PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sendika, Promosyon İhalesi İçin Sağlıkçıları Sağlık Müdürlüğüne Çağırdı!

İstanbul’da bugün yapılacak olan banka promosyonu ihalesi için SES Sendikası sağlık çalışanlarını İl Sağlık Müdürlüğüne çağırarak ihale şartnamesine tepki gösterileceği duyuruldu.

Sendika 30.09.2022, 01:22 Cansu Polat
Sendika, Promosyon İhalesi İçin Sağlıkçıları Sağlık Müdürlüğüne Çağırdı!

Ses Sendikası tarafından yapılan açıklamada, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün yarın yapacağı banka promosyonu ihale şartnamesini kabul etmedikleri açıklandı.

Yapılacak olan banka promosyon sözleşmesinin 2-3 yılı geçmemesi gerektiğini belirten SES Sendikası yıllık enflasyon farkının her yıl ödeneceği şekilde belirlenmesini isteyerek bu durumun sözleşmede açıkça güvence altına alınması istendi.

“Tüm sağlık emekçilerine eşit ve adil dağıtılacak, sağlık emekçilerinin haklarını gözetecek bir promosyon için alanlardayız” açıklaması yapan SES Sendikası bugün saat 12:30’da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacak.

İstanbul’da görev yapan yaklaşık 106 Bin sağlık çalışanı ve ailelerini ilgilendiren promosyon anlaşması için sağlık çalışanlarını İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önüne davet eden SES Sendikası promosyon sözleşmesinin 3 yılı aşmamasını talep ediyor.

Yorumlar (7)
kamupersoneli 2 ay önce
SES de ses var yıllardır SES gelmiyordu promosyon ihalelelerinden tüm illeri sağlık bakanlığı yapsın en düşü 100 .000 bin alınır 3 yıla iddası olan varsa çıksın
AHMET ALİ ŞAHİN 2 ay önce
Zaten Bakanlık tüm ihaleleleri durdurmuş durumda kimle neyi pazarlığını yapıyorsunuz anlamak mümkün değil..
ali 2 ay önce
Bu itiraz neden yapılıyor anlayabilmiş değilim. Gerçekten daha kısa süreli olmasının nedeni ayrıntılı yazılırsa bizde katılalım sendika üyelerini kullanıp bir süre sonra kendilerinin katılacağı promosyon ihalesi içinmi uğaşıyor yoksa gerçekten üyelerin ne kazanımı olacak . Çalışan 5 yıllık promosyon aldı 2 sene sonra emekli oldu ne güzel işte benmi yalnış düşünüyorum sendika lütfen açıklayıcı bilgi yazsın
Saçma 2 ay önce
Hocam peki emekli olmayanlar ne olacak ? 5 sene yeni sözleşmeyi mi bekleyecek enflasyon yine uçup gidince ? Her sözleşmede böyle bankaya yalvaracak mıyız ? Biraz mantıklı olun.
Mehmet 2 ay önce
SES ek ödemede doktorlarla masa altında iş birliği yaptı ve sarı sendika ile aynı oldu bizim için. Şimdi gelmiş 3-5 lira için çabalıyor. Ses in uyeleri itiraz edecek ergensen-hekimsen kaymağını yiyecek
Aaa 2 ay önce
Tunceli'de de hala promosyon değişmedi en az alan kurumlardan biriyiz
AHMET ALİ ŞAHİN 2 ay önce
ihale yarın yapılmıyor, İHALE için 25 EKİM deniyordu lakin BAKANLIĞIN TALİMATI var İHALELER durduruldu bence sendika havanda su dövüyor şu anda