıkta şiddeti önlemekle sorumlu yetkililere “söyleyecek sözümüzün kalmadığını” kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz açıklamasını yaptı. 

Hasta yakını tarafından tehditlere maruz kaldığı bildirilen İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Selami Çağatay Ünal’ın odasında yangın çıkarılması, sağlıkta şiddette  hastaneleri yakma aşamasına gelindiğinin ve çok acil önlemler alınması gerektiğinin göstergesidir.

TIKLAYIN

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey’i olarak; meslektaşımız  Prof. Dr. Selami Çağatay Ünal’a, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi yöneticilerine, hastanede görev yapan hekimlere ve sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlıkta şiddeti önlemekle sorumlu yetkililere “söyleyecek sözümüzün kalmadığını” kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Türk Tabipleri Birliği
Merkez Konseyi

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 19:46

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER