Semih Durmuş'a Verdiği Sözler Hatırlatıldı!

Sağlık personellerine yönelik Bakanlık tarafından yapılan döner sermaye değişikliğinin ardından haklarının verilmediğini belirten sağlık çalışanları, tepkilerini haklarını alamadıklarını iddia ettikleri Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’a gösterdiler.

Sendika 10.03.2020, 21:12 13.03.2020, 21:57 Güler Sağlam
Semih Durmuş'a Verdiği Sözler Hatırlatıldı!

Sağlık personellerinin yıllardır bitmek bilmeyen döner sermaye çilesine, döner sermayede son yapılan değişikliklerle tepkiler daha da büyüdü.

Bu konuda özellikle yetkili sendika olan Sağlık-Sen’e de tepkiler giderek artmakta. Haklarını alamadığını belirten sağlık personelleri, son zamanlarda özellikle sosyal medyada, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un verdiği sözleri paylaşmaktalar.

Sağlık-Sen 6’ıncı Olağan Kongresinde, eski Başkan Metin Memiş’e karşı aday olan Semih Durmuş, başkanlığı kazanmış ve kazanmasından evvel verdiği sözler kazanmasında etkili olmuştu.

SAĞLIK-SEN GENEL BAŞKANI SEMİH DURMUŞ’UN, KONGREDE SÖYLEDİĞİ SÖZLER ŞÖYLE:

TIKLAYIN

“Burada sadece şunu söyleyeyim, arkasına şu kadar kitleyi alıp da, bu kitlenin haklarını her ortamda özgürce iradeyle ortaya getirmeye yüreği yetmeyenlerin bu makamlara aday olmaması gerekir. Eğer yüreğim yoksa, bu makamlara asla ve kat’a aday olmam.

İnsanlar ter akıtacaklar, ayda on dört nöbet tutacaklar, döner sermayeleri sıfırlanmış olacaklar,bizlere burada çıkıp Bakan’ı terlettim diyecekler. O Bakan’ı makamında terleteceksin, o Bakan’ı makamında zorlayacaksın, o zaman sendikacılık yapılır, o zaman hak hukuk aranır.

Evet değerli dostlarım, emanetlerine sahip çıkmayı onur saydığımız yolumuzun büyükleri de bizden bunları bekliyor. Bu beklentiyi karşılamak, benim ve ekip arkadaşlarımın, bütün Sağlık-Senlilerin görevidir, ödevidir.

Şartlar ne olursa olsun sendikacılık yapmaktan, karşımızda kim durursa dursun hak tarafında olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, hakkını hukukunu korumak yerine; makamdan, Bakan’dan, bürokrattan korkmak hatasına kesinlikle düşmeyeceğiz. ”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
saglık mem 11 ay önce
istifalar tıkır tıkır veriliyor istifa eden edene hele ilerde 3600 ek gösterge sadece hemşirelere verilirse sen bak o zaman gör ortada sağlık sen kalıyor mu yetki başka sendikaya geçiyor mu o zaman görürsünüz.

defolun başımızdan 15 senedir sağlık çalışanlarının önünde en büyük engel siz oldunuz sesinizi tepkinizi göstermediniz sayenizde sağlıkçılar ayağa düştü kimse bu mesleği yapmak istemiyor kimse hastanelerde çalışmak istemiyor kaçan kaçana neden çalışsın ki masa başında çalışanlarla(iL sağ müd,ilçe sağ müd, halk sağ müd,toplum sağ mrk vb vb yerlede mis gibi nöbetsiz hastasız 8,5 çalışmak varken maaş olarak arada bir fark yokken

DEFOLUN GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDEN KAMUDA EN DÜŞÜK MAAŞI ALIYORUZ BİR ZABITA BİR İTFAİYE ÇAVUŞU BİR İMAM BİR POLİS BİR ASTSUBAY BİR ÖĞRETMENİN MAAŞLARINA BAKIN BİRDE BİZLERİN MAAŞINA BAKIN ARTIK DÖNER İSTEMİYORUZ MAAŞIMIZI YÜKSELTİN BİR POLİS NE KADAR ALIYORSA O KADAR
Fikret LÖKOĞLU 11 ay önce
Güvenilmeyen insan damgası ağırdır...Tamiri uzun ve meşakkatlidir... değermi bukadar boş zaman kayıplarına...yalan söyleyip güven kıran kişinin doğru sözüne bile güvenilmez...güvenilmesi yine emek sabır ve zaman gerektirir...

Sözüne özüne güvenilmeyen bir insanla, dostluk ve ilişki kurulamaz. Meşru bir mazeret bulunmadıkça verdiği sözde durmayan kişinin toplum içerisindeki saygınlığı zedelenir, dostlarının sayısı azalır, işi ve sosyal ilişkileri bozulur. Eğer bizler hem Allah’ın rızasını kazanmak, hem de insanlar arasında itibar görmek istiyorsak, özümüz sözümüze uymalı, doğru konuşmalı ve dürüst hareket etmeliyiz. Aleyhimize olsa bile nefsimizi doğru söylemeye alıştırmalı, çocuklarımıza, aile fertlerimize ve çevremize hakikati konuşmanın büyük bir fazilet olduğunu öğretmeliyiz.

Biz böyle bilir
Böyle söyleriz

Söz çok önemli...
Kırşehir 11 ay önce
Bu başkan hiçbir şubeye müdahil olmayacağı yönünde şeref namus sözü verip, sonra sözünden cayıp kırşehirden başlayarak yalova, konya ve diğer illerde sahayı yapılandırmaya çalışan düdük değil mi?? Yakında pili biter bu titrek başkanın???????? Tek dertleri milyonluk makam arabaları ve on binlerce liralık maaşları..
Ağrı - kırşehir sendika 11 ay önce
Ali BULUT hem ağrı da hem de kırşehirde sendikaya müdahale etti. Sağlıkta bir sürü sorun varken adamın derdi sendikayı baskılayıp bunların görmezden gelmelerini sağlamak. Kırşehirde sendikanın ödü kopuyor müdürden. Sağlık çalışanlarının sorunlarını bırakın çözmeyi dillendirmeye bile korkuyor mevcut sendika yönetimi.. Çalışanlar mutsuz ve baskı altında. Mobbingin her türlüsü var..
Ağrıdan selamlar 11 ay önce
Kırşehire Allah yardım etsin. Biz kurtulduk Ali BULUT ve yandakçılarından.. Siz de tez elden kurtulursunuz İnşAllah..
Umut 11 ay önce
Bu sendikadan hayır gelmeyecek gibi
Şanlıurfalı 11 ay önce
Her şey başkan olana kadarmış hiçbir şubeye dokunulmayacaktı diyen adam Şanlıurfa şubesine yaptıkları göz önünde sormak lazım şubeye ziyaretleri ödeneklerin kesilmesi toplantılara çağırılmaması iftiralar atılması Allahın adaletinin tez zamanda yerini bulacaktır inşAllah
Doğru söze ne hacet 11 ay önce
Bu sendika daha yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişti o yüzden daha çok değişim yaratırlar durum bu kadar net! O yuzden bunlardan beklenende budur!
filozof 11 ay önce
Kaymağın kaliteli olup olmadığını tartışmak yerine yoğurdun cıvıklığını tartışmak gerekmiyor mu!!!
Exsen 11 ay önce
Nezaman harekete geçecek sendika...cevap hiçbirzaman
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?