Sağlık Sen Hastane Önündeki Eyleminde Seyyanen Zam İstedi!

Sağlık-Sen Tekirdağ Şubesi Yönetim Kurulu ve temsilcileri tarafından dün İsmail Fehmi Cumalioğlu Şehir Hastanesi önünde pandemi kurallarına uygun olarak basın açıklaması yaptı.

Sendika 09.01.2021, 13:59 09.01.2021, 14:05 Güler Sağlam
Sağlık Sen Hastane Önündeki Eyleminde Seyyanen Zam İstedi!

Grup adına açıklama yapan şube başkanı Hamza ÖKSÜZ yapmış olduğu açıklamada"sağlıkta dönüşüm de vatandaşlarımızın sağlığa erişimi kolaylaşıp ve memnuniyet oranı artmasına rağmen bu başarının asıl sahibi sağlık çalışanlarımızın sorunlarına malesef kalıcı çözümler getirilmemiştir.

İnsanlık tarihi kadar eski olan, pandemiden önce de hizmet veren ve pandemi sona ersede insanlığın hizmetinde olmaya devam edecek sağlık çalışanlarımızın maaşlarına seyyanen yapılacak zam ile hem bugünleri hemde yarınlarına katkı sunulmasını talep ediyoruz.

TIKLAYIN

Bir hemşire taban aylığı asgari ücrete eşitlenmiş durumda pandemiyi en az hasar ile atlatacak ülkeler dünyada daha çok söz sahibi olacaklardır.

İnsanlığın ve ülkemizin geleceği sağlık çalışanlarımızın ellerinde ve gayretlerindedir.

Onlar hem bugün hemde yarın mutlu olmayı hak ediyorlar.

Onlara yaraşır refah seviyesi ve yaşam standartlarının yükseltilmesi devlet olarak öncelik arz bir konu olması gerekir.

Kadro ayrımı yapmadan ülke genelinde 300 den fazla şehit 150 binden fazla gazi ile yaşatma ve kendileri de Covid nedeniyle yaşam mücadelesi veren sağlık çalışanlarımız için seyyanen zam,tek tip istihdam ve ayrım yapmadan 3600 ek gösterge bizim talebimizdir'dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
Sağlıkçılar 5 ay önce
Az kaldı sonunuzun yetkili kaybetmenizin az kaldı e devletten sendikalardan israfa etme imkanı olunca bak kimse kalıyor mu sendikada o zaman gorursunuz.simdi millet bir nebzede olsun çekiniyor mobingten yer degisikliginden baskıdan vbvb e devletten istifa imkanı gelince millet masa başında basacak istifayı sizler ne oluyor demeye kalmadan Yuzbinlerce sağlık çalışanlari istifa etmiş olacak
İstifa et kurtul 5 ay önce
Yok ya kamera şakasıdır cesaret edebiliyormu memursen böyle şeylere, bunların korktuğu tek şey istifa bunlar göz boyama memur yemez bu işleri.
Memur 657 5 ay önce
Masada 3,5 iste,kendinize %60 zam yapın,şimdi utanmadan "seyyanen zam istiyoruz " diye milleti salak yerine koyun.
alim 5 ay önce
utanmadan daha hala şu sendikada üyeliğinizi devam ettiriyorsunuz
Gökhan can 5 ay önce
Tepkiler ve istifalar çoğalınca patron iş yapmatik dememek için yapılan eylemdir bu emin olun on senedir memurum bir tek zam alabildiklerini görmedim bazıları yazacak toplu sözleşme aldiklarimiz ney diye onlara şunu söylüyorum enflasyonun altında alınan zam zam değildir gerçi ülkemizde de enflasyon yüzde 14.6 çıkıyor bakımsız kurumlar yüzde 30 35 bandında çıkarıyor bu adamlar ve sendika yöneticiliği zamanın da 124 lira zam almıştık hiç unutmam enflasyon da yüzde dokuz çıkmıştı 85 lira yine zarar etmiştik onun için durmak yok tüm sağlık çalışanlarını istifaya devam ... Sarı senden kurtulma zamanı artık...
Tercih 5 ay önce
Türkiye’de 1000000 sağlık çalışanı var doktorların yüzde 90 lık kısmı zaten mevcut hükümete oy vermez geriye kalan 900000 kişiyi zaten önemseyen yok onlarda oy vermese aileleriyle beraber o zaman sesimiz duyulur işte ama nerde akıl bizde
PAŞA 5 ay önce
TAM ŞOV ARTİSLİK GÖSTERİSİ
Kanat 5 ay önce
Ooo sağlık senden böylesi eylem çok güzel
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?