PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Semih Durmuş: Genel Merkezde Bana Darbe Girişimi Yaptılar

Sağlık Sen Genel Merkezi Yönetim Kurulu 4’e karşı 3 oy ile 2023 ocak ayında seçim kararı alırken Semih Durmuş “bu bana karşı darbe girişimidir” diyerek Şube Başkanlarından “çok daha güçlü bir şekilde birlikte yol yürümeye davet ediyorum” diyerek yardım istedi.

Sendika 24.11.2022, 03:04 28.11.2022, 20:11 Cansu Polat
Semih Durmuş: Genel Merkezde Bana Darbe Girişimi Yaptılar

Sağlık Sen Genel Merkezi 2 ay önceye alınan Genel Kurul Kararıyla adeta sarsıldı.

Yaptığı açıklamalarıyla, bindiği arabayla, maaşıyla kısaca her hareketi ve söylemiyle olay olan Semih Durmuş, “bana karşı darbe yapılıyor” diyerek Şube Başkanlarına gönderdiği mesajıylada olay oldu.

4 YÖNETİCİ BANA DARBE YAPTI

Yaklaşık 4 sayfalık açıklamayla Şube Başkanlarına seslenen Semih Durmuş, Genel Merkezdeki 4 yöneticinin 3 karşı oya rağmen 2023 ocak ayında 7. Genel Kurulu yapmak istediklerini, bunun bir darbe girişimi olduğunu, kudretli teşkilattan aldığım güç ve yetkiyle tezgah peşinde olanlara karşı dimdik ayakta duracağını deklare etti.

MAĞDUR EDİLİYORUM

Seçimlerin olağan tarihinden 2 ay önce yapılmasına ısrarla karşı çıkan Semih Durmuş’un seçimi kaybedeceğini anlaması nedeniyle “bana darbe yapılıyor” diyerek delegelerin oylarına mağdur ediliyorum yönündeki açıklamasıyla talip olduğu eleştirileride art arda geldi.

BANA RAĞMEN KARAR ALDILAR AÇIKLAMASI

Sendikanın 4 Genel Merkezi Yöneticinin kendisinin bilgisi olmadan karar defterine Sağlık Sen Genel Kurulunun 14 Ocak 2023 tarihinde yapılmasına yönelik karar aldıklarını anlatan Durmuş, bu tarihte çoğunluk sağlanamaması durumunda 21 Ocak 2023 tarihinde 7. Olağan Genel Kurulun yapılmasını imza altına aldıklarını söyledi.

BU GİRİŞİME BOYUN EĞEMEM

Alınan kararın 4 Genel Merkez Yöneticisi tarafından değil de sendikadaki çalışan tarafından kendisine imza arttırılmaya getirilmesine de içerleyen Genel Başkan, aldıkları bu kararın hem sendika tüzüğü hem de genel yasal mevzuat açısından suç olduğunu ileri sürerek delegelerin ve üyelerin iradesine yönelik darbe girişimi yapıldığını, bu kirli girişime rıza göstererek boyun eğmesinin ya da sessiz kalmasının mümkün olmadığını söyledi.

“ER MEYDANINA ZAMANINDA ÇIKACAĞIM”

Günü ve saati geldiğinde delegelerin hür iradesiyle hayat bulacak er meydanına çıkacağını söyleyen Semih Durmuş, Olağan Genel Kurulun 2 ay önce yapılmak istenmesini ise kapalı kapılar ardında tezgahlanan girişim olarak tanımladı.

30 yıllık sendikal hayatı olduğunu söyleyen Semih Durmuş, sendikal mevzuatın bu tür karanlık girişimlere fırsat vermeyecek kadar açık olduğunu dile getirdi.

15 OCAK DARBE TARİHİ

Yasal hükümler ve sendika tüzüğüne göre Genel Kurulu yasal süresinde yapmak mecburiyetinde olduklarını söyleyen Semih Durmuş, 15 Ocak tarihini ise darbe girişimcilerinin dayatmaya çalıştığı tarih olarak niteledi.

6. Olağan Genel Kurulda 4 yıllık süre için seçildiğini belirten Semih Durmuş, “görev süresi tamamlanacaktır” diyerek koltuğu bırakmayacağının sinyalini verdi.

Yorumlar (147)
Mehmet 2 hafta önce
NE İŞE YARARSINIZ YİYİN BİRBİRİNİZİ
Kel Rıfat 1 hafta önce
75 bin MAAS bırakılır mı
Şube Başkanlarının maaşı olmuş 30 bin
Ye babam yeeee
44 2 hafta önce
Kazdiginiz kuyuya düştünüz sahada hile yaptınız şimdide birbirinize daha çok işleriniz ayukq çıkar
Sm 2 hafta önce
Ohhhhh satarsan sağlıkçıyı gelir bir gün senide satarlar sizin derdinizin koltuk olduğu anlaşıldı daha beter olun
hemşire 2 hafta önce
akbabalar
Elbistanlı 2 hafta önce
Semih başarısızdı, yerine gelmesi muhtemel Durali hem başarısız hem de vizyonsuz. Al birini vur ötekine.. bunların dışında bir aday olmazsa sağlık-sene de memursene de memura da geçmiş olsun..
:) 2 hafta önce
Hiç güleceğim yoktu. Sağlıkçının sizden başka işi yok mu, bize ne.
göksema 2 hafta önce
Allah Allah bak sen neler yapmışlar neler oluyor.O Dört yöneticinin adını da açıklada bilelim bunu sana nasıl yaparlar bak sen.Sakın koltuğu bırakma yapıştırıcı dök koltuğa öyle otur o zaman g......... koltuğu alamazlar
Sağlıkçı 2 hafta önce
Sen asıl darbeyi geçmiş dönemde eski başkan m.k. yı yanına alarak metin memişe yapmadın mı da şimdi ağlıyorsun.Maaş aldığın yönetiinde olduğun sendikada her eşyi kötü gösterip seçim kazandın.Sende omurga yok yalanlarla birr yere kadardı şimdi erdem den bahsederek delegeye duygu sömürüsü yapıp tekrar kazanmak istiyorsun.Bu yazı ne biliyormusun ben yoksam sendikanızı yakarım demek.Çapsız
atillaa 7 gün önce
içim eridi ohhhh
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın