Türk Sağlık Sen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İle Aile Hekimlerini Görüştü

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları İsmail Türk ve Mustafa Köse ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek aile hekimlerinin sorunlarını görüştü.

Sendika 12.08.2021, 17:58 Güler Sağlam
Türk Sağlık Sen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İle Aile Hekimlerini Görüştü

Ziyarette Türk Sağlık Sen Genel Başkanı tarafından sağlık çalışanlarının sorunları ve talepleri gündeme getirildi. Özellikle Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’nde yer alan ve çalışanların mağduriyetine yönelik düzenlemeler Türk Sağlık Sen Genel Başkanı tarafından Sayın Bakana aktarılarak yönetmelikteki söz konusu hususların yeniden düzenlenmesi talep edildi.

Ziyaret ile ilgili bir değerlendirme yapan Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “ Sayın Bakana sağlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini ilettik. Özellikle son günlerde aile hekimlerimizin temel gündemi olan Yeni Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’nde yer alan düzenlemelerle oluşan mali kayıplara ve mağduriyetlere çözüm istedik. Sayın Bakanın bu meselede göstermiş olduğu hassasiyete ve çözüm odaklı yaklaşımına teşekkür ediyorum. Bu konuda en kısa sürede gerekli düzenlemelerin yapılmasını istiyor ve umut ediyoruz.” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Hacer 3 ay önce
Hayiceye değil neticeye bak, 5,6,6,6. Birdd taşeromdan kadroya geçenlere. Çocuklarını boşuna okutmaya çalışmayın, nasıl olsa adaletsiz bir dünyada yaşıyoruz.... sağlıkçılara seyyanen 1000 tl iyleştirme yalan oldu.
Ebe 3 ay önce
Varsa yoksa doktor, aile hekimi, müdür, yazık çok yazık. Kurumda ebe, hemşire, sağ.mem çalışyor
Emekçi 3 ay önce
Doktorları görüşmüşler. Sağlıkçıları konu alan çalışma yok
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?