PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlıkçılar, 27 Bin Liralık Promosyon Teklifini Bankanın Bölge Müdürlüğü Önünde Protesto Etti

İl Sağlık Müdürlüğünün yaptığı promosyon ihalesinde Akbank’ın verdiği 27.000 Liralık teklif sonrası sağlık çalışanları Akbank’ın Bölge Müdürlüğü önüne giderek teklifi protesto etti.

Sendika 07.11.2022, 13:34 09.11.2022, 05:18 Cansu Polat
Sağlıkçılar, 27 Bin Liralık Promosyon Teklifini Bankanın Bölge Müdürlüğü Önünde Protesto Etti

Sağlık Sen ve Öz Sağlık İş Diyarbakır Şubelerinin ortak düzenlediği protestoda, Akbank’ın sağlık çalışanlarına önerdiği 27.000 liralık promosyon teklifi bankanın önünde eleştirildi.

Akbank Bölge Müdürlüğü önüne giden Öz Sağlık İş Sendikası ve Sağlık Sen üyesi sağlık çalışanları, İl Sağlık Müdürlüğü İhalesinin beklentinin çok altında kalmasının akıllara “acaba” sorusunu getirdiğini ifade ettiler.

PROMOSYON ÜCRETLERİNDEKİ TUTARSIZLIK DEVAM EDİYOR”

Son zamanlarda ülkedeki memurların maaş karşılığında ödenmesi gereken promosyon ücretlerindeki tutarsızlık tüm kamuoyunun malumu olduğunun altını çizen Ensarioğlu, “Diyarbakır’da da geçtiğimiz günlerde yapılan promosyon ihale süreci dikkat çeken bir hal almıştır. İl Sağlık müdürlüğümüzün büyük bir hassasiyetle yürüttüğü ihale süreci sağlık çalışanlarımızın beklentilerin Çok altında kalmasıyla sonuçlanmıştır ihalenin ilk ayağında Diyarbakır’daki bankaların katılımının düşük kalması en yüksek teklif veren 1 bankanın farklı bir kurumun ihalesine girmemesi ve İl Sağlık Müdürlüğünün ihalesinde ikinci en yüksek teklifi veren bankanın üniversite promosyon ihalesini alması ve İl Sağlık Müdürlüğünün ihalesinin beklentinin çok altında 26.500 TL olarak sonuçlanması akıllara ACABA? sorusunu getirdi” dedi.

CEVAP BEKLEYEN SORULARI!

Ensarioğlu, yaşanan süreçte yapılan ikinci ihalede yine aynı iki bankanın çekişmesi ve mevcut bankanın gün boyunca İl Müdürlüğü İhale komisyonunun nabzını beklemesi ile 500 TL artış yaparak komik bir rakamı sunması artık bankaların bazı soruları cevap vermesi gerekliliğini doğurduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Neden aynı isimdeki banka il il farklılık göstererek ihalelere katılmaktadır. Acaba kurumlar bankalarca paylaşılmış mıdır? En yüksek teklifi veren Akbank neden İl Müdürlüğü ihale komisyonunu güncellerce oyaladı Bakanlığın yapacağı söylenen ihale sonucunu mu bekledi? Pandemi de Cansiperane çalışan sağlık çalışanlarının promosyon hakkı ile alakalı süreç nasıl çözülecek?”

“PROMOSYON ADALETSİZLİĞİNE ÇÖZÜM BULUNMALI”

Memur Sen’ in kazanımı olan promosyon hakkı gelinen enflasyon süreci ve ekonomik durum göz önüne alındığında hakkıyla ödenmesi gereken bir ücret halini aldığına değinen Ensarioğlu, “Bakanlığımız ülkenin genelindeki promosyon adaletsizliğine acilen bir çözüm bulmalı ve gerekli düzenlemeyi yapmalıdır. Yetkili Sendika Sağlık-Sen olarak her zaman olduğu gibi çalışanımızın hak ve menfaatleri doğrultusunda ne gerekiyorsa yaptık yapacağız çalışan arkadaşlarımızın beklentisinin altında herhangi bir tutara Yetkili Sendika olarak asla imza atmadık atmayacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (18)
Sağlıkcı 1 ay önce
Ankarada yakındır etmeye . Yeter artık milletin ihtiyacı var .
sağlıkçı 1 ay önce
yeni yılda ocak ayında yapılsa daha iyi olmaz mı zamlı maaşlarla birlikte
yoksulluk 1 ay önce
ülkede bankalar.... sigortacılar.... perakende baronları..... yoksulluğun sebebi bunlar parayı paraya katıp lüks içinde yaşıyorlar
Objektif 1 ay önce
İhale sürecindekini başarısızlığının günahlarını basın açıklaması ile çıkarmaya çalışan malumsenin ihale heyetindeki temsilcisi bile şaibeli bir şahıs. Memursen rekor diye algı yaptı fiyasko çıktı !!!
Kerim Baytok 1 ay önce
Objektif efendi hepiniz o bir arkadaş etmezsiniz. Hırsızlıklarınızı ortaya çıkardı diye karala bakalım. Bu Diyarbakır da bir tane daha ondan olaydı ben bilirdim ne olacaktı. Alışkanlık oldu sizde Nurhak a iftira Tarkan a iftira Ömer e iftira, ona iftira buna iftira . Delikanlı olun azcık .
Hasret Dilek 1 ay önce
Objektif bey senin hangi sendikadan olduğunu söyle de öyle çamur at. O şaibeli dediğin arkadaş aylarını verdi bu iş için. Kesin müdürken ayağına basmıştır ondandır bu kuyruk acın. Klavye başında sahte isimle sallamak kolay. Git yüzüne söyle. Daha delikanlıca olur.
Uzman Biyolog 1 ay önce
Şaibeli derken daha açık konuşabilir misiniz?
he gardaş 1 ay önce
doğru. dikkat ediyorsun kaza yapmıyorsun kurallara uyuyorsun. yinede sigorta şirketlerine milyonlarca hava parası ödüyorsun. konut sigortası bile evde yaşadığın tadilat sorunlarını ödemiyor. deprem sel olacak diye şartname yazıyorlar. milyonlarca parayı çuvalla alıyorlar ne yapıyorlar
Oğuzhan 1 ay önce
Diyarbakır Sağlık Sen yönetici atamalarıyla ilgilensin sadece. Böyle işler içinde masadan kalktık filan diye reklam yapmaya, banka önünde sözde itiraza etmeye gerek yok. Başardıkları birşeyler yazın.
sağlıkçı 1 ay önce
Sizde proje üretmek yerine anca konuşun ona konuşun buna konuşu sadece konuşun..
Adana 1 ay önce
Adana ne oldu bir zamanlar ilçesi olan Osmaniye geçen seferinkinde 3 yıla 7500 TL ye Adana ise 5500 TL ile 5 yıla aynı bankaya anlasmıstı 9 kasımda Osmaniye ihaleye çıkıyor diye haber yapmıştınız bekliyoruz göreceğiz
Lab tek 1 ay önce
Kara mizah protesto edilmesi gerekenler protesto etmiş
Ahmet41 1 ay önce
Kocaeli de promosyondan ses seda yok keşke 27 bin lira kocaelide verseler biz bırakın 27 bini 17 bini bulamıyoruz daha rakam yok ihale yapılacak mi belirsiz herşey
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın