Sağlık-Sen'den "Mendebur" diyen Valiye Tepki! "Özür dilemeye davet ediyoruz"

Erzurum Valisi Okay Memiş’in Erzurum İl Koordinasyon Kurulu toplantısı sırasında sarf ettiği sözler sağlık çalışanları arasında adeta şok etkisi yarattı. Hem sitemiz yorum bölümü, hemde sosyal medya hesaplarımıza yorum yağarken, haberde belirttiğimiz gibi "başta sendikaların ne tepki vereceği merak konusu oldu." demiştik. ve bugün Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş konuyla ilgili bir açıklama yaparak Valiyi özür dilemeye davet etti.

saglikpersonelihaber.net
Sağlık-Sen'den "Mendebur" diyen Valiye Tepki! "Özür dilemeye davet ediyoruz"

Söz konusu hızlı ve doğru habercilik olduğunda rakip tanımayan saglikpersoneliHABER.Net, dün yine çok önemli bir gazetecilik başarısına imza atarak, mesai mefhumu gözetmeden, hafta sonu tatili, bayram tatili demeden, personel eksikliğine rağmen gün aşırı nöbetler tutarak çalışan sağlık çalışanlarına yönelik Erzurum Valisi tarafından yapılan bir toplantıda sarf edilen sözleri manşetlerine taşımış ve özellikle sendikalara sormuştuk, tepkiniz ne olacak diye. 

VALİ NE DEMİŞTİ! tıklayınız.

Semih Durmuş sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile;

TIKLAYIN

"Erzurum Valisi Okay Memiş’in, sağlık çalışanlarına yönelik sarf ettiği “mendeburca” ifadesi büyük bir talihsizliktir. Bu ifade tüm sağlık çalışanlarını derinden üzmüştür. Kendisini sağlık çalışanlarından özür dilemeye davet ediyoruz." dedi.

Haber Merkezimiz Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'ye konuyla ilgili ulaşarak görüşlerini sordu. Genel Başkan Önder Bey basın birimi aracılığıyla açıklama yapacağını açıkladı. Açıklama geldiğinde yayınlayacağız. Diğer sendikalardan da bu konuda açıklama yapılırsa yayınlamaya devam edeceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 18:20

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Saglikci
Saglikci - 11 ay Önce

Hatırlarsanız bir hakim ogretmenleri halı saha dan karakola ifade aldırmisti bakan hemen açıklama ve destek verdi öğretmenlere eylem yapmışlardı sendika hani bizim bakan valiye ağzını açıp bir şey soyledimi bu saat oldu halen ses yok.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 11 ay Önce

Acaba mendebur davranma sebebi 30 hastaya tek hemşire ,gün aşırı 24 nöbet , üstüne şiddet , hakaret olmasın . Sağlıkçı dert ortağı herkesin derdini dinleyip merhem olmaya çalışırken kimse ey mendebur hemşire bugün niye suratın asık çocuğunmu hasta ,bakacak kisenmi yok,çocuğunun ilk karne alışını ,ilk gösterisinemi gidemedin diye sormuyor . Bizim mesleğimiz çok kutsal çünkü sağlıkçının çocuğu tek büyüyor bizim çocuklarımız gözümüzden uzak büyüyor .Bizler mesleğine aşık insanlarız zira hiç kimse böylesi bir fedakarlığı tanımadığı insanlar için göze almaz ve bu mesleğin para karşılığı yok.Bari biraz saygı.

Saglikci
Saglikci - 11 ay Önce

Hani bakanimiz birşey söylemiyor bizleri savunmuyo tepki gostermiyor.hani sendika valiliğin önünde eylem yapmıyor tepki gostermiyor işte sağlık çalışanları bu kadar sahipsizdir.diger bakanlıklar öyle mi

Saglikcilar
Saglikcilar - 11 ay Önce

Sağlık bakanımız neden valiye cikipta bir cevap vermez, halbuki hükümet aldığı oyun yarısını sağlıktaki bu başarıdan bu dönüşümden alıyor sahada buvdonusumu yapan yeni binalar değil sağlık çalışanları dir

Selahattin Karaca Sağlık Haksen Genel Başkanı
Selahattin Karaca Sağlık Haksen Genel Başkanı - 11 ay Önce

Erzurum Valisi Okay Memiş’in, sağlık çalışanlarına yönelik sarf ettiği “mendeburca” ifadesi büyük bir talihsizliktir. Bu ifade tüm sağlık çalışanlarını derinden üzmüştür. Kendisini sağlık çalışanlarından özür dilemeye davet ediyoruz.

Ahmet sağlıkçı
Ahmet sağlıkçı - 11 ay Önce

Vali olmuş adam olamamış diye buna derim. ‼️

Vali
Vali - 11 ay Önce

Helal olsun valiye adam çok güzel konuşmuş.Valinin tüm konuşmalarını okudum yerinde bir ifade kullanmış, sağlık çalışanlarıyla gurur duyduğunu ama bazı çalışanların mendeburca tavır sergilediğini söylemiş. Bazıları değil temizlikten doktora bir çoğunun öyle olduğunu herkes biliyor.k Sendika prim yapıyor yalaka tayfa

sağlıkçı
sağlıkçı @Vali - 11 ay Önce

sana yazıklar olsun

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 11 ay Önce

Adam sarhoş kafasıyla veya narkotik madde alır gelir ana avrat küfür eder seni darp eder sende ona hala tebessüm ederek müdahale etmiyorsan mendebursun...bir başkası gelir mesai günlerinde tatile gitmek için veya evinde mis gibi yatmak için rapor ister,vermezsin sana bir ton küfür eder üzerine yürür sen yine ona tebessümle davranmazsan mendebursun...Sürekli empati yapmamızı söyleyen idareciler adam belinde silah elinde bıçakla hastanenin her yerinde gezebiliyor bunu bir düşünün vede bizim nasıl bir ortamda kimlerle uğraştığımızı bir düşünün empati yapın...


SIRADAKİ HABER